فروشگاه اختصاصی اپل واچ در توکیو تعطیل می‌شود

فروشگاه اختصاصی اپل واچ در توکیو، آخرین بازمانده از این نوع است که تا ماه آینده‌ی میلادی به‌طور کامل تعطیل خواهد شد.

اپل در تاریخ ۲۳ اردیبهشت (۱۳ می)، آخرین فروشگاه اختصاصی اپل‌ واچ را تعطیل خواهد کرد. این فروشگاه در منطقه‌ی شینجوکو شهر توکیو و در مجتمع تجاری ایستان واقع است. اپل در سال ۲۰۱۵ و پس از معرفی محصولات پوشیدنی خود، این فروشگاه را به همراه دو فروشگاه اختصاصی دیگر افتتاح کرد.

یکی از کاربران توییتر به نام شوتارو آکیبا، تصویری از فروشگاه ایستان منتشر کرده که نشان‌دهنده‌ی اعلامیه‌ی تعطیلی آن است. اپل، دو فروشگاه اختصاصی دیگر در لندن و پاریس را ابتدای سال جاری میلادی تعطیل کرد. به همین دلیل خبر تعطیلی آخرین فروشگاه اختصاصی اپل واچ، دور از انتظار نبود. علاوه بر آن، فروشگاه منطقه‌ی شینجوکو پس از افتتاح فروشگاه اختصاصی اپل در مقابل ایستان در ابتدای ماه جاری میلادی، به‌طور حتم منتظر تعطیلی بوده است.

تعطیلی فروشگاه اپل واچ

این تعطیلی برای کاربران امتیازاتی به همراه داشته است. بخش فروش آنلاین این فروشگاه برای تمام کردن موجودی اپل‌ واچ‌ خود، ماه گذشته یک حراجی ترتیب داد و محصولات را با قیمت بسیار پایین عرضه کرد. به‌ عنوان مثال اپل واچ ادیشن‌ که در زمان عرضه قیمت ۱۷ هزار دلاری داشت و کمترین قیمت آن ۱۰ هزار دلار بود، با قیمت‌های باورنکردنی نزدیک به ۷۰۰ دلار فروش رفت.

به‌هرحال تعطیلی این فروشگاه‌ها نشان‌دهنده‌ی تغییر سیاست‌های کلی اپل در حوزه‌ی گجت‌های پوشیدنی است. به‌ نظر می‌رسد این شرکت به این نتیجه رسیده که با وجود فروشگاه‌های جامع اپل در شهرهای بزرگ جهان، نیازی به فروشگاه اختصاصی برای هر محصول نیست؛ چرا که در فروشگاه‌های جامع می‌توان چند محصول اپل را به همراه یکدیگر به مشتریان عرضه کرد و حتی فروش کلی را افزایش داد. از طرفی افزایش فروش آنلاین، نیاز به فروشگاه‌های فیزیکی را به‌مرور برای تمامی برندها کاهش داده است.

منبع engadget

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات