تأثیر چشمگیر وضعیت صندوق عقب بر مصرف سوخت

تأثیر چشمگیر وضعیت صندوق عقب بر مصرف سوخت

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهند که بار اضافه و نامرتب بودن صندوق عقب خودرو، در افزایش مصرف سوخت تأثیر بسزایی دارد.

بر اساس مطالعات جدید انجام‌شده، در بریتانیا از هر پنج راننده، دو نفر آن‌ها به صندوق عقب خودرو اهمیت نمی‌دهند و معمولا صندوق عقب خودروی آن‌ها نامرتب است. در این پژوهش که با شرکت و نظرسنجی از دو هزار نفر انجام شد، ۲۷ درصد افراد گزارش دادند به قدری صندوق عقب خودروی آن‌ها نامرتب است که دوستان و اعضای خانواده در این مورد به آن‌ها تذکر می‌دهند. ۱۲.۵ درصد افراد این پژوهش، اصلا صندوق عقب خودرو را مرتب نمی‌کنند.

صندوق عقب

بر اساس مطالعات مؤسسه‌ی بیمه و مشاوره‌ی RAC بریتانیا، وزن اضافه‌ی صندوق عقب بر مصرف سوخت تأثیر می‌گذارد؛ در واقع به ازای هر ۵۰ کیلوگرم، دو درصد مصرف سوخت افزایش می‌یابد. کارشناسان مؤسسه‌های تحقیقاتی Velcro و 3GEM بریتانیا دریافتند که راننده‌های شهر ساندرلند واقع در شمال شرقی انگلستان، با ۶۷ درصد نامرتب بودن صندوق عقب، بی‌ملاحظه‌ترین رانندگان بریتانیا در مورد وضعیت صندوق عقب خودروی خود هستند. اهالی شهر تیساید با آمار ۵۵ درصدی نامرتب بودن صندوق عقب خودرو، در جایگاه بعدی قرار می‌گیرند.

صندوق عقب

در مقابل رانندگان شهر وارینگتون با آمار ۱۶ درصدی، باملاحظه‌ترین رانندگان بریتانیا در مورد وضعیت صندوق عقب خودروی خود هستند.

کریسی هالتون، یکی از اعضای تیم وب‌سایت سبک زندگی OrganiseMyHouse.com، می‌گوید:

این آمار جالب است اما چندان تعجب‌برانگیز نیست. صندوق عقب خودرو یکی از محل‌هایی است که احتمال فراموش کردن اشیاء مختلف در آن بسیار زیاد است؛ در واقع مصداق بارز ضرب‌المثل «از دل برود هر آن که از دیده برفت» محسوب می‌شود.

صندوق عقب

وی با اشاره به تفاوت‌های فردی و استفاده‌ی مناسب از فضای صندوق عقب می‌گوید:

در صورت استفاده‌ی درست، صندوق عقب یکی از مفیدترین بخش‌های خودرو در رانندگی و زندگی روزمره است. ولی اگر به‌صورت نادرست استفاده شود؛ به محلی برای نگه‌داری خرت و پرت‌ها یا لاستیک یدکی تبدیل خواهد شد. یا حتی بدتر از این، تبدیل به سطل زباله می‌شود! علاوه بر اینکه این اتفاق اصلا خوشایند نیست؛ با سنگین‌تر کردن خودرو و مصرف سوخت بیشتر، هزینه‌ی بیشتری هم باید پرداخت کرد.

منبع motor1

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید