تویوتا در حال تولید یک خودروی لوکس هیدروژنی با برند لکسوس است

تویوتا، بزرگ‌ترین خودروساز حال حاضر جهان، درصدد تولید دومین خودروی هیدروژنی خود است. تویوتا قصد دارد تا دومین خودروی هیدروژنی خود را تحت برند لکسوس و با عنوان یک خودروی لوکس روانه‌ی بازار کند، هرچند میرای، اولین خودروی هیدروژنی تویوتا نیز راهی بازار نشده است.

تویوتا با تولید خودروی پرفروش و محبوب تویوتا پریوس، لقب اولین کمپانی تولیدکننده‌ی انبوه خودروهای هیبریدی را به خود اختصاص داد. پس از طراحی و توسعه‌ی میرای، اولین خودروی هیدروژنی تویوتا که قرار است لقب نخستین خودروی هیدروژنی تجاری را به خود اختصاص دهد، حال این کمپانی ژاپنی در پی تولید نمونه‌ی لوکس آن است. به گزارش وب‌سایت استرالیایی موتورینگ، تویوتا درصدد استفاده از موتور میرای برای تولید یک خودروی دیگر هیدروژنی است. براساس اطلاعات منتشر شده، این کمپانی در نظر دارد تا نمونه‌ی هیدروژنی لکسوس LS‌ را روانه‌ی بازار کند. تویوتا تغییری در پیشرانه‌ی مورد استفاده در میرای و فناوری مورد استفاده برای ساخت آن ایجاد نخواهد کرد، بلکه تغییراتی در لکسوس LS انجام خواهد داد تا این پیشرانه درون لکسوس جای بگیرد.

در صورتی که اطلاعات ارائه شده توسط موتورینگ با واقعیت گره بخورد، باتری‌های مورد نیاز زیر صندلی‌های جلو خودرو جا خواهند گرفت و مخزن هیدروژن پشت صندلی‌های عقب جاگذاری خواهد شد. گمانه‌های مطرح شده حکایت این دارند که لکسوس LS هیدروژنی قادر است تا مسافتی ۳۸۴ کیلومتری را بدون سوخت‌گیری به حرکت ادامه دهد. هنوز اطلاعاتی از قیمت این خودرو ارائه نشده، اما انتظار می‌رود لکسوس LS هیدروژنی تا سال ۲۰۱۷ روانه‌ی بازار شود.

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده
تبلیغات

بیشتر بخوانید