مرورگر اپرا تاچ برای گوشی‌های اندرویدی معرفی شد

امروز اپرا از مرورگر جدید خود با نام اپرا تاچ برای دستگاه‌های اندرویدی رونمایی کرد که ویژگی‌های جذابی را به کاربران ارائه می‌کند.

اپرا از مرورگر اندرویدی جدیدی رونمایی کرده است که به‌لطف رابط کاربری خلاقانه‌اش، گشت و گذار در سطح وب را برای کاربران گوشی‌های هوشمند آسان‌تر می‌کند. این مرورگر که با نام اپرا تاچ شناخته می‌شود، با هدف سهولت برای استفاده با یک دست طراحی شده است.

زمانی که این اپلیکیشن را اجرا می‌کنید، نوار آدرس نیز با افکتی جذاب در بالای صفحه‌نمایش پدیدار می‌شود و هنگامی که در حال پیمایش وب‌سایت‌ها هستید، دکمه‌ای کوچک در پایین صفحه‌نمایش قرار می‌گیرد که امکان دسترسی به دیگر زبانه‌ها یا ایجاد زبانه‌ی جدید را برای شما فراهم می‌کند. همین موضوع، استفاده از این مرورگر را با یک‌دست، آسان‌تر کرده است؛ این بخش در دیگر مرورگرها، معمولاً در قسمت بالایی صفحه‌نمایش قرار داده می‌شود که مسلماً دسترسی به‌ آن‌ها را برای افراد دشوارتر می‌کند.

با این حال، ویژگی‌های این مرورگر به همین‌جا ختم نمی‌شود. اپرا تاچ از قابلیت جدیدی بهره می‌برد که به شما اجازه‌ی انتقال یک وب‌سایت را از مرورگر موبایلتان به مروگر رایانه‌تان یا بالعکس، می‌دهد؛ البته برای بهره‌مندی از این ویژگی، باید روی هر دو پلتفرم از مرورگر اپرا استفاده کنید. ویژگی‌ای که این کار را برای شما انجام می‌دهد، «Flow» نام دارد. توسط Flow، فیدی از وب‌سایت مدنظرتان ساخته می‌شود تا امکان مطالعه‌ی آن روی پلتفرم دیگر امکان‌پذیر باشد؛ البته در برخی مواقع، این اتفاق به‌صورت خودکار روی می‌دهد و هنگامی که شما وب‌سایتی را بارگذاری می‌کنید، نوشته‌‌ی «Continue from computer» روی صفحه نمایان می‌شود که امکان فوق را در اختیارتان قرار می‌دهد؛ اما اگر می‌خواهید از این انتقال اطمینان حاصل کنید، قابلیت Flow توصیه می‌شود.

این نخستین‌بار نیست که اپرا با مرورگر جدید و امکانات جدید دوباره وارد میدان شده است. تاکنون چندین مرورگر از سوی اپرا در دسترس عموم قرار گرفته که دارای ویژگی‌های متفاوتی بودند و اگرچه برخی از ویژگی‌های معرفی‌شده در این مرورگرها، کارآمد و مفید واقع شدند؛ اما تمرکز نداشتن اپرا روی آن‌ها باعث شد تا بدون پیشرفت، رها شوند. برای نمونه، اپرا در ژانویه سال گذشته از مرورگر اپرا نئون رونمایی کرد که علیرغم رابط کاربری زیبا و امکانات جذاب، نزدیک به یک سال می‌شود که هیچ به‌روزرسانی‌ای را دریافت نکرده است. حال باید دید که اپرا چنین رویه‌ای را برای مرورگر جدید و احتمالاً، مرورگرهای آتی خود ادامه خواهد داد یا خیر.

اپرا تاچ فعلا در دسترس کاربران اندرویدی است؛ اما برطبق گفته‌ی سازنده، نسخه‌ی آی‌او‌اس این مرورگر در دست توسعه قرار دارد.

منبع theverge

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید