تراشه های AMD، گرافیک آنلاین در IE9 را تقویت می کنند

AMD اعلام کرده، نسل جدید پردازنده های خود را با Internet Explorer 9 سازگارتر می کند تا IE9 بتواند از تمام قدرت گرافیکی پردازنده های AMD استفاده کند و بطور کامل با تراشه های این شرکت سازگار باشد. این بدین معناست که کاربران سیستم های مبتنی بر سخت افزار AMD، تجربه مرور صفحات وب با سرعت بسیار بالا و گرافیک عالی را خواهند داشت.

AMD اعلام کرد که در حال همکاری با مایکروسافت است تا APU های Fusion و GPU های Radeon بطور کامل با IE9 سازگار شوند تا IE9 بتواند از تمام قدرت این پردازنده ها برای نمایش صفحات وب و گرافیک HTML5 بهره برد.

John Taylor یکی از مدیران AMD در این رابطه گفت:

[div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"] نرم افزارهای بهتر، پخش سریعتر ویدیو، اجرای بهتر بازی ها و نمایش سریعتر صفحات معمولی، تعریف نسل آینده وب است. پس از سازگاری کامل GPU های Radeon و APUهای Fusion با IE9، کاربران می توانند از تمام امکانات کامپیوتر شخصی برای نمایش و رندر صفحات گرافیکی HTM5 و DirectX 11 استفاده کنند.[/div3]

مایکروسافت دوشنبه همین هفته نسخه نهایی Internet Explorer 9 را بصورت رسمی منتشر کرد، IE9 در 24 ساعت اول حدود 2.3 میلیون دانلود داشت. مایکروسافت اعلام کرد، قابلیت سخت افزاری کامپیوترهای اجرا کننده IE9 می تواند به اجرای بهتر بازی های و صفحات گرافیکی وب کمک کند.

با وجود اینکه امکانات IE8 در اینترنت اکسپلور 9 نیز وجود دارند ولی بسیاری از نوارهای ابزار، منوها، دکمه ها و آیکون هایی که باعث شلوغی مرورگر می شدند، حذف شده اند تا حداکثر فضا به صفحات وب اختصاص داده شود.

در IE9 امکانات بهتری برای حفظ حریم شخصی کاربران اضافه شده است. IE9 دارای قابلیتی به نام Tracking Protection Lists است. این مرورگر وب با تشکیلات معتبری مانند Privacy Choice, TRUSTe و Easy List مرتبط است این تشکیلات در زمینه حریم شخصی و امنیت وب فعالیت می کنند. قابلیت جدید IE9 رفتارهای وب سایت های بازدید شده توسط کاربر را دنبال می کنند و در صورتی که وب سایت بازدید شده اطلاعات شخصی کاربر را در اختیار وب سایت های دیگر قرار دهد به کاربر هشدار می دهد.

منبع: Information Week

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات