انتقاد شدید مدیرعامل فولکس واگن از برنامه‌های تسلا

انتقاد شدید مدیرعامل فولکس واگن از برنامه‌های تسلا

ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن، از عملکرد شرکت تسلا موتورز و مدیریت ایلان ماسک در صنعت خودروسازی و فروش محصولات، به‌شدت انتقاد کرد.

روز گذشته، نشست هم‌اندیشی «مردم اروپا» در شهر پاساو آلمان برگزار شد. این نشست با هدف درک بین‌المللی مشکلات بشریت، بخش‌های مختلفی چون سیاست و صنعت تا فرهنگ و هنر را شامل می‌شود.

ماتیاس مولر

صنعت خودروسازی یکی از محورهای گفتگو در این نشست بود که در این بخش ماتیاس مولر، مدیرعامل فولکس واگن، حرف‌هایی برای گفتن داشت:

باید در مورد شرکت تسلا چند کلمه‌ای حرف بزنم. با تمام احترام باید بگویم برخی شرکت‌ها با بیانیه‌های بزرگی که صادر می‌کنند، تبدیل به قهرمان‌های جهانی شده‌اند. نمی‌خواهم اسم شرکت بخصوصی را اعلام کنم. بعضی از این شرکت‌ها، سالانه به‌سختی ۸۰ هزار دستگاه خودرو به فروش می‌رسانند. اما شرکت‌هایی مانند فولکس واگن هم وجود دارند که امسال ۱۱ میلیون دستگاه خودرو فروخته‌اند و ۱۳ یا ۱۴ میلیارد یورو سود کرده‌اند. اگر اطلاعات رسیده به دست من درست باشد، هر بخش از شرکت تسلا، میلیون‌ها دلار به باد داده و بدون تفکر لازم، کارکنان خود را اخراج کرده است. پس مسئولیت اجتماعی کجا است؟ نباید سریع همه چیز را فراموش کنیم و دو مورد غیر قابل مقایسه را در برابر هم قرار دهیم. نمی‌توان سیب و پرتقال را با هم مقایسه کرد.

elon musk tesla

کاملا مشخص است که منظور مولر از مسئولیت اجتماعی، اخراج اخیر چند صد کارمند (بین ۴۰۰ تا ۷۰۰ نفر از کارکنان) شرکت تسلا است. از سویی دیگر، با در نظر گرفتن موقعیت فولکس واگن و مشکلات رسوایی آلایندگی این شرکت، سخنان مولر واقعا جسورانه است. پس از رسوایی آلایندگی و مشکلات فولکس واگن، این شرکت آلمانی برنامه‌ی جدی برای ساخت خودروهای برقی در پیش گرفته است.

Tesla Model 3

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا موتورز، پیش از این ادعا کرده بود که که خودروی تسلا مدل 3، تمام زیرساخت‌های لازم برای فناوری خودران سطح پنج را به همراه دارد. در سطح پنج فناوری خودران، وسیله نقلیه به‌طور کامل به‌صورت خودران هدایت می‌شود و نیازمند راننده نخواهد بود. فراموش نکنیم هفته‌ی گذشته، مدیر بخش فناوری خودران شرکت جنرال موتورز، اسکات میلر، ادعای ایلان ماسک را «یک مشت چرند» خواند. میلر معتقد است که برای اجرای ایمن و کامل فناوری خودران سطح پنج بیشتر از یک حسگر و دوربین مورد نیاز است.

مقامات تسلا، مدتی است با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند. به‌تازگی تسلا مدل X غیر قابل اعتمادترین خودروی بازار آمریکا شناخته شد. باید دید مدیریت ایلان ماسک در این شرایط چگونه خواهد بود.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع motor1 motor1
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده