محبوب ترین ها

شاخه: تلویزیون

بررسی تلویزیون سه بعدی پرطرفدار سونی مدل EX720 به همراه قیمت آن در بازار

تلویزیون EX720 سونی از مدل های پرطرفدار و ارزان قیمت برند سونی است که قابلیت پخش تصاویر سه بعدی را نیز دارد. EX720 از خانواده Smart TV ها می باشد که قابلیت اتصال به اینترنت و استفاده از سرویس های آنلاین را دارد. در این بررسی، نگاه دقیق تری به ویژگی ها و مشخصات این تلویزیون mid-end، کیفیت تصاویر سه بعدی آن و کیفیت سرویس های آنلاینی که این تلویزیون ارائه می دهد، خواهیم کرد.

آیا تلویزیون Sony EX720 می تواند نیاز های شما را برآورده کند؟ کیفیت تصاویر سه بعدی این تلویزیون در چه حد است؟ آیا سرویس های آنلاین این تلویزیون کاربردی هستند؟ در ادامه پاسخ این سئوال ها را مشاهده خواهید کرد.

همان طور که پیش تر هم اعلام کردیم EX720 جزو خانواده تلویزویون هوشمند است که سونی آنها را Internet TV نامیده است.

تلویزیون هوشمند مانند تلفن هوشمند عمل می کند. این تلویزیون های قادرند سرویس های مختلف اینترنتی را از طریق تلویزیون به کاربر ارائه دهند. یعنی تلویزیون هوشمند معادل یک تلویزیون معمولی با یک کامپیوتر داخلی است که سرویس های متنوعی را به کاربر می دهد. کاربر می تواند در تلویزیون هوشمند خود نرم افزار نصب کند، ویدیو و تصاویر آنلاین را مشاهده کند، صفحات وب را مرور کند، بازی اجرا کند و از همه مهمتر به کانال های اینترنتی IPTV متصل شود. برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد Smart TV ها می توانید مقاله "هر آنچه در مورد تلویزیون های هوشمند باید بدانید" را مطالعه کنید.

 

این تلویزیون در سایزهای 32، 37، 40، 46 و 55 اینچ در بازار جهانی موجود است. ولی در بازار کشور ما تنها مدل های 40 و 46 یافت می شوند. قیمت مدل 46 اینچ این تلویزیون 2 میلیون و 700 هزار تومان و قیمت مدل 40 اینچ آن 2 میلیون تومان است.

نگاه اول به EX720

sonyex720_from-side

آنچه در نظر اول، توجه شما را به این تلویزیون جلب می کند، قاب و طراحی ظریفتر EX720 نسبت به مدل های قبلی است. قاب تلویزیون، مشکی براق است در حالی که قسمت انتهایی دستگاه، فلز غیرمسطح و طرح داری قرار داده شده است که زیبایی آن را بیشتر می کند.

پایه تلویزیون هم براق است. تلویزیون روی پایه، قابل چرخش بوده و ثابت نیست.

عملکرد EX720

ریموت کنترل این تلویزیون مانند مدل های پیشین بزرگ است. زمانی که از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را به صورت پشت و رو روی میز قرار دهید. در قسمت پشتی ریموت دکمه ON/OFF وجود دارد.

sonyex720_remote

از ویژگی های جذاب این تلویزیون، قابلیت Remote Keyboard آن است که به شما اجازه می دهد از لپ تاپ Sony VAIO برای کنترل تلویزیون استفاده کنید. به طور مثال شما می توانید با ایجاد یک شبکه بی سیم خانگی از صفحه کلید VAIO خود برای دستیابی به ویدئوی مورد نظرتان در Youtube استفاده کنید؛ اگر لپ تاپ VAIO ندارید می توانید با نصب یک App روی تلفن هوشمند خود، از موبایل به جای ریموت کنترل تلویزیون استفاده کنید.

یک مرورگر وب که از فایل های فلش پشتیبانی نمی کند، در قسمت سرویس های آنلاین این تلویزیون قرار دارد. همان طور که مشاهده می کنید سایت FlatPanelsHD در این مرورگر قابل دیدن است. البته فونت ها در این مرورگر کمی تغییر می کند.

sonyex720_browser

در مدل های اروپایی این تلویزیون، قابلیت ضبط فیلم روی USB هم وجود دارد. تنها کافی است USB یا Hard Drive خود را به پورت USB آن متصل کنید تا از قابلیت ضبط فیلم ها در این تلویزیون لذت ببرید. علاوه بر این شما می توانید از قابلیت ضبط زمان بندی شده این تلویزیون(نسخه اروپایی EX720) نیز استفاده کنید و برنامه ریزی روشن شدن، ضبط کردن و خاموش شدن در روز های آینده را به تلویزویون بدهید.

از دیگر ویژگی های این تلویزیون می توان به قابلیت تصویر در تصویر اشاره کرد.

مصرف برق این تلویزیون در حالت های مختلف، در جدول زیر نشان داده شده است.

Standby 0.1 W 0.1 W
SD+HD 75 W 64 W
3D 103 W 103 W

 

تنظیم Setting برای مشاهده بهترین کیفیت تصویر EX720

در ادامه تنظیمات Calibrate Setting این تلویزیون را برای مشاهده بهترین کیفیت تصویر مشاهده می کنید. تنظیمات کیفیت تصویر تا حدودی سلیقه ای است بنابراین اگر این تنظیمات به نظر شما تصویر را بیش از حد روشن یا تیره می کند، می توانید کمی آن را تغییر دهید.


بعد از کالیبره کردن

Picture mode: Custom
Backlight 5
Contrast 89
Brightness: 57
Color: 50
Hue: 0
Sharpness: 0
Color temperature Warm2
Noise reduction Off
Mpeg noise reduction Off
Motionflow On
Film-mode Auto 1/Auto 2
Black corrector Off
Adv. Contrast Enhancer Off
Gamma 0
Auto Light Limiter Off
Clear White Off
Live Colour Off
Detail/Edge enhancer Off
R Gain -10
G Gain -9
B Gain 0
R Bias -2
G Bias -1
B Bias +1

کیفیت تصویر در EX720

در این قسمت قصد داریم کیفیت تصویر این تلویزیون را دقیق تر بررسی کنیم.

سونی EX720 دارای پنل ماتی است که رفلکس نور پایینی دارد. بنابراین اگر منزل شما پنجره زیاد دارد و نور محیط اطراف زیاد است، در مورد بازتاب نور این تلویزیون نگران نباشید. البته ممکن است در تصاویر تیره، حباب های نوری که از لامپ های پشت سرتان می تابد را در تلویزیون مشاهده کنید ولی این حباب نور ها مشکل بزرگی نیستد.

sonyex720_large17

کیفیت تصاویر SD در این تلویزیون خوب است و نسبت به مدل های قبلی 2010 بهبود یافته است. جزئیات به خوبی قابل مشاهده هستند و به علت X-Reality Chip که سونی در این محصول استفاده کرده، Scaling و De-interlacing به خوبی انجام می پذیرد. شما در تصاویر سریع هیچ تار شدگی مشاهده نمی کنید ولی EX720 در تصاویر نیمه تیره، خیلی خوب عمل نمی کند و رنگ آن در همه جای تصویر یکدست نیست.

کیفیت تصاویر HD در EX720

ابن تلویزیون در نمایش تصاویر HD خوب عمل می کند،ولی نمی توان گفت کیفیت تصویر عالی است. تلویزیون های Panasonic GT30 یا C8000 سامسونگ تصاویر HD را بهتر نمایش می دهند. در واقع عمق رنگ مشکی از بسیاری از Egde LED ها کمتر است ولی باز هم خوب است.

زمان پاسخگویی در EX720 بالای متوسط است و از مدل های Mid-end دیگر سونی بسیار سریع تر می باشد. سرعت زمان پاسخ گویی به اندازه سرعت LCD و پلاسماهای خیلی سریع نیست. ولی قابل قبول است. به طوری که در نمایش فیلم های سریع و HD هیچ کاستی مشاهده نمی کنید.

همان طور که مشاهده می کنید، EX720 در تصاویر تیره دارای Clouding در گوشه های تصویر است. البته این Clouding زیاد نیست و شما را در تماشای فیلم ها آزار نمی دهد. اگر Clouding پنل EX720 در این تصویر برای شما قابل مشاهده نیست، نور مانیتور خود را زیاد کنید/

sonyex720_clouding2

بررسی کیفیت و عمق تصاویر سه بعدی در EX720

برای مشاهده تصاویر سه بعدی باید نور پس زمینه LED BackLight را زیاد کنید تا تیرگی عینک، جلوی نور تصاویر را نگیرد. اگرچه مشکل Crosstalk در این تلویزیون به طور کل از بین برده نشده، ولی تا حد زیادی کاهش یافته است.

sonyex720_3D-glass

کیفیت تصاویر سه بعدی در EX720 در حد نسبتا خوبی است. کیفیت تصاویر سه بعدی EX720 از کیفیت تصاویر سه بعدی تلویزیون های سال 2010 بیشتر است. با این وجود همچنان از کیفیت بسیاری از تصاویر سه بعدی هم رده این مدل به جز Toshiba WX800 بهتر است.

اگر بخواهیم در مورد تصویر سه بعدی، جمع بندی داشته باشیم: به شما توصیه می کنیم برای مشاهده تصاویر سه بعدی بهتر، تلویزیون پلاسما Panasonic GT30 تهیه کنید.

زاویه دید EX720

sonyex720_view-angle2

زاویه دید در EX720 خیلی گسترده نیست و رنگ ها از زاویه کناری، بیش از حد روشن به نظر می رسند. رنگ مشکی هم از دید کنار، عمق زیادی ندارد و هر چه زاویه نسبت به تلویزیون بیشتر می شود، رنگ مشکی به رنگ بنفش یا قرمز گرایش پیدا می کند.

sonyex720_purplinggg

کیفیت صدا EX720

اسپیکر های Ex720 در پشت آن پنهان شده اند و برای دیدن فیلم های معمول خوب هستند. ولی برای گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه تان یا مشاهده فیلم ها با جزئیات بالای صدای آن، اسپیکر خیلی قوی ندارد. البته اسپیکر های EX720 از اسپیکر تلویزیون های LED سامسونگ خیلی بهتر است.

جمع بندی

سونی در Smart Tv های خود رابط کاربری جدیدی به کار برده که نسبت به مدل های قبل ، جذاب تر است. کیفیت تصویر EX720 به عنوان یک تلویزیون mid-end بسیار خوب است. عمق رنگ مشکی در این تلویزیون قابل قبول است ولی کیفیت رنگ ها خیلی بالا نیست. البته بعد از Calibrate کردن، کیفیت رنگ ها در این تلویزیون بهتر می شود.

کیفیت تصاویر سه بعدی در این تلویزیون خوب است ولی عالی نیست. هنگام مشاهده تصاویر سه بعدی نباید سر خود را زیاد تکان بدهید یا زاویه آن را جا به جا کنید چراکه عمق تصویر سه بعدی از بین می رود.

مشخصات دقیق این تلویزیون را در ادامه مشاهده می کنید:

Size: 46" widescreen
Resolution: 1920x1080
Response time: -
Contrast ratio: -
Brightness: -
Color support: 16,7 million colors
Signal processing: 8 for each color
Viewing angles (H/V): 178/178
Dot pitch:
Panel type: LCD-TV with Edge LED


Wall mounting:
Swivel stand:
Dimensions (HxWxD): 66.0cm x 107.8cm x 4.2cm (without stand)
Weight 17.9 kg


Built-in speakers:
Input formats: 480p/i, 576p/i, 720p, 1080i & 1080p (50, 60 & 24p)


Inputs
VGA
DVI (but possible to convert through HDMI)
Audio (type) (Headphone jack)
SCART (1 input)
S-video
Composite
Component
HDMI (4 inputs, 1 HDMI 1.4)
Other
Outputs
Audio (type) (1 output, headphones)
SCART
S/PDIF (optical)
Other


Tuners
Analogue
DVB-T
DVB-T (MPEG4)
DVB-C
DVB-C (MPEG4)
DVB-S
DVB-S (MPEG4)
Other

نظر شما در مورد تصاویر سه بعدی این تلویزیون چیست؟ به نظر شما کیفیت تصاویر سه بعدی در این تلویزیون خوب است؟

منبع: FlatPanelsHD

امتیاز دهید
(29 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

ebadi
8 3
لینک ebadi 1390-04-26 15:46
باسلام
لطفا در صورت امكان اين دئ مدل را با هم مقايسه نمائيد
سونی مدل EX720
سونی مدل EX520

باتشكر
ایرج
5 0
لینک ایرج 1390-04-31 09:55
با سلام لطفا راهنمایی بفرمایید در تلویزیون led sony مدل ex720 چطور میتوان نمایش تبلیغاتی که خصوصیات و قابلیتهای این دستگاه را مرتبا بالا یا پایین تصویر نشان میدهد از بین برد

با تشکر - ایرج محمدی
مهرشاد
5 1
لینک مهرشاد 1390-05-03 16:20
سلام دوست عزیز من بین ال جی lw5700 و سونی ex720 برای خرید شک دارم میشه منو راهنمایی کنید که کدومشون بهتره؟
من طرفدار کیفیت عالی هستم ولی تکنولوژی پسیو منو به شک انداخته شما چی فکر میکنید؟
مسعود یوسف نژاد
2 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-05-03 22:34
نقل قول:
با سلام لطفا راهنمایی بفرمایید در تلویزیون led sony مدل ex720 چطور میتوان نمایش تبلیغاتی که خصوصیات و قابلیتهای این دستگاه را مرتبا بالا یا پایین تصویر نشان میدهد از بین برد
کی این تبلیغات نمایش داده می شه و متن شون چی؟
نقل قول:
سلام دوست عزیز من بین ال جی lw5700 و سونی ex720 برای خرید شک دارم میشه منو راهنمایی کنید که کدومشون بهتره؟
من طرفدار کیفیت عالی هستم ولی تکنولوژی پسیو منو به شک انداخته شما چی فکر میکنید؟
دوست عزیز رنگ و کیفیت یک بخشی اش سلیقه ای است من به شما پیشنهاد می کنم هر دو تلویزیون رو از نزدیک مشاهده کنید و بعد انتخاب کنید. بعضی ها رنگ های تند و پر رنگ و شاد و غیر طبیعی دوست دارند بعضی ها هم برعکس
poom
1 0
لینک poom 1390-05-25 18:55
با سلام و تشکر
می خواستم بدونم به نظر شما این تلوزین بهتره یا سامسونگ C8000 چرا؟
قیمت سامسونگ C8000 تو بازار ایران چنده؟
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1390-05-26 11:58
Poom عزیز
این سئوال که این مدل بهتره یا مدل C8000 خیلی کلیه. هر دو مدل جزو مدل های جدید و با کیفیت هستند. به نظر من مهم سلیقه شماست
C8000 ظاهر جذابی داره. از طرفی ویژگی های خوبی هم داره
EX720 هم پنل ژاپنی با کیفیتی داره
من شخصا به هر دو تلویزیون امتیاز برابر می دم
مهدی فتاحی
5 0
لینک مهدی فتاحی 1390-05-28 05:18
سلام یه سوال دارم بین
46EX720 و 40nx720 کدوم رو انتخاب کنم آیا تفاوت nx720 و ex720 به اندازه ای هست که من برم سراغ 40 nx720
حمید
1 0
لینک حمید 1390-05-28 20:41
قبل از اینکه سوالمو بپرسم ، باید بگم که من مدتی هست که زیاد به این سایت مراجعه میکنم و خیلی هم راضیم. بیشتر از اون، موضوعی که منو به وجد میاره اینه که یک خانوم با معلومات، داره جواب سوالات رو با این سلیقه خوب میده.
البته به من نگیرید . چون تا حالا میون فرومهایی که اطلاعات این چنینی به مردم میدن ، خانومی رو ندیدم که تو بحثا شرکت کنه.

در این صفحه از سه نفر : آقای یوسف نژاد ، آقای ابراهیم خانی و خانوم امینی به خاطر اطلاع رسانی خوبشون تشکر می کنم .

-----------------------------------------------------------

سوالم بیشتر راجع به این مطلب هستش.
نقل قول:
کیفیت تصاویر سه بعدی EX720 از کیفیت تصاویر سه بعدی تلویزیون های سال 2010 بیشتر است.
که آیا این موضوع راجع به مدل HX800 هم صدق میکنه یا نه؟
البته ممکنه بگید که : معلومه ، منظور ما تمام مدلهای 2010 بود.
اما تا جایی که اطلاعات من جواب میده ، فرایند 3D با حرکت سریع فرمها در ارتباط هست و چون موشن فلوی مدل 200Hz Pro ، HX800 هست ، باید از EX720 که ( 200Hz XR ( 100Hz هست ، بهتر عمل بکنه. حتی از nx720 .

----------------------------------------------------------

نمیدونم چرا روانی تصویر در مدلای EX 710 & 720 از مدلهای NX 710 & 720 بیشتر به نظر میرسه. حتی با اینکه مشخصات موشن فلوی دو مدل EX & NX 720 با هم یکی هست.
البته توضیح راجع به مدل جدید NX720 که هنوز وارد نمایندگیهای اصلیه ایران نشده ، کمی اساسی نیست.

---------------------------------------------------------

کاش محلی هم با موضوع VS در این سایت بود تا کالاها با هم رقابت داشته باشن و راجع به برتریه یکدیگر خود نمایی میکردن.
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-05-29 11:02
مهدی فتاحی عزیز

اول از همه که ظاهرشون خلی با هم متفاوته، دوم NX اسمارت تی ویه ولی هر دو Edge LED هستند و مشخصات یکسانی دارند در مورد کیفیت تصویر نمی توانم نظر بدم چون از نزدیک ندیدم
ضمنا KDL-40NX720 یک مدل آسیایی

حمید جان ممنون از لطفتون
نقل قول:
اما تا جایی که اطلاعات من جواب میده ، فرایند 3D با حرکت سریع فرمها در ارتباط هست و چون موشن فلوی مدل 200Hz Pro ، HX800 هست ، باید از EX720 که ( 200Hz XR ( 100Hz هست ، بهتر عمل بکنه. حتی از nx720 .
برای پخش تصاویر سه بعدی 120 هرتز لازم و کافی است.


نقل قول:
کاش محلی هم با موضوع VS در این سایت بود تا کالاها با هم رقابت داشته باشن و راجع به برتریه یکدیگر خود نمایی میکردن.
ما یک برنامه خیلی مفصل برای این موضوع داریم و به زودی نتیجه اش رو مشاهده خواهید کرد.
mohammad
1 0
لینک mohammad 1390-06-31 03:08
با سلام
میخواستم راهنماییم کنید که بین این دو تا تلویزیون کدوم انتخاب کنم v20 panasonic و ex720 sony . تصویر سه بعدی 720 اصلا برام مهم نیست فقط میخوام تصویر 2 بعدی با کیفیت و رزولوشن بالا داشته باشم . مرسی
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-06-31 09:19
جناب محمد
رزولوشن دو تلویزیون 1080P هست و واقعا باکیفیت هستند
در مورد تصویر دو بعدی سرعت V20 در تصاویر تند و سریع خیلی خوب هست، چون فرکانس بالایی داره. رنگ های v20 طبیعی هستند (به نظر خیلی ها حالت مرده دارن)
سرعت EX720 به دلیل وجود ویژگی سه بعدی خیلی خوب عمل می کنه و فرکانس بالا هست و به همین دلیل این مدل هم در نمایش تصاویر سریع خوب عمل میکند
رنگ ها در این مدل زنده تر و شادتر هستند.
واقعا این مدو مدل را باید تصویرشو از نزدیک ببینید که تهیه کنید. من خودم شخصا Ex720 را فقط به دلیل ظاهر بهتر تلویزیون ترجیح می دم
حالا اگر قیمت هم براتون مهمه ، مقایسه رو بزارید رو قیمت. چون کیفیت دو بعدی هر دو خوبه
mohammad
0 2
لینک mohammad 1390-06-31 10:43
عارفه عزیز مرسی از جواب واضحی که بم دادی .
samad
1 0
لینک samad 1390-06-31 18:26
سلام

در مشخصات ex720 ذکر شده که قابلیت ضبط بر روی فلش رو داراست البته مدل اروپایی

ودرمدلی که ما استفاده میکنیم این قابلیت نیست ایا سخت افزارشون فرق میکنه یا بانرم افزار یا

منوی مخفی این قابلیت اضافه میشه از دوستان اگه کسی میدونه راهنمایی کنه واگه راه حلی هم

داره ذکر کنه

با تشکر
داود مرتاضي
0 2
لینک داود مرتاضي 1391-07-02 16:49
به نقل از samad:
سلام

در مشخصات ex720 ذکر شده که قابلیت ضبط بر روی فلش رو داراست البته مدل اروپایی

ودرمدلی که ما استفاده میکنیم این قابلیت نیست ایا سخت افزارشون فرق میکنه یا بانرم افزار یا

منوی مخفی این قابلیت اضافه میشه از دوستان اگه کسی میدونه راهنمایی کنه واگه راه حلی هم

داره ذکر کنه

با تشکر

با سلام
اگه امكان داره راهنماييم كنيد كه از كجا متوجه بشيم كه مدل اروپايي ؟
عباس اسعدي
0 1
لینک عباس اسعدي 1390-07-06 14:49
سلام
با عرض خسته نباشيد و تشكر
دو تا سوال دارم
اول: تفاوت X-Realtity با BRAVIA Engine 3 چيه و كدام بهتره؟
( البته ببخشيد اگه سوالم در جاي مناسبش نپرسيدم)
دوم: آيا از لحاظ كيفيت تصوير تفاوتي زيادي بين 40EX720 با 40NX720 وجود داره و ارزش داره پول خيلي بيشتري براي مدل NX پرداخت؟
سوران آسو
3 2
لینک سوران آسو 1390-07-13 15:38
سلام..

من خودم فروشگاه دارم ..این قیمتتون خیلی بالاست.

قیمت حدود 1850.000 تومان هست الان اگر کسی خواست با ایمیل بهم خبر بده.
عارفه امینی
0 2
لینک عارفه امینی 1390-07-13 19:43
جناب سوران
منظورتون بدون گارانتی هست؟ از بانه؟
Saeed
لینک Saeed 1390-07-22 23:41
با سلام

میان خرید این دو سری گیر کردم با توجه به اینکه رنج قیمت تلویزیون 40 اینج NX720 با مدل 46 اینچ EX720 تقریبا یکی هست میخواهم ببینم آیا کیفیت و تفاوت NX اینقدر بالا هست که از سایز بیشتر EX صرفه نظر کنم و بروم NX720 را بگیرم ؟

انتظاری که من خودم از تی وی دارم اینکه :
1- توی تصاویر با سرعت حرکت بالا تصویر جا نمونه
2- حتما قصد دارم اینترنت خونه را بهش متصل کنم
3- بستر شبکه کابلی خانه محیا میباشد و من حتما تی وی را از طریق همین بستر به اینترنت متصل میکنم ( بنابراین وجود وایرلس کارت داخلی برای من مزیتی محصوب نمیشود )
4- در اینترنت خانه مشکل دانلود ندارم و میتوانم فیلم های 3D را دانلود کردم و انتضار دارم که بتونم راحت از طریق لپتاپ از طریق شبکه روی تی وی استریم کنم . با این شرایط شاید هفته ای چند فیلم 3D نگاه کنم
5- شاید در آینده وب کم سونی را هم تهیه کردم برای استفاده از SKype


یه سوال هم داشتم آیا با این بودجه من امکان خرید محصل بهتر دیگری از یک برند دیگر وجود داره ؟
و اینکه به همراه این تی وی چند عینک 3d در جعبه وجود داره ؟

باتشکر
مهدی موسوی
0 1
لینک مهدی موسوی 1390-07-22 23:43
از اطلاعات خوبی که به من دادین متشکرم امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشید.
عارفه امینی
2 1
لینک عارفه امینی 1390-07-23 17:06
سعید عزیز
سونی با Ex720 عینک نمیده. یعنی اگر بخوای این تلویزیون رو تیهه کنی باید هزینه عینک رو جدا پرداخت کنی که فکر کنم هر عینک 100 تومن برات هزینه داره
در مورد nx720 تنها برتریش به ex داشتن عینک و همچنین این هست که موتور پردازش nx720 قوی تر هست. در مورد نمایش تصاویر سریع : هر دو تلویزیون تصاویر سریع را بسیار خوب نمایش می دهند و کیفیت تصویرشون هم خوبه. اگر برات مهمه که حتما بهترین کیفیت تصویر را داشته باشی خوب nx720 براتون گزینه بهتریه. ولی اگر کلا یک کیفیت خوب میخواهید، EX720 هم خوبه ولی همونطور که گفتم عینک نداره

شما می تونید با این بودجه سری هم به مدل vt20 پاناسونیک بزنید. کیفیت عالی، رنگ بندی هم خیلی خوب و قیمت هم مناسب هست. البته پاناسونیک پلاسما هست. ولی اگر به زیبایی این تلویزیون علاقه دارید همین سونی براتون مناسبه
پرویز
لینک پرویز 1391-03-09 09:39
من 40ex720 خریدم دو تا عینک داره
محسن
0 2
لینک محسن 1390-08-26 21:27
سلام
من بین خرید samsung 46d6000 با این مدل ex720 سونی شک دارم. به نظر شما کدوم بهتره(ما تو کرمانشاه میتونیم بدون گارانتی این دو مدل رو تقریبا به یه قیمت بخریم حدود 1700)
roya
2 0
لینک roya 1390-08-29 07:27
سلام
من یه ال ای اذی 55 اینچ می خوام بگیرم نمیدونم کدوم مارک وچه مدلی خوبه لطفا راهنمایی کنید .
عارفه امینی
0 1
لینک عارفه امینی 1390-08-29 08:35
محسن عزیز
من نمی تونم بگم کدوم بهتره بستگی به هزینه ای داره که می خواهید بکنید. بین این دو مدل من برند ژاپنی را به شما پیشنهاد می کنم چون کیفیتش رو هم دیدم و مقایسه کردم و جدا بهتره
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-08-29 08:36
رویا عزیز
چه قیمتی مد نظرتون هست؟ چه ویژگی هایی داشته باشه؟ دو بعدی یا سه بعدی؟ برندش براتون مهمه؟ لطفا یکم بیشتر اطلاعات بدید ا من بتونم به درستی راهنماییتون کنم
سعید کهن
1 0
لینک سعید کهن 1390-09-21 13:14
سلام
مرسی از کارشناسان سایت zoomit
می خواستم بپرسم آیا مدل ex720 sony قابلیت آبدیت نرم افزاری برای ساپورت بیشتر فرمتهای
ویدیویی از طریق فلش مموری را دارد؟
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-09-22 11:09
جناب سعید
متاسفانه ما تلویزیون را الان در اختیار نداریم که به این سئوال پاسخ بدیم و خودمون چک کنیم این ویژگی رو
فقط میدونم که نرم افزارشو آپدیت میکنه سونی ولی در مورد اینکه با USB هم میشه آپدیت کرد یا نه اطلاعی ندارم
محمد فاضل برجسته
1 0
لینک محمد فاضل برجسته 1390-10-20 22:10
سلام,خسته نباشید.من بین EX720 سونی و D7770 یا D8880 سامسونگ موندم.کل اینترنتو زیرو رو کردم ولی چیز خاصی دستگیرم نشد.خواهش میکنم منو خوب راهنمایی کنید.اگه میشه زودتر.دستتون درد نکنه.
علوی
0 1
لینک علوی 1390-12-09 23:31
سلام دوستان تازه تصمیم به خرید یه تلویزیون سه بعدی گرفتم تا سقف قیمت حدود دوونیم میلیون ولی هیچ اطلاعاتی راجع به این تلویزیونا ندارم . ممنون میشم اگه مختصرا راهنمایی کنید چه مارک و مدلی بخرم خیلی ممنونتون میشم . خودتون همه جوانب رو در نظر بگیرین ضمنا سایزش حداقل 40 باشه.
فرزان
2 0
لینک فرزان 1390-12-12 22:55
سلام به همه

من این تلویزیون رو چند روزیه که خریدم یک عینک 3 بعدی سونی هم روش بود البته فروشنده میگفت به خاطره جشنواره نوروزی سونی این عینک روشه و با گارانتی 2 ساله شرکت بازرگانی ایران.من از هر لحاظ تستش کردم و این رو هم بگم که توی اینترنت هم از فایلهای فلاش پشتیبانی میکنه فقط بهتره که قبل از هر کاری با اینترنت ترجیحا پر سرعت نرم افزارش رو به روز کنید فکر کنم حدود 150 مگابایت حجمش باشه و در آخر نسبت به این قیمت واقعا عالیه اگه بخرید این مدل رو اطمینان داشته باشید که پشیمون نمیشید.
قیمت خرید من در شیراز 1 میلیون و هفتصد هزار تومان با حمل و نصب رایگان.
سهیل265
0 1
لینک سهیل265 1391-04-27 00:53
سلام.خیلی گرون خریدی
بهناز
لینک بهناز 1390-12-13 12:33
سلام
می خواستم نظرتون رو در مورد مدل ex520 بدونم.میگن موشن فلوی 60 هرتزش کار دستش داده.
ممنون میشم.
علی رضا
1 0
لینک علی رضا 1390-12-13 14:41
سلام در مقاله فوق یه سری معایب به صورت ذیل برای مدل ex720 شمرده شده :
EX720 در تصاویر نیمه تیره، خیلی خوب عمل نمی کند و رنگ آن در همه جای تصویر یکدست نیست.
ابن تلویزیون در نمایش تصاویر HD خوب عمل می کند،ولی نمی توان گفت کیفیت تصویر عالی است. در واقع عمق رنگ مشکی از بسیاری از Egde LED ها کمتر است ولی باز هم خوب است.
EX720 در تصاویر تیره دارای Clouding در گوشه های تصویر است.
مشکل Crosstalk در این تلویزیون به طور کل از بین برده نشده، ولی تا حد زیادی کاهش یافته است. کیفیت تصاویر سه بعدی در EX720 در حد نسبتا خوبی است به شما توصیه می کنیم برای مشاهده تصاویر سه بعدی بهتر، تلویزیون پلاسما Panasonic GT30 تهیه کنید.
زاویه دید در EX720 خیلی گسترده نیست و رنگ ها از زاویه کناری، بیش از حد روشن به نظر می رسند.
رنگ مشکی هم از دید کنار، عمق زیادی ندارد و هر چه زاویه نسبت به تلویزیون بیشتر می شود، رنگ مشکی به رنگ بنفش یا قرمز گرایش پیدا می کند.
ولی برای گوش دادن به موسیقی های مورد علاقه تان یا مشاهده فیلم ها با جزئیات بالای صدای آن، اسپیکر خیلی قوی ندارد.
عمق رنگ مشکی در این تلویزیون قابل قبول است ولی کیفیت رنگ ها خیلی بالا نیست.
کیفیت تصاویر سه بعدی در این تلویزیون خوب است ولی عالی نیست؛ هنگام مشاهده تصاویر سه بعدی نباید سر خود را زیاد تکان بدهید یا زاویه آن را جا به جا کنید چراکه عمق تصویر سه بعدی از بین می رود.

حالا چند تا سوال داشتم که ممنون میشم که جواب بدین. لطفا سریعتر که قصد خرید دارم ممنون

آیا این معایب قابل اعتنا نیستند و آیا در مورد مدل 46 اینچ آن هم صدق میکند یا نه ؟ (مخصوصا عیب پخش 3 بعدی)
آیا برای پخش فیلم 3 بعدی احتیاج به دستگاه پخش بلوری دارد و قیمت دستگاه پخش بلوری چنده ؟
آیا خرید دستگاه 46 اینچ از فروشگاه بانه مارکت به صلاح است یا نه ؟
مرسی
عارفه امینی
2 1
لینک عارفه امینی 1390-12-13 15:03
سلام خدمت شما
گر بهترین تلویزیون سه بعدی را هم تهیه کنید باز هم کیفیت تصویر سه بعدی آن کمی تار بوده و crosstalk خواهد داشت. مگر اینکه از تلویزیون های passive 3d الجی تهیه کنید که تار شدگیشون کمتره

ما (گروه زومیت) خرید از بانه را توضیه نمی کنیم چون خیلی پیش اومده که دستگاه ها دچار ایراد شدند و اصولا احتمال اینکه تلویزیون ها بعد 1 سال نیاز به سرویس داشته باشند زیاده
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1390-12-13 15:13
جناب برجسته
فکر می کنم یه مقدار دیر شدن باشه. بین اون سه مدل انتخاب اولتون رو روی ex720 و بعد روی d8880 معطوف کنید. ولی اول پنل سونی رو بهتون پیشنهاد م یکنم دوام کیفیت بهتری داره
----------------------------------------
جناب علوی
الان قیمت ها رفته بالا. چون سه بعدی مد نظرتون وکیفیت سه بعدی هم میخواید خوب باشه lw9800 الجی و le8300 شارپ رو بررسی کنید
----------------------------------------
بهنناز عزیز
خیر مشکلی نداره . 60 هرتز برای مشاهده تصاویر دو بعدی خوبه
شاید در تصاویر خیلی سریع و یا بازی های اکشن گاهی تار شدگی مشاهده کنید. که اونم معومولا گیمر های حرفه ای یا کسانی که فیلم باز هستند، متوجهش می شن
-------------------------------------
علی رضا
1 0
لینک علی رضا 1390-12-13 15:16
خیلی ممنون از بابت راهنماییتون . اما به نظر شما به غیر از مورد سه بعدی ، اشکالاتی مثل کیفیت پایین رنگ مشکی، اسپیکر ضعیف و کیفیت پایین رنگها و ... که در مقاله آمده آیا جای بحث نداره ؟
علی رضا
لینک علی رضا 1390-12-13 15:25
با سلام مجدد و تشکر بابت جواب سریعی که دادین
یک سوال دیگه
من کنتراست led 3d 46ex720 رو میخواستم پیدا کنم که توی یک سایت معتبر نوشته که توی لینک tigerdirect.com/.../item-details.asp?EdpNo=159871&CatId=5989
نوشته که : Contrast Ratio: Infinite یعنی کنتراست بینهایت و در توضیح این نوع کنتراست نوشته :
NOTE: Infinite Dynamic Contrast Ratio: Dynamic contrast ratio compares the luminance of a 100 IRE (white) signal with that of a 0 IRE (black) signal. When the TV receives a 0 IRE signal the backlight is turned off and the luminance measurement is 0.00 cd/m2. The resulting dynamic contrast ratio is infinite
و گوگل این توضیح رو اینجوری دست پاشکسته ترجمه کرده : توجه: نامتناهی نسبت کنتراست: نسبت کنتراست پویا مقایسه درخشندگی خشم 100 (سفید) سیگنال با خشم، 0 (سیاه و سفید) سیگنال. هنگامی که تلویزیون را دریافت 0 خشم سیگنال نور پس زمینه خاموش است و اندازه گیری درخشندگی 0.00 cd/m2 است. در نتیجه نسبت کنتراست پویا، بی نهایت است

لطفا با توجه به اهمیت کنتراست در ال ای دی و ال سی دی لطفا در مورد این نوع کنتراست توضیحی بدین ممنون
علی رضا
لینک علی رضا 1390-12-13 15:30
خیلی ممنون از بابت راهنماییتون . اما به نظر شما به غیر از مورد سه بعدی اشکالاتی مثل رنگ مشکی اسپیکر ضعیف و کیفیت پایین رنگها که در مقاله آمده آیا جای بحث نداره
محمد عاملی
1 0
لینک محمد عاملی 1390-12-13 16:06
سلام .بعد از جستجوی فراوان در سایت های مختلف به دلیل اینکه دیدم در این سایت zoomit پاسخ ها به سوالات کاربران توسط افراد متخصص و با رعایت جانب انصاف داده میشه تصمیم گرفتم سوال خودمو در این سایت از شما اساتید بزرگوار بپرسم .
بنده چند وقتی است در حال تحقیق برای خرید یک تلویزیون با کیفیت هستم .مطلع هستم که بهترین کیفیت تصویر را sony hx925 دارا میباشد اما قصد خرید این تلویزیون را ندارم .در میان گزینه های بعدی به سراغ مدل LG LW9500 رفتم اما به دلیل اینکه متوجه بازتاب نور فراوان در این مدل شدم از خرید مدل سه بعدی آن یعنی LW9800 نیز منصرف شدم .در شرایط کنونی بازار مدل sony NX720 چهل و شش اینچ به سختی برایم قابل تهیه هست چرا که در هیچ فروشگاهی این مدل را پیدا نکردم به جز بانه .تنها مدل هایی که مانده sony ex720 میابشد و LG LW5700 وLW65100 .نکته این است که در یک فروشگاه من مدل LW5700 رو در کنار sony ex520 مشاهده کردم و متوجه شدم که کیفیت تقریبا یکسان است با این تفاوت که در مدل ال جی روشنایی و درخشندگی تصویر بهتر است .خواستم ال جی انتخاب کنم که متوجه شدم در تصاویر سه بعدی از آنجایی که از تکنواوژی پسیو استفاده میکند کیفیت 540 خواهد بود که باعث شد از خرید ال جی پسیو هم منصرف شوم .
آنچه که از شما اساتید بزرگ سوال دارم چند چیز است : اول اینکه این اطلاعاتی که بنده برای شما نوشتم تماما درست بوده است یا در مطالبی که عرض کردم اشتباهی هست که میتواند در تصمیم من موثر باشد ؟
دوم اینکه آیا همانطور که کیفیت تصویر ex520 از ال جی که من دیدم پایین تر است کیفیت ex720 نیز مشابه ex520 است و از ال جی مذکور پایین تر است ؟
سوما آیا مدل NX720 تفاوت فاحشی در روشنایی و درخشندگی تصویر و به طور کلی در کیفیت تصویر نسبت به ex720 دارد یا خیر ؟ منظور این است آیا این تفاوت به قدری هست که هر طور شده بخواهم مدل nx را انتخاب کنم یا خیر ؟
در آخر از اینکه نوشته من به اندازه تمام مقالات شما طولانی شد از شما عذر میخواهم امیدوارم خواندن این سوالات باعث سر درد شما نشده باشد .ممنونم از راهنمایی های شما اساتید بزرگوار... 
محمد عاملی
لینک محمد عاملی 1390-12-14 20:11
سلام علیکم .دلمون خوش بود به این سایت متاسفانه انگار اساتید بزرگوار مرخصی تشریف دارن!! به هر حال از مطالعه مقالاتتون استفاده فراوانی کردیم ....
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-12-15 08:45
علی رضای عزیز کلا عددی که در رابطه کنتراست تولید کننده ها اعلام می کنند دروغ محضه تکرار می کنم دروغ محضه

اینی که الان به عنوان کنتراست ازش یاد می شه کنتراست داینامیک هست که یک مولفه بی خود بی خاصیت و تبلیغاتی که هیچ تاثیری در کیفیت تصویر نداره کنتراسی که تاثیر در کیفیت داره کنتراست نیتیو یا طبیعی هست که تولید کننده ها منتشر نمی کنند و معمولا بیشتر از 2000 تا 4000 نمی شه

برای اطلاعات بیشتر این مقاله رو مطالعه کنید:

zurl.ir/66236
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-12-15 09:00
محمد عاملی عزیز

ابتدا به شما پیشنهاد می کنم این 2 تا مقاله رو مطالعه بفرمایید تا درک بهتری نسبت به پشیو اکتیو پیدا کنید:

zurl.ir/33233
و

zurl.ir/48234

در مورد سه بعدی باید خدمتون عرض کنم که به نظر بنده در حال حاضر و با شرایط فعلی انتخاب پسیو بهتر از اکتیو هست یعنی مزایاش به معایبش سنگینی می کنه ولی این رو هم در نظر بگیرید که فناوری پسیو باعث کاهش در کیفیت تصویر دو بعدی می شه. به خاطر ساختار پنل
یعنی اگر کیفیت دو بعدی خیلی خیلی برات مهمه و حساس هستید روش شاید بهتر باشه اکتیو انتخاب کنید. چون تصویر دوبعدی تلویزیون های اکتیو بهتر از پسیو ها هستند البته در بازه های قیمی یکسان.

ولی خرید پسیو به صرفه تر هستش د

در مورد دو تلویزیون ال جی و سونی که فرمودید نمی توانم کمک کنم چون این دو تلویزیون و تصویریش و در کنار هم ندیدیم تا قضاوت کنم

کلا سری NX بهتر از سری EX هست که تراشه های پردازنده تصویر بهتری داره و پنل باکیفیت تری ولی برا قضاوت در این رابطه باید تصویر هر دو تلویزیون را در شرایط یکسان از نزدیک ببیند که با مراجعه به یک نمایندگی سونی این امکان براتون فراهم می شه
محمد عاملی
لینک محمد عاملی 1390-12-15 14:40
از پاسخ و راهنماییتون بسیار سپاسگزارم .تقریبا پاسخ خودم رو گرفتم .اون دو تا مقاله های رو هم که لینک دادین مطالعه کردم .اما هنوز این سوال برام هست که آیا تلویزیون پسیو مثل تلویزیون های ال جی وقتی که با عینک در حال تماشای فیلم سه بعدی هستیم واقعا کیفیت سه بعدی اون نصف حالت اکتیو هست ؟ یعنی کم شدن کیفیت فیلم در حالت سه بعدی پسیو اونقدر محسوس هست که بخواهیم به اکتیو رو بیاریم ؟من الان بین دو مدل sony ex720 و LG LW65100 در تردید هستم .میدونم که کیفیت تصویر دو بعدی این دو مدل یکسان هست ( در یک فروشگاه دیدم ) اما در مورد سه بعدی نگران هستم از اینکه تکنولوژی پسیو ال جی کیفیت تصویر فول اچ دی رو به طور محسوسی کاهش بده .یا مثلا اگه فیلم سه بعدی 720p پخش کنم به طور قابل ملاحظه ای کیفیت افت کنه جوری محسوس باشه .اگر که بدونم این افت کیفیت محسوس نیست حتما ال جی میخرم چون واقعا به صرفه تره .از طرفی هم کیفیت سه بعدی برایم بسیار مهم است . از لطف و محبت شما سپاسگزارم ...
سامان
لینک سامان 1390-12-17 20:33
به نظر من بهتره منتظر تلویزیونهای 3d بدون عینک باشین عجله نکنید
به زودی به بازار میاد
دو تا سوال هم دارم ایا تلویزیونهای led سامسونگ و ال جی هم این مشکل clouding رو دارن؟
سوال دیگم اینه که در مورد ex520 سونی یکی از دوستان فرمودن 50 هرتز تاثیر چندانی در کیفیت تصویر در صحنه های سریع نداره این درسته چون من فوتبال و فیلمهای اکشن زیاد نگاه میکنم
سمیرا
3 1
لینک سمیرا 1390-12-21 12:51
ما این تلویزیون رو تازه خریدیم.
خیلی راضی نیستم.
روی شبکه های دیجیتال، توضیحاتو تله تکست در زبان فارسی نمایش داده نمیشن.
و اگر زبان به انگلیسی تبدیل بشه هم تفاوتی نمیکنه مگر با سیستم استرالیا راه اندازی بشه.
در اون صورت هم از تله تکست فارسی پشتیبانی نمیکنه.
در پخش تصاویر هم گاهی با انتخاب یک کانال، تصویر کمی ثابت میمونه و بعد صدا و تصویر با هم همخونی ندارن. و باید دوباره صفحه تجدید بشه که گاهی خیلی عذاب آور میشه.

اما از کیفیت تصویر و صدای اون راضی هستم.
ALI---
1 0
لینک ALI--- 1391-06-07 11:46
سلام. من هم مدل EX720 را دارم و اتفاقا خیلی هم راضی ام. اینکه با اتخاب یک کانال صدا و تصویر همخونی نداره مربوط به ورژن نرم افزار TVاست . من زنگ زدم از نمایندگی اومدن ابدیت کردن درست شد.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-12-22 23:26
سامان جان:
به برند تلویزیون ربطی نداره. این مشکل در تلویزوین های فول ال ای دی کمتره
50 هرتز با 100 هرتز در تصاویر اکشن و فوتبال کاملا متفاوتن
----------------------------
سمیرا جان
مشکلاتی که گفتید فقط برای گیرنده دیجیتال تلویزوینه و اشکالات فرستنده
گرنده های معروف و خوب بازار هم دیر کانال ها رو لود می کنن مثل گیرنده های ایکس ویژن و علتش هم دیر لود شدن شبکه ها و حجم بالای لطلاعات ارسالی از صدا و سیما
ولی ex720 کیفیت تصویرش عالیه
MRSALAR
لینک MRSALAR 1391-01-09 19:49
سلام .میخواستم بدونم اتصال اینترنت از طریق وایرلس این TV چه جوریاست؟(لطفا توضیح بدید)
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1391-01-21 09:09
به نقل از MRSALAR:
سلام .میخواستم بدونم اتصال اینترنت از طریق وایرلس این TV چه جوریاست؟(لطفا توضیح بدید)

نیاز به یک قطعه جداگانه هست
مگر اینکه خود تلویزیون مجهز به اون قطعه باشه و بتونید به صورت بی سیم به مودم وصل بشید
فقط باید تنظیمات مودم و تی وی رو به درستی انجام بدید
amir reza
لینک amir reza 1391-01-20 14:21
سلام.ممنون از اطلاعتتون.
لطفا منو راهنمایی کنید در مورد خروجی صدای TV.چطور میتونم صدا را از پخش صوت PANASONIC VK91 بشنوم.من کابلی که از هدفون رو هم وصل کردم که موفق نشدم.
بازم ممنونم.
عليرضا ر .
لینک عليرضا ر . 1391-01-24 13:36
باسلام من 7 ماهه اين تلويزيون رو دارم و با فيلم هاي مختلف full HD دو و سه بعدي ازش استفاده كردم.موارد زير در مورد دوستاني كه ميخوان اون رو تهيه كنن احيانا:
- كيفيت تصوير دو بعدي خيلي خوبه به نسبت تصوير در تلويزيون هاي سامسونگ سري 5 و در كل نرماله
- كيفيت صدا فوق العاده ضعيفه و نااميد كننده . حتما سينماي خانگي رو ميخواد
-ظرافتش عاليه و طراحي ساده و شيكي داره
- پورت usb رو نميشه براي استفده با هارد و نمايش فيلم با فرمت mkv استفاده كرد
عليرضا ر .
لینک عليرضا ر . 1391-01-24 13:40
اگر دوستان گرامي از سينماي خانگي مدل sony e985w اطلاعاتي دارين ممنون ميشم بيان كنن و يا درموردش مقاله بزارن اساتيد گرامي

- يه مشكلي كه باهاش دارم اينه كه عليرغم اينكه براي نمايش زير نويس امكان انتخاب زبان رو داره و براي زبان فارسي هم كد 1155 رو در دفترچه اش ذكر كرده اما در حالتي كه با نرم افزار هاي خاص حتي زير نويس رو به فيلم چسبوندم باز هم زير نويس فارسي فيلم رو نشون نميده

بخش مجزايي در وب سايت براي سينماي خانگي نديدم (عذر خواهي بدليل مطرح كردن اين سئوال در اين بخش)
مهدی امیدی
لینک مهدی امیدی 1391-01-29 17:11
سلام خدمت همه ی دوستان .
من تازه با سایت شما آشنا شدم و چون اطلاعات خوبی توی ساییتون دیدم تصمیم گرفتم با شما در زمینه ی خرید مشورت کنم .
راستش مدتیه میخوام یک LED خوب بخرم ، گزینه ی اولم سونی بود و توی نمایندگی سونی مدل EX720 رو انتخاب کردم . البته مدل NX720 تصویرش عالی بود ولی کمی گرون بود و بودجه ی من نمیرسه سراغش برم . دوستان و همکاران مدلهای پاناسونیک و شارپ رو هم توصیه می کنند ، به نظره شما کدوم یکی با بودجه ی نهایت دو میلیون برای من بهتره ؟ کیفیت تصویر و صدای این برندها تا چه حد متفاوته ؟
اگه زود جواب بدید ممنون میشم . :-?
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-01-29 17:37
دو مدل سونی که اعلام کردید کیفیت خوبی دارند اگر پلاسما می خواهید اما می توانید پاناسونیک بگیرید و لی من به شما پیشنهاد می کنم تصویر کواترون شارپ رو هم از نزدیک مشاهده کنید به نظرم کیفیت فوق العاده و بی نظریری داره
حمید کیازال
1 0
لینک حمید کیازال 1391-02-01 02:05
با سلام و تشکر با توجه به تحقیقاتی که کردم ضمن اینکه گیج و بلا تکلیف شدم به نتایجی رسیدم که با عنوان آنها از شما راهنمائی میخوام یکی اینکه میگن بعلت واقعی بودن رنگها و تصاویر و سرعت ، پلاسما ها بهتر عمل میکنند که در این مورد بنده به پلاسماهای پاناسونیک فکر میکنم چون شنیدم که این برند در پلاسما پیشگام است و به یکی ، دو مدل که نمیدونم کدوم رو انتخاب کنم . اولویت اول 42 اینچ VT30 که سری جدید و Neo Plasma است . اولویت بعد سری UT30 . ضمنا" نمیدونم GT30 که شما به یکی از دوستان پیشنهاد کردید در کدوم رده ی پاناسونیک قرار داره که اگه ممکنه راهنمائی کنید . البته قیمت وی تی 30 حدود 2/5 میلیون است که برای من کمی بالاست و گزینه بعد من همین مدل سونی EX720 است که مشخصات خوبی داره ولی عمق رنگهای سفید و مشکی در این تکنولوژی به پلاسما نمیرسه که ظاهرا" شما هم اینو تائید میکنید . به هر حال با توجه به بودجه حدود 1/5 تا 2 میلیونی بنده ، شما چه پیشنهادی دارید ؟ ضمنا اگر بنا بشه 2/5 میلیون هزینه کنم بین VT30 پاناسونیک و EX720 سونی کدام را ترجیح میدهید ؟
حمید کیازال
لینک حمید کیازال 1391-02-01 11:31
به دنبال مطلب قبلی که نوشتم باید این را هم بگم که ورودی و خروجی های کامل و داشتن امکانات اتصال به اینترنت برای من خیلی اهمیت داره . ممنون از اینکه سریعتر منو راهنمائی میکنید.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1391-02-03 10:05
به نقل از حمید کیازال:
با سلام و تشکر با توجه به تحقیقاتی که کردم ضمن اینکه گیج و بلا تکلیف شدم به نتایجی رسیدم میلیونی بنده ، شما چه پیشنهادی دارید ؟ ضمنا اگر بنا بشه 2/5 میلیون هزینه کنم بین VT30 پاناسونیک و EX720 سونی کدام را ترجیح میدهید ؟


حمید عزیز
اگر میخواید 2.5 هزینه کنید خوب vt30 واقعا تصاویرش عالیه از نظر رنگ و کیفیت خود تلویزیون. البته ex720 هم فوق العادست ولی اگر مد نظرتون خرید بهترین دستگاه است مدل vt30 یا u30 را پشنهاد می کنم
اما در کل به نظر من اگر بودجتون برای اون پلاسما کافی نیست همین ex720 را تهیه کنید. چون وقتی تلویزیون ها را با هم و در کنار هم مقایسه می کنید شاید کیفیت و برتری یکی به چشم میاد ولی وقتی تو منزل فقط یک تلویزیون دارید، دیگه خیلی عمق بیشتر رنگ مشکی به چشمتون نمی یاد
من اگر بودجم می رسید vt30 را تهیه می کردم ولی اگر از نظر مالی بهم فشار میومد، با خیال راحت ex720 را
ebi672
1 0
لینک ebi672 1391-02-18 09:21
با سلام
منم مثل بقیه دوستان وقتی این مطالبو خوندم واقعا گیچ شدم چه برند و مدلی بخرم .اولویت اول خریدم سونی هست هرچه دنبال nx720 میگردم تو بندرعباس پیدا نمیکنم میگن دیگه از این مدل نمیاد ایا واقعا درسته؟ برای من تصاویر 3D وHD مهمه نمیخوام بعداز چند سال از خریدم پشیمون بشم.سوال مهم من که خواهش میکنم جواب بدین اینه که:با NX720و رسیور 400 پلاس و اکانت سیسی کم یا دانگل میشه کانالهای 3D مثل SKY 3D رو باز کرد ؟
ببخشید طولانی شد.
عارفه امینی
2 0
لینک عارفه امینی 1391-02-18 13:06
ابی عزیز
بله تلویزیون و رسیورتون که سه بعدی باشه می تونید کانال های سه بعدی را دریافت و شماهده کنید
منم میخواستم بهتون nx720 را پینهاد بدم به جای ex720 جایگزین خوبیه
ebi672
0 2
لینک ebi672 1391-02-18 17:05
با تشکر از سرکارخانم امینی عزیز که زود جواب دادین .
الان که این مدل تو بازار نیست اگه صبر کنیم ایا دوباره وارد بازار میشه؟
قیمت فعلی nx720 چنده؟
ممنون
deli
لینک deli 1391-03-01 22:48
ممنون از اطلاعات دقیق و کاملتون به ما که خیلی کمک کرد
سروش کبیری
لینک سروش کبیری 1391-03-06 23:25
سلام
قصد خرید تلویزیون رو دارم با مشخصات زیر:
قیمت زیر 2 میلیون
40-42 اینچ(سایز حالمون 8*4متر)
گیرنده دیجیتال داخلی
برای کارهایی مثل:پخش بازی های کامپیوتری گرافیک بالا-ذخیره فیلم روی usb -و...لازمش هم دارم
ملاک هام هم به ترتیب:قیمت-اندا زه-کیفیت تصویر و ساخت-امکانات و پورت ها-زیبایی-عمر بالا(حدود8سال)
3d اصلا برام مهم نیست چون ازش استفاده نمیکنم
ممنون میشم زودتر بهم پاسخ بدید چون تا چند روز دیگه میخوام بخرمش
اگه میشه مشخصات کلیش هم بگین به خصوص قیمت
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-04-12 10:35
سروش عزیز

تقریبا تمام تلویزیون‌های جدید گیرنده دیجیتال داخلی دارند با این پولی که شما دارید می‌توانید شارپ کواترون ۴ رنگ رو هم در سایز ۴۰ اینچ، سری ۵ سامسونگ رو انتخاب کنید.

در نهایت حتما برید از نزدیک کیفیت همه رو ببیند پلاسما ها رو هم از نظر بگزرونید هم مقرون به صرفه هستند و هم با کیفیت
hpershia
1 0
لینک hpershia 1391-03-16 02:12
سلام من تلویزیون سونی ex720 خریدم سوال من اینه که سیم رابط عینک سه بعدی برای جه کاری است باید همیشه وصل باشد یانه ممنون میشم از راهنماییتون
مهدی زارعی
1 0
لینک مهدی زارعی 1391-03-27 16:23
سلام خ امینی
با سپاس از زحمتتون در پاسخگویی دقیق و مفید
واسه تماشای شبکه های سه بعدی ماهواره ای،رسیور خاصی نیازه یا همین رسیورهای فول اچ دی موجود در بازار کفایت میکنه؟
محسن s
3 0
لینک محسن s 1391-04-12 16:02
با سلام چرا این تلویزیون فایل‌هایی با پسوند AVI, MKV,MP4 پخش نمیکنه
لطفاً سریع جواب بدید و لطفاً بگید چه فایل‌هایی پخش میکنه با تشکر
مرسی
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-04-12 18:34
محسن عزیز

لیست کلیه فایل‌های تحت پوشش و می‌توانید در دفترچه راهنمای محصول خودتون پیدا کنید البته خود فایل‌های مختلف از جمله MKV با Codecهای مختلف ضبط یا کانورت می‌شن و این باعث می‌شه که مثلا یک فایل MKV پخش بشه و یکی دیگه پخش نشه چون مثلا فایل‌ها برای صدا و تصویر کدک‌های مختلف دارند.
کوروش
لینک کوروش 1391-04-12 18:39
سلام.خسته نباشید.واقعا سایت مفیدی دارین.یه سوال داشتم.میخواستم بدونم بهترین تنظیمات مدل EX520 چیه؟میشه از همین تنظیمات EX720 استفاده کرد؟.اگه میشه سریعتر جواب منو بدین.خیلی ممنون.
مسعود یوسف نژاد
2 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-04-13 12:42
کورش عزیز این رو امتحان کنید:

کد:Settings:

Target Inputs: Current
Picture Mode: Custom
Backlight: 9 Picture:
Max Brightness: 49
Color: 59
Hue: 0
Color Temperature: Warm 1
Sharpness: 50
Noise Reduction: Off
MPEG Noise Reduction: Off
Dot Noise Reduction: Off
Cinema Drive: Off


Advanced Settings

Black Corrector: Low
Adv. Contrast Enhancer: Low
Gamma: 0 Auto
Light Limiter: Off
Clear White: High
Live Color: Off
White Balance: ** (this is very important)
Detail Enhancer: Off
Edge Enhancer: Off
Skin Naturaliser: Off
i/p Conservation Prefrence: Quality


**White Balance (settings)

R Gain: 0
G Gain: -4
B Gain: 0
R Bias: -1
G Bias: -2
B Bias: -3
کوروش
لینک کوروش 1391-04-27 22:15
مرسی آقای مسعود یوسف نژاد.یه سوال دیگه.میخواستم بدونم این تنظیمات واسه بازی و فیلمهای HD مناسبه دیگه؟
reza206
2 0
لینک reza206 1391-04-18 20:47
با سلام من تلویزیونی میخوام که انواع فرمت زیرنویس(srt,sub )رو به همراه فرمت ام کاوی و اف ال وی و انواع هارد و یو اس بی جوابگو باشه.
زاویه دید بالا .قیمت حداکثر دومیلیون ونیم.
اندازه 40 تا 46"
برند مهم نیست.پلاسما یا ال یی دی فرقی نداره.
اگه مدلی گفتین قیمتشو هم بگید لطفن
سپاس
reza206
لینک reza206 1391-05-17 16:27
به نقل از reza206:
با سلام من تلویزیونی میخوام که انواع فرمت زیرنویس(srt,sub)رو به همراه فرمت ام کاوی و اف ال وی و انواع هارد و یو اس بی جوابگو باشه.
زاویه دید بالا .قیمت حداکثر دومیلیون ونیم.
اندازه 40 تا 46"
برند مهم نیست.پلاسما یا ال یی دی فرقی نداره.
اگه مدلی گفتین قیمتشو هم بگید لطفن
سپاس


42" LG 3d
مدل 5800
قیمت بانه فعلن 1800
reza206
3 0
لینک reza206 1391-04-18 20:52
یکی از دوستان ex720 خریده ایا mkv 3d رواجرا نمیکنه؟
چون اصلن نتونست این فایل رو بشناسه.
ایا قابلیت اپدیت داره؟
سپاس
reza206
لینک reza206 1391-04-24 17:42
نبود؟
A .R.ESMAEILI
لینک A .R.ESMAEILI 1391-05-02 15:38
سلام من چند وقت پیش تلویزیون 3 بعدی سونی رو از بانه خریدم ولی فیلم سه رو پخش نمی کنه می خواستم بدونم که چه عیبی داره و آیا مدل تلویزیون هم در پخش اون تاثیر می گذارد چون من فیلم سه بعدی LGرو در فلش قرار دادم متشکر می شم اگر جواب منو زودتر بدین
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-05-02 16:27
Esmaeili عزیز

تلویزیون‌های سه بعدی ال‌جی از نو پسیو هستند و تلویزیون سونی شو از نوع سه بعدی اکتیور شما باید محتوای مناسب تلویزیون خودتورن رو بگیرید و از طریق پخش کننده سه بعدی پخش کنید.
پیشنهاد می‌کنم این مقاله رو مطالعه بفرمایید:
zurl.ir/33233
reza206
3 0
لینک reza206 1391-05-06 16:55
سونی هنوز سیستم پخش mkv رو از طریق usb در تلویزیو نهاش اعمال نکرده برای همین تلویزیون سونی این فایلهارو نمیشناسه
البته این در سامسونگ و LG صدق نمیکنه.
آرش 87
0 2
لینک آرش 87 1391-05-24 04:07
سلام خدمات دوستان عزیز اگر ممکنه منو راهنمایی کنید
من بین ۳ مدل LED 3D زیر نمیدونم کدوم یکی رو انتخاب کنم کیفیت تصویر برم اولویت داره.
1.Sony 46 EX720
2. LG 47 LM76100
3. Samsung 46 ES6980
ممنون
سعيد ال
0 1
لینک سعيد ال 1391-05-27 17:45
با سلام
من تازه اين تلويزيون و خريداي كردم
چند تا كليپ سه بعدي داخل فلش ريختم بعضي از اونها رو تلويزيون اجرا ميشه ولي به بخش 3d كه ميرم گزينه اي كه تو راهنما گفته رو نداه فقط حالت 3d روشن و شبيه سازي 3d رو داره
دوستان ميدونن علت چيه؟
سعيد ال
0 1
لینک سعيد ال 1391-05-27 18:23
كسي نيست كمك كنه با فلش كه كليپ سه بعدي اجرا مي كنم
وقتی فیلمهای ساید بای ساید میبینمو میذارمش روی حالت 3d ,دیگه هیچ گزینه ی دیگه ای نیست که دوتا تصویرو ادغام کنه.
لطفا هرکسی تلویزون sony EX720 داره به من کمک کنه.
مهدی fhrvd
0 1
لینک مهدی fhrvd 1391-05-28 13:20
سلام
خسته
ex720 دارم
وقتی به نت از طریق سیمی وصل میکنم
صفحات رو خیلی کند باز میکنه و در میل هم میگه حافظه نداره صفحه رو باز کنه
چیکار باید بکنم؟
محمد
0 1
لینک محمد 1391-06-09 16:56
بین سه مدل ex 720 و lw65100 و 46es6960 کدوم یکی بهتره خواهش میکنم سریع جواب بدین اخه تا چند روز اینده می خوام یکی رو بگیرم
حمید کیازال
0 1
لینک حمید کیازال 1391-06-20 14:06
سلام
با تشکر از شما دوستان عزیز ، من قبلا با نظر خواهی از شما و بررسی هائی که کردم EX720 سونی رو خریدم چند ماهی هم هست ولی تا الان سراغ گیرنده دیجیتال اون نرفته بودم حالا میخوام راه اندازیش کنم ولی ظاهرا" نمیشه . میشه اگر امکان داره راهنمائیم کنید . پیشاپیش از لطفتون تشکر میکنم .
حسین مختار نژاد
0 1
لینک حسین مختار نژاد 1391-06-22 01:00
با سلام من هرچه گشتم در تلویزیون ال ای دی سونی EX720 46 تله تکست را پیدا نکردم آیا واقعا ندارند یا در گدام قسمت وجو دارد .متشکرم
محمد علی.ر
0 1
لینک محمد علی.ر 1391-06-22 17:56
با سلام
نحوه ی استفاده از تله تکست سونی EX720 ،40 ،چطور هستش؟
لطفا شرح دهید.
ممنون
محمدرضا 22
0 1
لینک محمدرضا 22 1391-12-23 15:23
برای استفاده از تله تکست تلویزیون باید در حالت آنالوگ باشه. در حالت دیجیتال زمانی میشه از تله تکست و info,guide و دیگر امکانات استفاده کرد که در تنظیمات کشور خود را سنگاپور و زبان انگلیسی انتخاب کنید
hasjkhkh
0 1
لینک hasjkhkh 1391-07-19 11:00
من كه چشم بسته اين تلويزيون را خريدم و سخت پشيمانم
ال سي دي هاي سامسونگ از چندين سال پيش همه فرمتها را ساپورت مي كند گول اسم سوني را خوردم
شما اشتباه من را تكرار نكنيد
فرمت mkv را بدبخت ex720 نشان نمي دهد
منتقم
0 1
لینک منتقم 1391-08-10 19:29
به نقل از hasjkhkh:
من كه چشم بسته اين تلويزيون را خريدم و سخت پشيمانم
ال سي دي هاي سامسونگ از چندين سال پيش همه فرمتها را ساپورت مي كند گول اسم سوني را خوردم
شما اشتباه من را تكرار نكنيد
فرمت mkv را بدبخت ex720 نشان نمي دهد

---------------------------------------------------------------
سلام دوست عزيز
اين تلوزيون يكي از بهترين برندهاي دنياست!
با نگاهي به داخل قطعات سخت افزاري آن ميتوان اين موضوع را كاملا ديد
مشكلي كه شما عنوان ميكنيد يك مشكل نرم افزاري است كه در آپديتاي آينده احتمالا سوني آن را برطرف خواهد كرد ! اما سامسونگ متاسفانه از طراحي سخت افزاري ضعيفي برخوردار است مراجعه به يكي از تعميركاران ميتواند مويد اين نظر باشد كه اگر درسال 4 تا تلوزيون سوني براي تعمير آنهم جزيي كه بيشتر مشكل خود كاربر در استفاده نا صحيح از تلوزيون بوده برايشان به ارمغان آورده اما در برند سامسونگ بي اغراق بالاي 100 عدد مراجعه داشته اند !‌
پس نا اميد و مايوس از خريد خوبتان نباشيد

با تشكر
اصغر تلويزيوني
0 1
لینک اصغر تلويزيوني 1391-07-19 11:03
با تشكر از سايت خوبتون
1 - در 46ex720 چگونه و با چه تجهيزاتي به اينترنت وصل شويم و نرم افزار را آپديت كنيم؟
2 - چرا زيرنويسهاي فيلم را فارسي نشان نمي دهد؟
Babak Ahrami
0 2
لینک Babak Ahrami 1391-08-14 11:18
با سلام

من قصد خرید این مدل رو دارم
چند تا سئوال داشتم :
1- آیا فارسی هم ساپورت میکنه ؟
2- من گوشی سونی دارم آیا این مدل قابلیت Play On Device ساپورت میکنه ؟ (توضیحا با این قابلیت میشه با وصل شده به شبکه بی سیم تلویزیون هر عکس یا فیلم رو به راحتی به روی صفحه فرستاد)
چنانچه جواب سئوال 2 منفی هست لطفا بفرمائید کدام مدل های سونی بدون نیاز به دانگل این قابلیت رو دارند ؟

با سپاس
abbass
1 2
لینک abbass 1391-09-13 13:25
سلام.من سینما خانگی مدلdav-dzd556kd دارم .کابل a/v را جهت پخش صدا از سینما خانگی وصل کردم ولی صدایی از بلند گوها در نمیاد تنظیمات خاصی دارد؟
ارمان
0 1
لینک ارمان 1391-10-09 00:20
salam .. man beyne 2 model shak dashtam bara kharid : 1. 40 nx720 va 2 .hx750 46 inch ............. gheymate nx 3400 000 va hx 46 inch 39500000 .... midonam hx 400 hz va hata dynamic edg va frame dimming va tanzim khodkare omghe 3d dare .. ba ib hal natonestam joloye khodamo behiram va be dalile zibaye ke nx dashte nx720 kha[censored] ,,, soale avalam ine ke aya in chizaye ke hx 750 dare vaghean tafavotesh kheyli ziade to tasvir ,,, va inke entekhabam dorost bode ,,,? rasti lotfan etelaate calbre shodan nx 72o0 nx baram bezarid
محمود-ب
0 1
لینک محمود-ب 1391-10-26 02:00
با سلام
مدتی است یک دستگاه تلویزیون سونیEX720 خریدم با وجود پشتیبانی و پخش تله تکس دیجیتال و دریافت آن توسط تلویزیونهای دیگر ،موفق به دریافت آن در حالت دیجیتال نشدم خواهشمندم اینجانب راراهنمایی نمایید از زحمات شما سپاسگزارم.
محمدرضا 22
0 1
لینک محمدرضا 22 1391-12-23 15:26
برای استفاده از تله تکست تلویزیون باید در حالت آنالوگ باشه. در حالت دیجیتال زمانی میشه از تله تکست و info,guide و دیگر امکانات استفاده کرد که در تنظیمات کشور خود را سنگاپور و زبان انگلیسی انتخاب کنید
حامدلون
0 1
لینک حامدلون 1391-11-21 11:40
سلام من این مدل تلویزیون رو دارم میخواستم بدونم چطور میشه فلش رو safe remove کرد؟ من هیچ محتوایی برای سه بعدی ندارم و این خیلی اذیتم می کنه و این فرآیند تبدیل دو بعدی به سه بعدی اصلا تاثیری نداشت می خواستم بدونم پس برای چی این فناوری را در آن گذاشتند؟ با تشکر.
ir0021
لینک ir0021 1392-01-11 21:56
ایا میشه فیلم تری دی رو بدون اسشتفاده از بلوری و فقط از روی usp اجرا کرد؟
akbar sadeghnejad
لینک akbar sadeghnejad 1392-01-15 00:43
سلام.چند روزی هست تلویریون ex720 sony ما خاموش میشه و چراغ پاور قرمز میشه تا اینکه برق رو از نوسان گیر قطع و وصل کنیم تا درست بشه ولطفا راهنمایی کنید مشکل از کجاست
الیاس پاکاری
0 3
لینک الیاس پاکاری 1392-01-23 18:22
با سلام
من یه tv sony ex 520 دارم
وقتی هارد 1ترا بهش میزنم چیزی نشون نمیده ولی تو سامسونگ با مدل پائینتر نشون میده اگه میشه لطف کنین راهنمایی کنین و بگین که چه تنظیماتی لازمه
با تشکر
mohammad
1 4
لینک mohammad 1392-03-07 20:08
سلام من این led tv رو دارم. ولی چند تا مشکل عمده باهاش دارم.
1- صدا با تصویر مج نیست.(باید مدام تلویزیون رو خاموش و روشن کنم) ؟؟؟؟
2- در تغییر کانالهای دیجیتال یه وقفه 5 ،6 ثانیه ای است (تو تلویزیونهای پاناسونیک این مشکل اصلا وجود ندارد؟؟؟
3 -فرمت mkv رو پشتیبانی نمیکنه (پس کی سونی این نقص رو برطرف میکنه) ؟؟؟
4 _آیا با آپدیت کردن tv مشکل های 1 و 2 برطرف میشود؟؟؟؟/ :-x
قاسم
0 2
لینک قاسم 1392-04-06 15:01
سلام .من یه LED EX720 سونی خریدم ولی اصلا از کیفیت تصویرش راضی نیستم .تواصفهان هر فروشگاهی میرفتم میگفتن کیفیت تصویر سونی خیلی بهتر از سامسونگ یا ال جی هست ولی الان که دوستانم سامسونگ یا ال جی خریدن میبینم که زمین تا اسمون فرق داره وکیفیت تصویر تلوزیون من در مقابل اونا خیلی کمتر ه واحساس میکنم پولمو دور ریختم .حتی این مدل از مدلای دیگه سونی هم کیفیت کمتری دار ه علتشا خواهشا بهم بگید ایا به دلیل 3بعدی بودنشه یا دلیل دیگه ای داره ....به دوستان هم توصیه میکنم سونی به بهانه کیفیت تصویر بالاتر نخرن ...سامسونگ خیلی بالاتره
bijan tabari
لینک bijan tabari 1393-07-21 21:06
سلام لطفا تنظیمات دقیق تلویزیون led سونی براویا مدل kdl-42w670a بطور کامل برایم بگذارید یا ارسال کنید ممنون میشم .
محمد عباسی
لینک محمد عباسی 1393-10-22 00:02
سلام- میخواستم بپرسم بهترین ال ای دی (کیفیت واسم مهمه) تا قیمت حداکثر 2/5 میلیون چیه؟ ممنون