آیا تراکم پیکسلی بالاتر تأثیری در کیفیت نمایشگر دارد؟ مقایسه چند تصویر با کیفیت QHD و 1080p

عوامل زیادی مانند واقعی‌بودن رنگ‌ها، سطوح رنگ سیاه و زاویه دید در کیفت صفحه‌نمایش تلفن‌های همراه تأثیر دارند. اما عاملی که توجه زیادی را به خود جلب کرده است تراکم پیکسلی است و شرکت‌های بزرگ در تبلیغات خود مانور بسیار زیادی روی این عامل می‌دهند و از آن به عنوان یک نقطه برتری استفاده می‌کنند.

شاید برای شما جالب باشد تا تصاویر close-up از نمایشگر با کیفیت تصویر QHD و نمایشگر با کیفیت 1080p را در کنار هم ببینید. دو گوشی همراهی که برای این مقایسه در نظر گرفته شده‌اند، Oppo Find 7 و Oppo Find 7a هستند. گوشی Oppo Find 7 محصولی از Oppo و با 3 گیگابایت رم، باتری 3000 میلی‌آمپر ساعتی و صفحه‌نمایش 5.5 اینچ با کیفیت QHD و گوشی Find 7a دارای 2 گیگا‌بایت رم، باتری 2800 میلی‌آمپر ساعتی و نمایشگر 5.5 اینچی با کیفیت 1080p است. همان‌طور که می‌دانید صفحه‌نمایش گوشی‌هوشمند Oppo Find 7 با در اختیار‌داشتن 538 پیکسل در اینچ، بالاترین تراکم پیکسلی را در بین گوشی‌های هوشمند دارا است و انتظار می‌رود تا اواسط اردیبهشت به بازار عرضه گردد؛ البته در مورد قیمت آن هنوز اظهار‌نظر نشده است. در مقابل شما می‌توانید با پرداخت 499 دلار مدل Find 7a را سفارش دهید که با پرداخت این مبلغ علاوه بر گوشی یک کاور مدل Easy Style، یک باتری اضافه به همراه یک کارت حافظه 32 گیگا‌بایتی SanDisk به شما تعلق می‌گیرد که واقعاً یک خرید خوب محسوب می‌شود.

در این مقایسه می‌خواهیم به جزئیات موجود در تصاویر بیشتر دقت کرده و البته این نکته را هم در نظر داشته باشیم که گوشی Oppo Find 7 در تصاویر زیر هنوز یک محصول نهایی نیست و ممکن است کیفیت تصویر محصول نهایی آن در هنگام عرضه به مشتریان، اندکی متفاوت باشد. بنابراین اگر نحوه نمایش رنگ‌ها ( با توجه به غیر نهایی‌بودن Oppo Find 7) در این دو مدل را نادیده بگیریم، تراکم 538 پیکسل در اینچ و تفاوتی که در عکس‌ها ایجاد می‌کند، حتی در مقایسه با نمایشگر خوب 1080p بوضوح قابل مشاهده است.

آیا شما با این جمله معروف که کیفیت تصویر 1080p برای نمایشگرها کافی بوده و بالاتر از این کیفیت فقط با چشم مسلح قابل تشخیص است، موافق هستید؟

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید