آمار شکایت مردم از کم فروشی اپراتورها در سال ۹۵ اعلام شد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، آمار شکایات درج‌شده در سامانه ۱۹۵ درباره کم‌فروشی اینترنت در سال ۹۵ را به تفکیک اپراتورهای همراه و ثابت اعلام کرد.

بر اساس گزارش حسین فلاح جوشقانی، حدود ۳.۹ درصد از مجموع شکایت‌های ثبت‌شده در سامانه ۱۹۵ در سال ۹۵ در حوزه تلفن همراه و ۸.۷ درصد در حوزه ثابت و به‌طور میانگین در هر دو حوزه حدود ۷ درصد مربوط به ارائه خدمات اینترنت بوده و در چهار بخش تحویل ترافیک کمتر از مقدار فروخته‌شده، تحویل سرعت کمتر از قرارداد، گران‌فروشی و تعرفه خدمات در این سامانه ثبت شده است.

جوشقانی اعلام کرد که تمامی شکایات ثبت‌شده در سامانه به‌صورت دقیق بررسی و پاسخ لازم ارائه شده است و با وجود اینکه ۷ درصد از شکایت‌های ثبت‌شده مربوط به کم‌فروشی در خدمات اینترنت است، این تعداد شکایات نیز زیاد و حائز اهمیت است و باید در کنار نظارت جدی رگولاتوری، اطلاع‌رسانی کافی درباره استفاده از خدمات این حوزه و روش‌های جلوگیری از سوءاستفاده‌های احتمالی، از سوی اپراتورها به مردم ارائه شود.

فلاح جوشقانی تصریح کرد ساماندهی وضعیت فروش بسته‌های اینترنتی و کم‌فروشی خدمات، تدوین نظام تعرفه‌ای مناسب برای خدمات ثابت، تدوین ضوابط لازم برای حمایت از OTT-ها و اپلیکیشن‌ها و ساماندهی دکل‌ها از اولویت‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات است که در دستور کار رگولاتوری نیز قرار گرفته است.

سرپرست رگولاتوری از ارائه آمار شکایات مربوط به ۵ ماهه سال ۹۶ در روزهای آتی خبر داد.

جدول تعداد شکایات درج‌شده در سامانه ۱۹۵ به تفکیک اپراتورهایی که بیش از ۲۰ شکایت در مورد کم‌فروشی در خدمات اینترنت داشته‌اند در زیر آمده است:

ردیفاپراتورتعداد کل شکایاتمربوط به کم‌فروشی اینترنتدرصد شکایات کم‌فروشی اینترنت به کل شکایات
۱رایتل۷۰۰۳۳۴.۷
۲شرکت ارتباطات سیار۵۹۳۳۲۳۶۳.۹
۳ایرانسل۴۶۵۴۱۷۳۳.۷
جمع کل۱۱۲۸۷۴۴۲۳.۹

 درصد شکایات مربوط به کم‌فروشی خدمات اینترنت ثابت در سال ۱۳۹۵ به کل شکایات ثبت شده در سامانه پاسخگوئی ۱۹۵ نیز به شرح زیر است.

 

ردیفاپراتورتعداد کل شکایاتمربوط به کم‌فروشی اینترنتدرصد شکایات کم‌فروشی اینترنت به کل شکایات
۱مبین نت۱۸۲۴۱۲۲.۵
۲آریا رسانه تدبیر (شاتل)۱۰۹۰۱۸۰۱۶.۵
۳انتقال داده‌های رهام داتک۱۹۹۳۰۱۵
۴شرکت انتقال داده‌های ندا گستر صبا۶۱۶۸۲۱۳.۳
۵حلما گستر خاورمیانه۱۸۱۲۲۱۲.۱
۶داده گستر عصر نوین۷۳۰۸۹۱۲.۱
۷شرکت مخابرات ایران۹۷۸۴۸۶۵۸.۸
۸شرکت پارسان لین۱۳۸۳۱۰۵۷.۵
۹آسیاتک۴۱۸۳۳۰۲۷.۲
۱۰پیشگامان توسعه ارتباطات۵۷۴۳۸۶.۶
۱۱داده‌پردازی فن‌آوا۱۵۸۲۴۳۲.۷
جمع کل۲۰۵۰۴۱۷۹۷۸.۷

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید