فیس بوک نزدیک به نیم ميليارد دلار برای دیتاسنتر جدید هزینه می کند

Facebook در حال ساخت دیتاسنتر جدید خود در North Carolina است، ساخت این دیتاسنتر که حدود 450 میلیون دلار برای فیس بوک هزینه خواهد داشت، 18 ماه بطول خواهد انجامید ساخت این دیتاسنتر برای 250 نفر شغل ایجاد کرده است.

پس از اتمام ساخت این دیتاسنتر 35 تا 45 نفر در آن مشغول به کار خواهند شد.

Bev Perdue حکمران کالیفورنیا در این رابطه گفت:

[div3 class="quote" class2="quote-l" class3="quote-r"]ما مفتخریم که Facebook شمال کارولینا را برای دیتاسنتر خود انتخاب کرده است. شما وقتی  روزنامه ها و مجله ها را ورق می زنید حتما یک خبر مهم از ایالت ما مشاهده خواهید کرد. شغل های ایجاد شده توسط دیتاسنتر در منطقه بسیار خوب است و جایگاه کارولینا را بعنوان مکان تجارت در منطقه تثبیت می کند.[/div3]

Facebook و شمال کارولینا مذاکرات طولانی مدتی را انجام داده اند تا دیتاسنتر در این منطقه بنا شود. North Carolina به مدت حدود یک سال جهت فراهم ساخت مقدمات این پروژه با Facebook همکاری کرده است. دیتاسنتر Facebook در لیست بلند و بالای دیتاسنتر های موجود در Carolina همچون Google, IBM و Apple قرار خواهد گرفت.

تکنولوژی های بکار رفته در این دیتاسنتر همگی در راستای استفاده بهینه از انرژی خواهند بود این تکنولوژی که توسط خود Facebook توسعه داده شده است کمتر از نصف کامپیوترهای فعلی انرژی مصف می کنند.

آیا این دیتاسنتر برای توسعه Facebook Mail در آینده استفاده خواهد شد؟ نظر شما چیست؟

توضیحات بیشتر در دایرکتوری IT:


منبع: Digital Trend

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید