مهندس ارشد پیشین بی ام و، مسئول پروژه هیوندای RN30 بوده است

مهندس ارشد پیشین بی ام و، مسئول پروژه هیوندای RN30 بوده است

مدل مفهومی هیوندای RN30 که در جریان نمایشگاه خودرو پاریس 2016 رونمایی شد، حاصل تلاش­‌های بی‌­وقفه­‌ی مهندس پیشین بی ام و است.

در سال ۲۰۱۴ آلبرت بیرمن (Albert Biermann) پس از سی سال خدمت در بخش M کمپانی بی‌ام‌و، این شرکت را به مقصد کمپانی خودروسازی هیوندای ترک کرد. خبر ترک بی‌ام‌و توسط بیرمن به تنهایی شوک بزرگی برای هواداران محسوب می­‌شد، اما ترک این شرکت آلمانی به مقصد هیوندای شوک بزرگ‌­تری برای همگان بود. بیرمن پس از ورود به هیوندای به سمت ریاست بخش تست خودرو و توسعه‌­ی عملکرد منصوب شد که بعدها این بخش به شرکت زیرمجموعه‌­ی کمپانی تحت عنوان هیوندای N تبدیل شد و امروز نتیجه‌­ی سخت­‌کوشی این مهندس ۵۹ ساله را شاهد هستیم.

هیوندای RN30

این که هیوندای حرف N را برای شرکت زیرمجموعه­‌ی خود انتخاب کرده است و در لوگوی آن از رنگ‌­های نزدیک به رنگ‌­های کمپانی M بی‌ام‌و استفاده کرده است تصادفی نیست. این خودروساز کره­‌ای بارها به روشنی عنوان کرده است که خواستار بخشی از سهم بازار خودروهای با عملکرد بالا را که توسط بی‌ام‌و طراحی می­‌شوند، است. با ارائه­‌ی مدل مفهومی هیوندای RN30 می­‌توان اذعان کرد که این کمپانی تا حدودی به هدف خود دست یافته است و به لطف حضور بیرمن، این مدل مفهومی از استانداردهایی در سطح بی‌ام‌و برخوردار است.

هیوندای RN30

با اینکه بیرمن سرپرست توسعه‌­ی بی‌ام‌و F80 M3 ،F82 M4 و مدل‌­های  M5 و M6 بوده است، با طراحی هیوندای RN30 نشان داده است که بهبود عملکرد خودروها همچنان از بالاترین اولویت‌­های اوست. پیشرانه­‌ی ۲ لیتری چهار سیلندر این خودرو قادر است توانی معادل ۳۸۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۴۴۷ نیوتن‌­متر تولید نماید. گیربکس مجهز به کلاچ دوگانه­‌ی به­‌کار رفته در این خودرو قدرت تولید شده توسط پیشرانه را به هر چهار چرخ منتقل می­‌‌کند و دیفرانسیل الکترونیکی پیشرفته‌­ی لغزش محدود این خودرو نیز وظیفه‌ی جلوگیری از لغزیدن آن در سرعت­‌های بالا را بر عهده دارد.

هیوندای RN30

طبق اعلام این شرکت، هیوندای RN30 بطور کلی در پیست نوربرگ‌­رینگ توسعه یافته، پیستی که برای بیرمن آشنا است. با اینکه RN30 یک مدل مفهومی است، اما طبق شواهد موجود، به زودی شاهد فروش و حضور آن در خیابان‌ها خواهیم بود.

تمام مطالب مرتبط با نمایشگاه را در صفحه‌ی اختصاصی نمایشگاه خودرو پاریس ۲۰۱۶ مطالعه کنید.

لوگوی پدال

وبسایت پدال مرجع اخبار روز دنیای خودرو، بررسی و مقالات آموزشی و مکانی برای تبادل نظر دوستداران خودرو است.

منبع bmwblog
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده