آواتار رکورد کپی غیرقانونی را نیز شکست

هر چند James Cameron تمام تلاش خود را کرد تا با ارائه فیلم Avatar بصورت سه بعدی مانع کپی غیرقانونی آن شود ولی در سال 2010 بیش از 16 میلیون نفر، آواتار را بصورت غیرقانونی دانلود کردند. برای اولین بار است که یک فیلم چنین آماری را بدست می آورد. در ادامه لیست کامل فیلم هایی که بیشترین دانلود غیرقانونی را داشته اند، آمده است.

طبق آمار ارائه شده توسط BitTorrent حدود 16,580,000 نسخه از فیلم آواتار تنها از طریق Torrent دانلود شده است.

سایت TorrentFreak که در زمینه توسعه فایل های Torrent فعالیت می کند در این باره نوشته است: پیش از این هیچ وقت شاهد این تعداد دانلود غیرقانونی برای یک فیلم نبوده ایم.

بعد از Avatar به ترتیب فیلم های Kick-Ass با 11,400,000 دانلود، Inception با 9,720,000 دانلود، Shutter Island با 9,490,000 و Iron Man 2 با 8,810,000 دانلود در رده های بعدی کپی غیرقانونی قرار گرفته اند.

سال گذشته نیز فیلم درام Hurt Locker که در رابطه با جنگ عراق ساخته شده بود با 6,850,000 دانلود در لیست 10 فیلم پردانلود قرار گرفته بود. بسیاری از کاربران BitTorrent در سال گذشته بخاطر کپی غیرقانونی این فیلم تحت پیگرد قانونی پلیس بین الملل قرار گرفتند.

جالب است بدانید که دو فیلم بسیار محبوب Toy Story 3 و Alice in Wonderland در لیست  10 فیلم پردانلود قرار ندارند.

ظاهراً تصور کارگردان پرفروش ترین فیلم دنیا، Avatar که فکر می کرد با عرضه فیلم های سه بعدی کپی غیرقانونی آنها کم خواهد شد خیلی درست از آب در نیامده است.

منبع: Network World

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید

تبلیغات