محبوب ترین ها

مقایسه ویندوز ۸ با ویندوز ۷: سرعت عملکرد کدامیک بیشتر است؟

نویسنده: شنبه, 28 مرداد 1391 ساعت 18:23 دیدگاه (39)
Windows 7 v.s. Windows 8 Windows 7 v.s. Windows 8

در این چند ماهی که گذشت بسیاری از نگاه‌ها چه موافق و چه مخالف به سمت ویندوز ۸ و رابط کاربری انقلابی آن معطوف شد. بسیاری حرکت مایکروسافت برای تغییر بنیادین رابط کاربری و حذف دکمه معروف Start را در مسیر درست می‌دانند و برخی دیگر معتقدند که عادت کردن به رابط کاربری جدید تا حدی برای کاربران قدیمی‌ ویندوز نامتعارف است. اما مسئله‌ای که برای ارتقا یک سیستم عامل واجب‌تر جلوه می‌کند ، مسئله عملکرد و قدرت آن است. اگر عملکرد سیستم عامل ویندوز ۸  از ویندوز ۷ ضعیف‌تر باشد، دیگر بحث رابط کاربری جایز نیست و در حاشیه قرار می‌گیرد. با زومیت همراه باشید تا ببینیم که ویندوز ۸ چگونه در مقابل بزرگترین رقیب خود ویندوز ۷ عمل خواهد کرد.

مسئولان روابط عمومی‌ مایکروسافت در ماه‌های اخیر کار بسیار سختی را برای توضیح اینکه چه بهبود‌هایی در ویندوز ۸ اتفاق افتاده، داشته‌اند. آنها اعتقاد دارند که بخش اعظمی‌از این بهبود‌ها در پشت صحنه ویندوز به وجود آمده و در عملکرد ویندوز خود را نمایان خواهد کرد، نه فقط در ظاهر.

پس از بررسی دو نسخه پیش‌نمایش و یک نسخه نهایی ، باید گفت که ویندوز ۸ روان‌تر از ویندوز ۷ کار می‌کند، که خود یک دستاورد بزرگ به شمار می‌رود. ویندوز ۸ هم سریع‌تر بوت می‌شود و هم در زمان کمتری به حالت خاموش می‌رود. این یک خبر خوب است، چون اگر به خاطر داشته باشید زمانی که ویندوز ویستا وارد بازار شد، در این زمینه قادر به شکست ویندوز XP نبود و در حوزه عملکرد، در زمینه‌های مختلف از رقیب خود شکست خورد.

ما در مقایسه عملکرد ویندوز ۷ و ویندوز ۸ جنبه‌های مختلفی را مورد ارزیابی قرار داده‌ایم، شامل: بالا آمدن و خاموش شدن، کپی کردن فایل، رمزگذاری، مرور وب، بازی و تعداد دیگری از معیارهای مهم برای مقایسه سرعت عمل این دو سیستم عامل.

این دو سیستم عامل بر روی کامپیوتری با این مشخصات تست شده‌اند:

  • پردازنده: Intel Core i7-3960X
  • رم: 16GB DDR3-1866 Mhz
  • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 670
  • هارد دیسک: سامسونگ F1 با حجم ۱‌ ترابایت
  • اس اس دی: Kingston SSDNow V+200 با حجم ۲۵۶ گیگابایت (برای تست AS SSD Benchmark و ویندوز اکسپلورر استفاده شده است)

2با استفاده از‌هارددیسک ۱‌ ترابایتی سامسونگ، ویندوز ۸ نزدیک به ۳۳ درصد سریع‌تر از ویندوز ۷ بالا می‌آید، که یک بهبود چشمگیر را نشان می‌دهد. شما با استفاده از SSD به زمان‌های بهتری نیز می‌تواند دست یابید.

3بهبودی مشابه زمان بالا آمدن در این بخش بوجود آمده و باید گفت که در مقابل ویندوز ۷ که خود یک سیستم عامل سریع است، یک دستاورد بزرگ به حساب می‌آید.

4

ما سرعت خارج شدن سیستم عامل از حالت Sleep را نیز بررسی نمودیم که نتیجه آن را در بالا می‌بینید.

امتیاز دو سیستم‌عامل در تست‌های PCMark ، مرورگر و Encoding:

5

 

همانطور که مشاهده می‌کنید در 3D Mark 11 دو سیستم عامل تقریبا مشابه هم عمل می‌کنند با این حال ویندوز ۷‌ اندکی امتیاز بالاتری کسب کرده است. این موضوع نشان‌دهنده ارتباط مستقیم این امتیاز با سخت افزار می‌باشد و بهنیه‌سازی در سیستم عامل شاید تاثیر چشمگیری روی امتیاز نگذارد و بیشتر به درایور‌های شرکتهای سازنده سخت افزار وابسته است.

6

بخش چند رسانه‌ای ویندوز ۸ یکی از مهمترین بهبود‌های این سیستم عامل معرفی شده بود، و در اینجا نیز ویندوز ۸ ما را نا امید نکرد و نزدیک به ۱۰ درصد بهبود نسبت به ویندوز ۷ را نشان می‌‍‍‍‌دهد.

7

در اینجا مشخص می‌شود که اینترنت اکسپلورر ۱۰ در ویندوز ۸ با اینترنت اکسپلورر ۹ در ویندوز ۷ تفاوت چندانی ندارد که بسیار نا امید کننده می‌باشد، و نشان می‌دهد که تبلیغات حول سرعت بهتر اینترنت اکسپلورر ۱۰ تا حدی بزرگنمایی بوده است. شما می‌توانید امتیاز دیگر مرورگر‌ها را مشاهده کنید و ببینید که تا چه حد مرورگرهای دیگر بهتر عمل می‌کنند. در کل ویندوز ۸ با اختلاف جزیی در همه ی تست‌ها بهتر عمل کرده است.

8

گوگل V8، تست دیگری برای‌ اندازه‌گیری عملکرد مرورگر می‌باشد. دوباره امتیاز تقریبا برابر اینترنت اکسپلورر ۱۰ در ویندوز ۸ و اینترنت اکسپلورر ۹ در ویندوز ۷ مشاهده می‌شود. در این تست ویندوز ۸ با اختلاف بیشتری ویندوز ۷ را در مرورگرهای دیگر کنار زده است. اینترنت اکسپلورر ۱۰ در حالت مترو (و یا هر اسمی‌که مایکروسافت در آینده روی آن خواهد گذاشت) از بقیه مرورگر‌ها بیش از ۲۰ درصد ضعیف‌تر عمل کرده که ناامیدکننده است.

9

در تست PCMark7 ویندوز ۸ برتری خود را در عملکرد چند رسانه‌ای نشان داد و در اینجا نیز دوباره این برتری تایید شده است. البته تنها ۶ درصد بهتر از ویندوز ۷ بود.

10

در تست Handbrake ویندوز ۸ تنها ۱.۵ درصد برتری داشته است.

بنچمارک‌ها در Excel، کپی کردن فایل و بازی:

11

همانطور که در نمودار واضح است ویندوز ۸ چه در نسخه ۲۰۱۰ و چه در نسخه ۲۰۱۳ از ویندوز ۷ نزدیک به ۱۰ درصد بهترعمل نموده که نشان دهنده بهینه سازی مناسب در پشت پرده این سیستم عامل است. به بیان دیگر ویندوز ۸ از محاسبات پردازنده بهینه‌تر استفاده می‌کند.

12

در تست اس اس دی تفاوت چندانی بین دو سیستم عامل وجود ندارد و ویندوز ۷ با اختلاف بسیار جزیی بهتر عمل کرده است که قابل چشم پوشی است.

13

در تست ISO اس اس دی، ویندوز ۷ حدود ۹ درصد سریع‌تر عمل کرد.

1415

هنگام انتقال هزاران فایل ، تفاوت چندانی میان دو سیستم عامل نیست و هر دو در یک زمان این عمل را انجام داده‌اند.

161718

در این سه تست نیز اختلاف چندانی وجود ندارد و ویندوز ۷ با اختلاف بسیار کمی‌ بهتر عمل کرده است. این موضوع دوباره نشان دهنده وابستگی این نوع تست‌ها به سخت افزار و Driver استفاده شده است و ارتباط چندانی به بهینه سازی سیستم عامل ندارد.

نتیجه گیری: آیا ویندوز ۸ عملکرد بهتری داشته است؟

در مورد ویندوز ۸ باید گفت که نباید در همان ابتدا عملکرد سیستم عامل را مورد انتقاد قرار داد، چون به مرور زمان با درایورهای جدید سخت افزارها و بهینه شدن خود سیستم عامل توسط به‌روزرسانی ، سرعت عمل آن نیز بهتر خواهد شد. بدترین مثال برای این موضوع همانطور که قبلا هم اشاره شد، مهاجرت از ویندوز XP به ویستا بوده که دلایل دیگری همچون استفاده بیش از حد از منابع نیز در آن دخیل بوده است.

مایکروسافت برای ویندوز ۷ طور دیگری عمل نمود، و از همان ابتدا سیستم عاملی بهینه و پر سرعت را ارایه کرد و اینطور که به نظر می‌رسد در مورد ویندوز ۸ نیز تا حد زیادی دوباره این موضوع تکرار خواهد شد. مواردی که بهبود چشمگیر داشته‌اند زمان بالا آمدن و خاموش شدن سیستم است که برای کاربران تبلت و لپ تاپ بسیار مهم می‌باشد. بهبود مناسب دیگر در بخش چند رسانه‌ای انجام شده است که در تست PCMark7 و بعد از آن در تست x264 HD benchmark 5.0 مشاهده شد.

بقیه تست‌ها تفاوت چندانی را نشان ندادند و مورد نا امید کننده اینترنت اکسپلورر ۱۰ بود که حتی نسبت به نسخه ۹ در ویندوز ۷ نتوانست عملکرد بهتری داشته باشد.

نتیجه‌ای که از این تست می‌توان گرفت این است که شاید فعلا ویندوز ۸ برای گیمرها و کسانی که فقط برای کارهای حرفه‌ای و محاسبات سنگین از کامپیوتر استفاده می‌کنند سرعت عمل بیشتری نداشته باشد، اما به دلیل رابط کاربری روانتر و زمان روشن و خاموش شدن سریع‌تر می‌تواند تجربه بهتری را برای کاربران ارایه کند. نکته بعدی این است که ویندوز ۸ در موارد چند رسانه‌ای و اجرا کردن نرم افزار‌هایی مانند اکسل سریع‌تر است و باز هم تجربه بهتری را به کاربر نشان می‌دهد.

سخن آخر این که ویندوز ۷ خود سیستم عامل پر سرعت و بهینه‌ای می‌باشد و باید در نظر داشت که ویندوز ۸ با حتی‌اندکی بهبود می‌تواند انتظار‌ها را برآورده کند. باید در آینده دید که مصرف انرژی این سیستم عامل به چه صورت است و آیا با نصب این ویندوز روی سیستمهای قدیمی‌ عمر باتری افزوده خواهد شد یا خیر.

امتیاز دهید
(2 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

خریدار
56 43
لینک خریدار 1391-05-28 18:46
احساس میکنم دنیا داره جای بهتری برای زندگی کردن میشه

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)
رضا عابدی
66 10
لینک رضا عابدی 1391-05-29 02:41
به نقل از خریدار:
احساس میکنم دنیا داره جای بهتری برای زندگی کردن میشه

8) 8) 8) 8) 8) 8) 8)

دلت خوشه بخدا .دنیا واسه پولدار ها همیشه جای خوبی بوده .اما واسه ما.. .
masud
21 3
لینک masud 1391-06-01 00:16
مسائل رو با هم قاطی نکن! تکنولوژی و فن آوری روز به روز داره بهتر میشه، ولی متاسفانه آدمها روز به روز دارن گندتر میشن!
moctafa
25 12
لینک moctafa 1391-05-28 18:46
dosesh daram ;D
majid
28 12
لینک majid 1391-05-28 18:51
بلواقع باید رو سیستم نصب بشه ببینیم رابط کاربریش چطوره حال میده یا نه سرعت مرعتو وللش
پارسال
1 3
لینک پارسال 1391-05-30 02:15
به نظر من رابط کاربری مترو برای تبلت ساخته شده و انچنان که انتظار می رود نمی توان با موس روی پنجره های بزرگ به خوبی جابجا شد همچنین با صحفه کلید نیز به خوبی سازگار نشده که بتوان از کلید های میانبر و کلیدهای جهت نما به راحتی بین گذینه ها حرکت کرد , explorer در my computer نیز تغییر چندانی نکرده و به نظر نمی رسد که نیاز به گرافیک بالا برای انجام کارهای روزمره ویندوز باشد , در ضمن گرافیک نیز آنچنان که انتظار می رفت پیشرفتی نکرده و مانند قبل است قفط تفاوت عمده آن رابط مترو میباشد. پیشنهاد می گردد در یک نرم افزار Virtual نصب و گه گاهی سری به آن بزنید.
بی طرف
11 36
لینک بی طرف 1391-05-28 18:59
فقط لومیا یانگ 8)
فرشید خ
33 10
لینک فرشید خ 1391-05-28 19:03
خیلی حیف شد که اینترنت اکسپلورر 10 اونجور که تبلیغ می کردن نیست،آخه دیگه الان بخش اعظمی از استفاده ها تو پی سی،موبایل،تبلت و لپتاب اینترنت هستش و وقتی یک سیستم عامل که برای همه ی گجت ها ساخته می شه نتونه تو اینترنت برازرش حرفی واسه گفتن داشته باشه خیلی بد می شه.
فقط امیدوارم این مشکل تو نسخه ی نهایی خیلی بهبود پیدا کته...
root
42 10
لینک root 1391-05-28 19:03
من فکر میکنم ویندوز 8 تنها اینترفیس بهتری نسبت به ویندوز 7 داره. اما قراره روی تبلت ها انقلابی بزرگ کنه که باید دید از رقیبای سرسخت خودش جلو میزنه یا نه. موفق باشید :-)
پوریا رستمی
37 23
لینک پوریا رستمی 1391-05-28 19:08
فقط کروم
نوید سرابی
22 21
لینک نوید سرابی 1391-05-28 19:09
مقایسه عالی بود به نظرم ویندوز 8 ویندوزی فراتر از انتظاره ....
منتطرشیم ...
Mr.Kia
31 11
لینک Mr.Kia 1391-05-28 19:34
تابلوی تعویض رفته بالا (ویندوز 8 جایگزین ویندوز 7). ;-)
W8-WIN8
27 11
لینک W8-WIN8 1391-05-28 20:09
در مورد اینترنت اکسپلورر مشکوکم چون تست ها توسط گوگل و موزیلا انجام شده و به قول معروف هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه
شاهین1
27 8
لینک شاهین1 1391-05-28 20:48
به نقل از W8-WIN8:
در مورد اینترنت اکسپلورر مشکوکم چون تست ها توسط گوگل و موزیلا انجام شده و به قول معروف هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه


دقیقا موافقم این تست با مرورگرهای این شرکت ها سازگارتره. من الان دارم با IE10 نظر میدم و واقعا تفاوت سرعتش رو با IE9 حس میکن.
پویا
13 7
لینک پویا 1391-05-28 21:57
با جفتتون موافقم.

من یه مدت زیادی با وین 8 کار کردم. با همین نسخه Release Preview ش. منتهی به خاطر اینکه با SDK ویندوز فون کمی باهاش مشکل داشتم، حتی با وجود نسخه 7.1.1 برای همین باز فعلا نقل مکان کردم به وین 7 تا SDK وین فون 8 رسمی ارائه بشه. تو وین 8 من همه کارامو با IE انجام می دادم. به نظر من سرعتش خیلی خوب بود. البته من مقایسه سیستماتیک روش انجام ندادم ولی تو همین انجام کارای روزمره واقعا تفاوتش رو می تونم با IE9 کاملا متوجه بشم. حتی الان که دارم با فایر فاکس کار می کنم، می تونم به جرات بگم که همون نسخه بتای IE10 به نظرم برابری می کنه همین الان با این نسخه 14.0.1 فایر فاکس.
H
8 12
لینک H 1391-05-29 00:08
آخه مگه شگه شما فک کردین چه قد مثلا تفاوت داران
توی تست سرعت مرورگرا چند صدم یا هزارم ثانیه تاثیر داره که هیچ کس متوجهش نمیشه
حالا شما چه طوری فهمیدی من نمی دونم
پویا
16 4
لینک پویا 1391-05-29 00:26
عزیزم پس چطور الان کروم یا فایر فاکس به اینجا ها رسیدن؟ برای چند هزارم ثانیه که کسی متوجه نمی شه؟

متوجه شدنش زیاد زحمتی نداره. سوای آزمایشات سیستماتیک کافیه شما یه مدت طولانی فقط از یه مرورگر استفاده کنین. اگر از اینترنت زیاد استفاده می کنید اونوقت بعد از اون مدت اگه به یه مرورگر دیگه کوچ کنید راحت تفاوت هاشو احساس می کنید. این تفاوت ها شامل سرعت مرور و کیفیت اون هم می شه. برای من عجیب هست که شما فرق سرعت بین این مرورگر ها رو متوجه نمی شید. پس فرق اساسی بین IE 8,9 و کروم و اپرا و فایرفاکس و اینا چیه؟
adrenaline-factory
2 1
لینک adrenaline-factory 1391-07-07 23:32
به نقل از شاهین1:
به نقل از W8-WIN8:
در مورد اینترنت اکسپلورر مشکوکم چون تست ها توسط گوگل و موزیلا انجام شده و به قول معروف هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه


دقیقا موافقم این تست با مرورگرهای این شرکت ها سازگارتره. من الان دارم با IE10 نظر میدم و واقعا تفاوت سرعتش رو با IE9 حس میکن.


بیچاره اپرا که با این همه قابلیت، سرعت و برتری اصلاً کسی سمتش نمیره. :cry:
behdaad
30 3
لینک behdaad 1391-05-28 20:24
واژه انقلاب مایکروسافت لغتی مناسب برای این محصول جدید بوده است.
فراموش نمیکنیم که انقلاب یک پروسه است . در اوایل این پروسه همیشه ناهماهنگی یا نارضایتیهایی وجود خواهد داشت . عدم تطبیق با این انقلاب مطمئنا میان بسیاری از کاربران در ابتدا مشاهده خواهد گردید .
زمان و مدیریت صحیح اما دو عاملی خواهند بود که روند این انقلاب را به سوی موفقیت هموار خواهند کرد .
مطمئنا ویندوز 8 تنها شروعی در این انقلاب مایکروسافتی خواهد بود و محصولات تکمیلی جهت بهینه سازی و یکپارچه سازی زمینه رضایت باقیمانده کاربران را نیز فراهم خواهد ساخت.
Majid4mi
15 2
لینک Majid4mi 1391-05-28 21:41
به نقل از behdaad:
واژه انقلاب مایکروسافت لغتی مناسب برای این محصول جدید بوده است.
فراموش نمیکنیم که انقلاب یک پروسه است . در اوایل این پروسه همیشه ناهماهنگی یا نارضایتیهایی وجود خواهد داشت . عدم تطبیق با این انقلاب مطمئنا میان بسیاری از کاربران در ابتدا مشاهده خواهد گردید .
زمان و مدیریت صحیح اما دو عاملی خواهند بود که روند این انقلاب را به سوی موفقیت هموار خواهند کرد .
.

آفرین
Reza 360
11 9
لینک Reza 360 1391-05-28 22:24
در کل 8 بهتر از 7 هست و سرعت بیشتر هست
من همیشه از آخرین نسخه 8که اومده استفاده کردم ولی تقریبا دو برابر 7 باتری مصرف می کنه و استفاده از cpu زیاده و فن لپ تاپ مرتب کار می کنه ولی در 7 این طور نبود و دلیلش این هست بر مبنای 128 بیت نوشته شده ولی 7 بر 64 بیت اگر میزان نگه داشتن شارژ باتری واستون مهم هست ازش فعلا استفاده نکنید تا نسخه نهایی بیاد
این رو از روی تجربه چندین ماهه میگم
Revover
3 9
لینک Revover 1391-05-29 02:11
کاملا تایید میکنم منم از همه نسخه هاش استفاده میکنم ولی تقریبا دو برابر سون مصرف داره. انگار داری بازی میکنی. فن همیشه با دور بالا کار میکنه. از همه نظر بهتر شده 8 ولی از این لحاظ خیلی بد عمل کرده. همه سیستم عاملها چه از جانب گووگل و چه از جانب اپل با به روز رسانی هم پر مصرفتر میشن ولی نه تا این حد.
که برای نوتبوک خیلی بده. منی که همیشه دوس داشتم از نسخه های روز برنامه ها و سیستم عاملها استفاده کنم شاید به این دلیل برگردم روی سون. البته با نوتبوکم و نه پی سی.
masud
7 0
لینک masud 1391-06-01 00:28
عزیزم سی پی یو 128 بیت فعلا خرافاته، و این خرافات رو هموطنان ما با استفاده از تخیل خودشون بوجود آوردن! چیزی به نام سی پی یو 128 بیت در کامپیوترهای خانگی فعلا وجود نداره! تازه همون 64 بیتش هم هنوز درست و حسابی جا نیفتاده.
سعید
28 11
لینک سعید 1391-05-29 09:45
فقط مایکروسافت ...
اپل باید بره بوق بزنه :-)
hooooos
4 18
لینک hooooos 1391-05-29 11:13
شخصیتت قد نمیده آخه
فرید
17 5
لینک فرید 1391-05-29 09:49
من که خیلی ازش راضیم. 8
میلاد73
8 5
لینک میلاد73 1391-05-29 10:57
جالب بید
رضا مینویی
8 13
لینک رضا مینویی 1391-05-29 11:57
ویندوز 8 هیچ چیز خاصی نداره جز کم کردن محیط ایرو - نداشتن منو راحت و عامیانه استارت - نبود هیچ گونه پلاتفرم استانداری برای محیط مترو ( مدیا سنتتر دستکاری شده بیشتر و تک کاربره از نظر محیطی و یه محیط فقط برای اتصال به سرویس بی کیفیت و مزخرف مایکروسافت

یمک کلام ارزش فکر کردنن نداره
پویا کام
2 12
لینک پویا کام 1391-05-29 14:40
مقایسه‌ها خیلی افتضاح است. گاهی بطور فجیعی اشتباه است.
برای مثال الان که ویندوز 8 در نسخه ریلیز خود آزمایش می‌کنیم؛ زمان بوت شدن از زمان ویندوز 7 حدود 10 ثانیه‌ای در کامپیوتر ما بیشتر است.
زمان نصب برنامه‌ها هم در ویندوز 8 به شدت زیاد است. دفعات قفل شدن هم زیاد است.
تنها چیزی که می‌توان برتری کاملی داشته باشد؛ امکانات تاچ است. که ویندوز 7 واقعا افتضاح بود. اما اینجا خیلی بهبود یافته.
ما این دو ویندوز را در یک تبلت‌پی‌سی آزمایش کردیم.
rahim1234
0 4
لینک rahim1234 1391-05-30 19:00
به نظر من باید قیمت این نسخه هم با نسخه های قبلی مقایسه بشه درسته که تو ایران زیاد قیمت احمیت نداره ولی با افزایش سرعت اینترنت که کم کم مردم کارای زیادی با اینترنت میکنن امنیت خیلی خیلی مهم میشه و باید به فکر استفاده از یه سیستم عامل امن و ارزون باشیم مثلا لینوکس اوبنتو که حتی مجانیه
pou ya
لینک pou ya 1391-05-31 20:08
اگه واسه نرم افزار و پارتیشن بندی نبود 100% از سیستم عامل اپل ( شیرکوهی ) استفاده میکردم
mohsenfox
1 0
لینک mohsenfox 1391-06-02 01:04
سرعتش خوب شده!!!
ولی با بعضی سخت افزار ها خیلی گیر داره!!!
گفته بودند مثل ویندوز ویستا که با درایور ها و نرم افزار ها ایکس پی مشکل داشتت این ویندور هشت با نرم افزار و سخت افزار ها ویندوز7مشکل نداره.ولی من که رو لب تاب نصب کردم کلا تناقض دیدم.درایور های ویندوز7رو8کار نکرد.چندتایی از برنامه هام هم گیر داشتن!!!
خدا کنه تو نسخه های بعدی درستت بشه!!!
سامان
2 1
لینک سامان 1391-06-02 01:28
کار کردن با این Windows جدید یه حس خاصی داشت. من با نسخه 9200 که کمتراز یه ماه می شه leak شده کار کردم.
امروز تو شرکت کلی با دوستان از دیدن Windows 8 ذوق زده شدیم اولش ولی موقع کار کردن باهاش حس بیگانگی داشتیم با برخی قسمتهاش.
خیلی از چیزها مثل بخش های مختلف Control Panel مثل 7 هست.

بدترین چیز حذف منو Start هست که جاش صفحه Start اومده.
search بسیار خوب Windows 7 که با زدن استارت به راحتی استفاده می کردی و از برنامه ها گرفته تا فایل ها برات میاورد دیگه نیست. من که خیلی بشه عادت کردم تو 7
و خیلی چیزها جاش عوض شده مثلا Folder Options یا Control Panel (چون دیگه منو Start نداریم) و ...
صفحه Start که کاملا مشهود است برای Touch طراحی شده کاربردی نداره. همون صفحه desktop عادی خیلی بهتره.
کم کم می شه بهش عادت کرد ولی احساس می کنم بیشتر به درد Tablet می خوره تا PC
ایلیـا
5 1
لینک ایلیـا 1391-06-02 17:49
خدا پس کی میخواد بشر رو از دست این اینترنت اکسپلورر نجات بده!!؟
ایمان تات
2 0
لینک ایمان تات 1391-06-02 19:00
هشت ثانیه طول میکشه تا خاموش بشه این که خیلی زیاده همین الان اوبونتو 12.04 با یه سیستم خیلی معمولی فقط 4 ثانیه طول میکشه خاموش بشه اگر روی اون سیستم بالا نصب بشه فکر کنم به 2 ثانیه هم برسه سرعت خاموش شدنش
dariush11
2 0
لینک dariush11 1391-06-04 12:31
من پس از نصب نسخه آزمایشی و چند روز کار کردن، ازش به کلی ناامید شدم و دوباره به ویندوز دوست داشتنی 7 برگشتم. اما وقتی این آخرین نسخه رو روی لپ تاپ نصب کردم و با بی رغبتی شروع به کار با ویندوز بدون منوی استارت و انقلابی کردم اول دچار حیرت شدم. با تعجب از کار با ویندوز 8 لذت بردم و کیفیت نسخه نهایی به نظرم قابل مقایسه با preview نیست. صفحه استارت (مترو یا هر نام دیگه) معلومه که برای تبلت ساخته شده اما اگه اشکالات قابل توجه اون در زمینه شبکه و اینترنت رفع بشه توی پی سی هم میتونه بی نظیر باشه. همون طور که blog.frashmi.com/?p=240گفتم کاستی هایی وجود داره مخصوصا برای ما توی ایران که به نصف اپ ها و استور ویندوز دسترسی نداریم و خیلی جاها اصلا اسم ایران رو جزو کشورهای دنیا برای انتخاب قرار ندادن و با این اینترنتی که داریم، نیمی از جذابیت های ویندوز 8 برای ما معنی نداره اما با این همه بعد از اومدن نسخه نهایی من با اشتیاق اون رو روی پی سی نصب می کنم..
khayati
لینک khayati 1391-06-08 01:08
سلام دوستان در این سیستم عامل فقط صفحه ظاهری (مترو) برای تبلت ها تغییر کرده و یک کم سرعت روشن و خاموش شدن کم شده واگرنه هیچ خدمت تازه ای (برای کاربر) که بتوان اشاره کرد اضافه نشده تمام برنامه های قبلی را باید روش نصب کرد حتی قادر به پخش دی وی دی هم نیست و اگر روی عکسی کلیک کنید شما را به صفحه ای میبرد که باید نرم افزار آنرا دانلود کنید یا بخرید! حذف بازیهای سرگرم کننده قبلی حذف استارت منو و کار کردن با موس بسیار دشوار شده وخیلی از کارهای سومند ویندوز 7 این سیستم عامل سعی در فروش محصولات ماکروسافت(فروشگ اه ویندوز) در اینترنت دارد تا رضایت مشتریان که هدفه رئیس قبلی بود. این سیستم عامل بیشتر در زمینه شبکه و اینترنت کار میکنه .ویندوز هفت هم مانند اکس پی سالها در بازار ایران حکومت خواهد کرد. خیلی ها باآمدن این سیستم عامل آن را خریداری و نصب می کنند اما بعد متوجه میشوند که اشکالات آن چقدر است وفقط با یک ویندوز خام روبه رو هستند و مشکلاتی که در نصب برنامه ایجاد میکند. از این رو که تمام برنامه هایی در ایران هستند دارای کرک یا کی گان میباشند این سیستم عامل آنها را شناسایی کرده و حذف می کند . و نتایج را به ماکروسافت ارسال می کند.
milad2233
0 2
لینک milad2233 1391-06-10 11:15
با هر چیزش میتونستم بسازم ولی با حذف منوی start نهههههههههه !
دارم برمیگردم به ۷ !
آريا كامپيوتر 7
لینک آريا كامپيوتر 7 1391-12-19 17:54
والا اون مشخصات كامپيوتري كه نوشتن اون بالا و باهاش ويندوز 8 رو تست كردن ويندوز 98 هم نصبش كني با سرعت خيلي بالايي پردازش ميكنه :-* .ولي اكثر ما ايرانيا سيتممون در حد متوسطه و همچين سيستمي كمتر پيدا ميشه. به نظر من مايكروسافت هر چه سيتم عامله اي خودشو بالاتر ميبره كاربرانو وادار به خريد يا ارتقاي سيستم سخت افزار بالاتر ميكنه. شاهكار اينه كه دوتا يا سه تا ويندوز بتونن با يك سيستم كه قبلا براي ويندوز هاي قبليمون استفاده ميشد كارايي داشته باشند. مرسي :-)