وزیر ارتباطات: کسی‌ نمی‌تواند اینترنت را از مردم بگیرد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پیام روز ارتباطات خود با اشاره به مخالفان اینترنت در کشور، اعلام کرد که دیگر کسی نمی‌تواند این فناوری را از مردم بگیرد.

محمود واعظی به مناسب روز جهانی ارتباطات پیامی صادر کرد.

در پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه برخی از افراد هنوز هم فضای مجازی را تهدید می‌دانند، تأکید کرده است که با اقدامات دولت تدبیر و امید در این رابطه، دیگر هیچ کسی نمی‌تواند این فناوری را از مردم بگیرد و در توسعه‌ی آن اختلال ایجاد کند.

متن پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به مناسبت روز جهانی ارتباطات بدین شرح است:

به نام خدا

 ۲۷ اردیبهشت، روز جهانی ارتباطات را گرامی داشته و از تلاش همه همکارانم در توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در کشور تشکر می‌کنم.

با تحقق توسعه زیرساخت‌ها، رشد ۱۰ برابری پهنای باند داخل، رفع انحصار ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر تلفن همراه و دفاع از دسترسی آزاد به اطلاعات، به مرحله‌ای رسیده‌ایم که همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور به این فناوری و گردش اطلاعات دسترسی دارند.

امروز در ۲۷۰۰۰ روستای کشور اینترنت پرسرعت وجود دارد و روستاییان می‌توانند علاوه بر معرفی محصولات و بناهای تاریخی و گردشگری خود،‌ از آموزش آنلاین نیز استفاده کنند و بدین ترتیب شکاف دیجیتالی شهر و روستا کاسته شده است.

کسب‌وکارهای جدید این حوزه در زمینه غذا، حمل‌ونقل، آموزش و ... منجر به افزایش رفاه و کاهش هزینه‌های عمومی جامعه شده است و همه این موارد را مدیون تلاش همکارانم در این دولت هستیم که با دقت نظر و کار دوچندان، توانستند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری را به حدی برسانند که امروز به‌راحتی بتوانیم با یکدیگر گفتگو کنیم و عقاید و نظرات خود را مطرح نماییم.

در حالی که در ابتدای دولت هیچ یک از این خدمات به این گستردگی وجود نداشت.

امروز در حالی روز جهانی ارتباطات را برگزار می‌کنیم که نقش شبکه‌های اجتماعی در فرآیند انتخابات  به‌خوبی نشان‌دهنده فرصت محور بودن این فناوری است. کاهش مصرف کاغذ، سرعت اطلاع‌رسانی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از انحصار رسانه‌ای، ‌همه و همه باعث شده است تا این فناوری به بهترین راه برای افزایش آگاهی مردم در انتخاب اصلح منجر شود.

 اگرچه برخی هنوز هم فضای مجازی را صرفاً تهدید می‌دانند اما با اقدامات صورت گرفته در دولت تدبیر و امید، دیگر کسی نمی‌تواند این فناوری را از مردم بگیرد و توسعه آن را مختل کند.

ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان محرک توسعه همه بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش بی‌بدیلی در پیشرفت کشور به عهده دارد و به تنهایی توانسته در سال گذشته یکصد هزار شغل جدید ایجاد کند.

با نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال»، برنامه‌های اجرایی به‌منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از طریق «توسعه محتوای بومی و کاربردهای الکترونیکی»، «ارائه خدمات الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات»، «توسعه دسترسی پرسرعت نسل‌های جدید تلفن همراه و فناوری‌های نوری» و «حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش بنیان بخش ICT« به‌عنوان اولویت‌های اصلی برنامه سال ۱۳۹۶ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیر دولتی تهیه شده است.

قطعاً رشد چندین برابری شاخص‌های این فناوری در دولت تدبیر و امید، با همان سرعت ادامه خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم خدمات این حوزه را با سرعت بیشتر، کیفیت بهتر و هزینه کمتر برای مردم عزیز مهیا نماییم.

 محمود واعظی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید