پوشش بازی های المپیک ریو 2016 با کیفیت 8k و به صورت واقعیت مجازی

بازی‌های المپیک در تابستان سال آینده در شهر ریودوژانیرو برگزار می‌شود. مسئولان برگزاری این مسابقات تصمیم گرفته‌اند که بعضی از بازی‌های المپیک را با فرمت 8K و همچنین با فناوری واقعیت مجازی فیلم‌برداری کنند. با زومیت همراه باشید.

اگرچه ویدیو‌های 4K به صورت گسترده مورد استفاده‌ی مصرف‌کنندگان قرار نگرفته است، با این حال مسئولان برگزاری المپیک ریو ۲۰۱۶ تصمیم به فیلمبرداری بعضی مراسم‌ها با کیفیت 8k گرفته‌اند. مطابق این تصمیم مراسم افتتاحیه، اختتامیه و بازی‌های منتخبی از فوتبال، جودو، بسکتبال و شنا با وضوح ۷۶۸۰ در ۴۳۲۰ و با صدای ۲۲.۱ کاناله فیلمبرداری و منحصرا در ژاپن پخش خواهند شد.

به نظر می‌رسد ژاپنی‌ها که میزبان آینده‌ی بازی‌های المپیک تابستانی در سال ۲۰۲۰ هستند به دنبال پوشش گسترده‌ی المپیک توکیو با کیفیت 8K می‌گردند. بنابراین المپیک ریو به نوعی محل آزمایش برای آن‌ها محسوب می‌شود. از طرفی دیگر تماشاچیان در سرتاسر دنیا می‌توانند بازی‌های المپیک برزیل ۲۰۱۶ را با هدست‌های واقعیت مجازی مشاهده کنند. مراسم افتتاحیه، اختتامیه و بعضی از بازی‌ها به صورت واقعیت مجازی در دسترس خواهند بود.

همچنین کمیته فنی پخش بازی‌های المپیک به دنبال آزمایش تصاویر 4K هستند، البته ویدیو‌هایی که با تبدیل ویدیو‌های 8K بدست آمده‌اند. با این حال این کمیته تصمیمی به پخش این بازی‌ها با کیفیت 4K ندارد و نمی‌توان المپیک را با این وضوح تماشا کرد. کیفیت رسمی پخش بازی‌های المپیک Rio 2016 به صورت Full HD با صدای ۵.۱ کاناله خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود با ضبط نزدیک به هفت هزار ساعت برنامه و پخش آن در ۲۲۰ کشور، ۵ میلیارد نفر به تماشای بازی‌های المپیک ریو ۲۰۱۶ بنشینند.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید