سامسونگ مجوز آزمون خودروی خودران را در کالیفرنیا دریافت کرد

سامسونگ مجوز آزمون خودروی خودران را در کالیفرنیا دریافت کرد

طبق گزارش خبرگزاری رویترز، شرکت سامسونگ الکترونیکس پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی گذشته، مجوز آزمون خودروهای خودران را در ایالت کالیفرنیا دریافت کرد.

بر اساس گزارش منتشرشده توسط رویترز، شرکت سامسونگ روز پنج‌شنبه مجوز آزمون خودروهای خودران خود را در ایالت کالیفرنیا دریافت کرد. لازم به ذکر است که رقیب اصلی این شرکت یعنی اپل، چهار ماه پیش این مجوز را دریافت کرده بود.

اردیبهشت امسال، سامسونگ مجوز لازم برای آزمون خودروهای خودران خود را در کره جنوبی دریافت کرده بود. این خودروها، از حسگرها و نرم‌افزار ساخت سامسونگ بهره می‌بردند. در آن زمان، مقامات کره‌ی جنوبی اعلام کردند که سامسونگ قصد دارد یک الگوریتم ویژه برای خودروهای خودران تهیه کند تا بتواند در شرایط جوی نامساعد، رانندگی کند.

طبق گزارش رویترز، سامسونگ دقیقا اعلام نکرده است که قصد دارد چه نوع خودرویی را در ایالت کالیفرنیا بیازماید. این شرکت در مورد مجوز دریافت‌شده می‌گوید:

این مجوز برای آینده‌ای هوشمند و ایمن در صنعت حمل و نقل استفاده خواهد شد.

سامسونگ الکترونیز که تقریبا همه نوع دستگاه الکتریکی از ماشین‌های لباس‌شویی تا ماشین‌آلات سنگین تولید می‌کند، اعلام کرد قصد ندارد وارد حوزه‌ی تولید خودرو شود.

خودروی خودران

با ورود به بازار خودروهای خودران در ایالات متحده آمریکا، سامسونگ باید به رقابت با دوستان و دشمنان خود بپردازد. در یک سو اپل، دشمن دیرینه‌ی سامسونگ و در طرف دیگر شرکت وِیمو قرار دارد که جزو زیر مجموعه‌های آلفابت و شرکت خواهر گوگل محسوب می‌شود.

سامسونگ موقعیت‌های زیادی برای پیشرفت در حوزه‌ی خودروهای خودران در دست دارد. برای مثال، اوایل سال جاری میلادی، قرارداد خرید ۸ میلیارد دلاری شرکت هارمن را نهایی کرد. این خرید به سامسونگ کمک می‌کند تا بتواند از فناوری‌های موجود در سیستم‌های صوتی پیشرفته و فناوری‌های ارتباطی مخصوص خودروی هارمن استفاده کند.

نظر شما در این مورد چیست؟

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع VentureBeat
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده