قرارداد ۲.۴۲ میلیارد دلاری فارادی فیوچر و ال جی

قرارداد ۲.۴۲ میلیارد دلاری فارادی فیوچر و ال جی

خبرها حاکی از آغاز همکاری استارتاپ فارادی فیوچر با ال جی برای تولید باتری جهت استفاده در خودروهای الکتریکی هستند.

براساس گزارش وب‌سایت Korea Herald، شرکت فارادی فیوچر برای تولید باتری‌های مورد استفاده در خودرو‌های الکتریکی خود، قراردادی ۲.۴۲ میلیارد دلاری را با کمپانی LG Chem‌ منعقد کرده است. اگر مبنای محاسبه‌ی هزینه را بر اساس باتری‌های شورولت بولت، یعنی ۱۴۵ دلار برای هر کیلووات ساعت در نظر بگیریم، این رقم برای تولید باتری مورد نیازِ چند صد هزار دستگاه خودرو کافی است.

این استارتاپ از زمان اعلام برنامه‌های خود برای تولید خودروهای الکتریکی در حدود یک سال گذشته، اطلاعات چندانی را از فعالیت‌های خود منتشر نکرده است. فارادی مجموعه‌ای از بهترین مهندسان دنیا و حتی مهندسان ارشد سابق تسلا را برای پیاده‌سازی برنامه‌های خود گرد‌ هم آورده است. مالکان این کمپانی تاکنون نامعلوم بوده‌اند، اما اخبار جدید نشان می‌دهند که این کمپانی متعلق به شرکت چینی LeEco و مالک میلیاردر آن، جیا-یو-تینگ است.

اما قسمت جالب قرارداد این است که باتری‌های سفارش داده شده توسط فارادی، برای تولید لی‌سی (LeSee)، خودروی سدان کمپانی لی‌اکو (LeEco) نیز استفاده خواهد شد. این خودرو در کشور چین و به صورت انبوه تولید خواهد شد.

سال گذشته این کمپانی، کارخانه‌ی جدیدی در نوادا، به ارزش ۱ میلیارد دلار احداث کرد، ولی مقر اصلی آن در کالیفرنیا واقع شده است. تنها چیزی که از برنامه‌های این کمپانی مشخص شده، ساخت خودرویی است که تصاویری از آن در حال سپری کردن آزمایش‌های فنی، منتشر شده است، براساس این تصاویر، می‌توان آن را خودرویی کراس‌اور-گونه دانست که تا حدودی خودروی Crosstour هوندا را در ذهن تداعی می‌کند.

faraday

نظر شما راجع به این قرارداد چیست؟

منبع leftlanenews

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید