آیا بدون دوربین هم می توان عکس گرفت؟ بله ممکن است

عکس های گرفته شده توسط دوربین های DSLR ممکن است عالی باشند ولی تنها راه گرفتن عکس نیستند، گروهی از هنرمندان روشی را برای گرفتن عکس ابداع کرده اند که برای عکس گرفتن نیازی به فشار دادن هیچ دکمه ای نیست، راز آنها چیست؟ مواد شیمیایی، در ادامه قدرت مواد شیمیایی برای گرفتن عکس را خواهید دید.

حقه پشت صحنه این روش عکاسی بدون دوربین خیلی ساده است، کاغذ عکاسی را به نمک نقره آغشته می کنند در نتیجه تصاویری برروی سطحی که به نور حساس است شکل می گیرند. البته این تازه شروع کار است هر هنرمندی روش خودش را دارد برخی از آب، شیشه و اجزاء بدن خود در روند شکل گیری تصویر کمک می گیرند.

به عنوان مثال Susan Derges، کاغذ عکس را در آب رودخانه غوطه ور کرده و از ماه و نور فلش برای شکل گیری عکس استفاده کرده است. تصویری که در ادامه آماده است نتیجه این ترکیب است.

media_1286268769293

اگر از دیدن تصویر بالا شگفت زده شدید خود را برای عکس Floris Neususs آماده کنید که در آن از بدن انسان در یک لحظه استفاده شده است.

 500x_cameralessphoto2_01

تصاویر بسیار شگفت انگیزی با این شیوه گرفته شده اند که برخی از آنها را می توانید در در وب سایت Digitral Journal of Photography مشاهده نمایید.

 منبع: Gizmodo

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات