اپل برای فرار از تیغ وزارت دادگستری آمریکا دست‌و‌پا می‌زند

چهارشنبه ۹ اسفند ۱۴۰۲ - ۱۸:۳۵
مطالعه 1 دقیقه
ناراحتی تیم کوک / Tim Cook مدیرعامل اپل روز روشن دست روی سر
اپل در تلاش برای جلوگیری از شکایت وزارت دادگستری و به‌راه‌افتادن پرونده‌ای بزرگ، با مقام‌های این وزارتخانه دیدار کرد.
تبلیغات

براساس گزارش اختصاصی بلومبرگ به‌نقل از منابع آگاه، نمایندگان اپل هفته‌ی گذشته با مقام‌های وزارت دادگستری ایالات متحده دیدار کرده‌‌اند. این آخرین تلاش اپل برای متقاعدکردن وزارت دادگستری به‌منظور جلوگیری از ثبت شکایت است.

به‌طور مشخص‌تر گفته شده است که برخی از مقام‌ها و وکلای اپل با جاناتان کانتر، دستیار دادستان کل آمریکا و رئیس بخش ضد‌انحصار وزارت دادگستری، دیدار کرده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا از سال ۲۰۱۹ مشغول بررسی دقیق سیاست‌های اپ استور بوده است تا بفهمد که آیا فروشگاه داخلی گوشی آیفون و اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های اختصاصی اپل را در اولویت بیشتری از سایر سرویس‌ها قرار می‌دهد یا نه.

وزارت دادگستری ایالات متحده در اوایل سال ۲۰۲۳ پرونده‌ی اپ استور را با جدیت بیشتری پیگیری کرد و از شرکت‌های مرتبط به پرونده مشاوره و ارسال اسناد را خواستار شد.

در سال‌های اخیر، اپل چند بار به رفتار ضدرقابتی در کشورهای مختلف متهم شده است و بسیاری از شکایت‌ها روی اپ استور متمرکز بوده‌اند. در جدیدترین نمونه، اپل مجبور شد به‌دلیل قانون سخت‌گیرانه‌ی DMA اروپا، تغییراتی چشمگیر در اکوسیستم iOS و اپ استور اعمال کند.

انتظار می‌رود اولین اقدام حقوقی و رسمی وزارت دادگستری آمریکا علیه اپل در هفته‌های آینده انجام شود. چنین پرونده‌ای می‌تواند تبعات بسیار سنگینی برای اپل داشته باشد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات