اصلاح تعرفه گمرکی تجهیزات شبکه

تعرفه گمرکی انواع تجهیزات شبکه با پیگیری‌های سازمان نظام صنفی رایانه‌ای 4 درصد تعیین شد. به گزارش روابط عمومی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران، رئیس کمیسیون شبکه سازمان با اعلام خبر فوق گفت: در پی انتشار کتاب مقررات واردات و صادرات 93، تعرفه گمرکی 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه به میزان 4 درصد رسید و لفظ کیلویی از این ردیف تعرفه حذف شد!

آزاد معروفی با اشاره به نرخ پیشین این تعرفه و اعتراضات واردکنندگان در این خصوص گفت: «کمیسیون ماده یک درابتدای سال 91، تعرفه 11 قلم کالای ارتباطی و شبکه را 4 درصد یا به میزان کیلویی 15 هزارتومان تعیین کرده بود که این موضوع با اعتراض شدید واردکنندگان روبه‌رو شد.»

معروفی ادامه داد:

انواع مودم، سوییچ، روتر و کالاهایی ازاین دست در اثر این تصمیم غیرکارشناسی و به بهانه تولید داخلی باافزایش قیمت چشم‌گیری وارد بازار شدند که این موضوع باعث شد واردکنندگان قانونی و مصرف کنندگان متضرر شوند. اما خوشبختانه با پیگیری ها و مکاتبات مداوم کارشناسان سازمان نظام صنفی رایانه ای و کمیسیون شبکه، کمیسیون ماده یک با اصلاح این تعرفه موافقت کرد.

به گفته معروفی, به کار بردن لفظ کیلویی برای محاسبه تعرفه گمرکی این تجهیزات، یک توهین به صنف IT محسوب می شد و مورد اعتراض واردکنندگان و صنف قرار گرفته بود.

رئیس کمیسیون شبکه درخصوص تداوم مکاتبات و ارتباط سازمان نصر با کمیسیون ماده یک درخصوص این تعرفه ها گفت: سازمان همچنان مصر است در ادبیات موجود این ردیف تعرفه، تغییرات مثبتی را ایجاد کند؛ چراکه اعضای کمیسیون شبکه معتقدند در متن اقلام تحت پوشش تعرفه کالاهای شبکه ای اشکلاتی وجود داردکه نیازمند اصلاح است.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید