محبوب ترین ها

شاخه: تلویزیون

هر آنچه در مورد تلویزیون های سه بعدی (3D TV) باید بدانید

نویسنده: چهارشنبه, 29 دی 1389 ساعت 11:14 دیدگاه (163)
3D TV 3D TV

با توجه به تولد تلویزیون های سه بعدی و افزایش همه روزه فناوری ها و انواع مختلف این تلویزیون ها، بسیاری از مصرف کنندگان هنوز درک درستی از فناوری های مرتبط با تلویزیون های سه بعدی و تفاوت بین انواع مختلف این تلویزیون ها ندارند.  در ادامه هر آنچه درباره سه بعدی در تلویزیون می بایست بدانید را گردآوری کرده ایم تا با دانش بیشتر انتخاب درست تری داشته باشید. 

پیش از شروع  این مقاله به شما پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی با فناوری های مختلف سه بعدی و نحوه پخش تصاویر سه بعدی به مقاله "سه بعدی درخانه: تکنولوژی های پخش" مراجعه نمایید.

تلویزیون سه بعدی چیست؟

تلویزیون سه بعدی (3D TV) نوعی از نمایشگر است که به مصرف کنندگان امکان می دهد تا برنامه های تلویزیونی، فیلم، بازی و ویدیوهای دیگر را بصورت برجسته و سه بعدی مشاهده کنند. این تلویزیون ها با فریب دادن چشم و مغز انسان بعد سوم و عمق را به تصاویر اضافه می کند. ابعاد تصویر سه بعدی نمایش داده شده در تلویزیون محدود به ارتفاع و عرض تلویزیون در حالت دو بعدی (2D) معمولی است.

چطور یک تصویر سه بعدی توسط یک صفحه نمایشگر مسطح ایجاد می شود؟

تلویزیون سه بعدی یا صفحه نمایش سه بعدی هر صحنه را در دو تصویر متفاوت یکی برای چشم راست و یکی برای چشم چپ نمایش می دهد. دو تصویر تمام صفحه می باشند و تقریبا شبیه به هم هستند و تنها کمی به راست یا چپ کج شده اند. از ترکیب این دو تصویر در ذهن، تصویر سه بعدی شکل می گیرد. وقتی این دو تصویر را بدون عینک مشاهده کنید دو تصویر ترکیب شده روی هم و بهم ریخته مشاهده خواهید کرد ولی وقتی از عینک مخصوص استفاده کنید این دو تصویر، یک تصویر سه بعدی را تشکیل می دهند.

این سیستم بر یک فرایند بصری به نام Steropsis تکیه دارد. چشم های انسان بالغ حدود 2.5 اینچ  با یکدیگر فاصله دارند و این موضوع باعث می شود هر چشم با زاویه متفاوتی تصاویر را مشاهده کند. دو تصویر نمایش داده شده در تلویزیون های سه بعدی نیز موضوعات را با کمی اختلاف زاویه در هر تصویر نمایش می دهند و ترکیب این دو تصویر با عینک در ذهن انسان بصورت عمق دار و سه بعدی ایجاد می شوند.

تلویزیون های سه بعدی با مدل های قدیمی سه بعدی چه تفاوت هایی دارند؟

بسیاری از مردم با روش آناگلیف (Anaglyph) آشنا هستند دراین روش از یک عینک که دارای صفحه های طلقی به رنگ آبی و قرمز است، استفاده می شود همانطور که می دانید فیلترهای رنگی مانع عبور نور هم رنگ خودشان می شوند.  به عنوان مثال اگر با یک فیلتر قرمز به بیرون نگاه کنید نور هایی که هم رنگ همان فیلتر هستند را نخواهید دید. حال با استفاده از تکنولوژی های کامپیوتر ما می توانیم دو تصویر برای دو چشم را روی هم بیاندازیم. با این ترفند که مثلا برای تصویر سمت چپ از یک حاله قرمز و برای تصویر سمت راست از یک حاله آبی استفاده کنیم. در ابتدا این فناوری دارای کیفیت پایینی بود ولی با پیداش فناوری Blu-ray 3D و تلویزیون های Full HD 1080p کیفیت تصاویر بالا رفت. (اطلاعات بیشتر در مورد روش آناگلیف)

روش جدیدی که در اکثر تلویزیون های سه بعدی استفاده می شود Active Shutter است در این روش به سرعت جلوی هر کدام از چشم ها یکی در میان مسدود می شود این امر در تلویزیون های 120 هرتز به بالا امکان پذیر است چون هر فریم دو بار و هر بار برای یک چشم نمایش داده می شود. عینک اکتیوشاتر نیز بسیارپیشرفته تر و گرانتر از عینک آناگلیف است چون زمانی که تصویر هر چشم پخش می شود با سیاه کردن شیشه عینک چشم دیگر، مانع مشاهده تصویر با آن چشم می شود این عینک ها دارای باتری و گیرنده هستند و بصورت بی سیم دستورات را دریافت می کنند. (اطلاعات بیشتر در مورد اکتیو شاتر)

سه بعدی در تلویزیون با سه بعدی در سینما چه فرقی می کند؟

برخی تجربه مشاهده تصاویر سه بعدی نظیر IMAX 3D را در سینما داشته اند اکثر سینما ها از فناوری پلاریزه Passive استفاده می کنند. مهمترین تفاوت عملی بین تلویزیون های سه بعدی در خانه و پرده های سه بعدی سینما در سایز صفحه است. تصاویر در خانه بسیار کوچک تر تا سینما و تعداد کمتری در مقابل صفحه نمایش قرار می گیرند. همچنین حداقل فاصله بین بیننده و تلویزیون بسیار کمتر از وضعیت مشابه در سینما است.

مهمترین برتری سه بعدی در تلویزیون و خانه کنترل کاربر بر شرایط پخش است برخی از تلویزیون های امکان تنظیم عمق تصویر و زاویه نمایش را فراهم می کنند تا کاربر بهترین تصویر سه بعدی را مشاهده کند.

در CES 2011 تلویزیون های جدیدی معرفی شدند که به جای استفاده از فناوری اکتیوشاتر از فناوری پسیوآناگلیف استفاده می کنند. که هزینه کمتری را برای کاربر دارد و نیازی نیست برای هر عینک اضافه حدود 160 هزار تومان هزینه کرد. اطلاعات بیشتر در این مورد را می توانید در این مقاله مطالعه نمایید.

آیا همه می توانند تصاویر سه بعدی را مشاهده کنند؟

خیر، براساس آمار گرفته شده توسط College of Optometrist in Vision Development حدود 5 تا 10 درصد امریکایی ها نمی توانند تصاویر سه بعدی را مشاهده کنند.  این انسان ها نمی توانند عمق تصاویر سه بعدی را مشاهده کنند. برخی از این افراد وقتی عینک های سه بعدی را برروی صورت می گذارند تصاویر را دو بعدی می بینند و برخی دیگر دچار سردرد شدید می شوند.

آیا سه بعدی باعث سردرد می شود؟

بسیاری از مردم تصاویر سه بعدی را بدون هیچ مشکلی مشاهده می کنند و دچار هیچ ناراحتی نمی شوند. اما برخی از مردم دچار سرگیجه و یا سردرد می شوند. راحتی بیینده یکی از مهمترین دغدغه های تولیدکننده های محتوای سه بعدی است. استفاده از افکت ها ی سه بعدی باعث خستگی ببینده می شود، حرکت سریع دوربین نیز باعث ایجاد بهم ریختگی و مات شدن تصاویر سه بعدی می شود. همچنین فیلم های سه بعدی که برای کودکان ساخته می شوند ساختار متفاوتی دارند چون فاصله بین چشمان کودکان کمتر از بزرگسالان است.

در مجموع برخی از افراد پس مدتی از مشاهده تصاویر سه بعدی دچار سردرد می شود ولی این موضوع به محتوای فیلم های سه بعدی و موارد که در بالا ذکر شد ارتباط دارد. بسیاری نیز مشکلی با مشاهده تصاویر سه بعدی ندارند.

آیا برای مشاهده تصاویر سه بعدی در تلویزیون همه باید از عینک استفاده کنند؟

برای مشاهده تصاویر سه بعدی در تلویزیون های فعلی می بایست از عینک استفاده کرد یعنی هرکسی که بخواهد تصاویر را بصورت سه بعدی مشاهده کند باید عینک داشته باشد. در غیراینصورت در هر صحنه دو تصویر با کمی فاصله نسبت به یکدیگر مشاهده خواهید کرد. در حال حاضر فناوری وجود ندارد که تصاویر سه بعدی و دو بعدی را همزمان نشان دهد یعنی اگر عینک نداشته باشید تصاویر را دو بعدی و و اضح ببینید و اگر عینک داشتید تصاویر را سه بعدی ببینید.

البته در CES 2011 تلویزیون های معرفی شدند که بدون نیاز به عینک نیز مشاهده تصاویر سه بعدی را برای بیننده ممکن می سازند این تلویزیون ها هنوز بصورت عمده وارد بازار نشده اند ولی در آینده شاهد این نمایشگر ها خواهیم بود. (بیشتر در این رابطه)

آیا برای مشاهده تصاویر سه بعدی نیاز به تلویزیون جدید دارم؟

بله، دلایل مختلفی برای عدم پخش تصاویر سه بعدی و یا عدم امکان ارتقاء تلویزیون دو بعدی به سه بعدی وجود دارد، ارسال تصاویر سه بعدی نیاز به پهنای باند بیشتری دارند و تلویزیون می بایست به نسخه جدیدتر پورت HDMI مجهز باشد. برای پخش تصاویر سه بعدی، تلویزیون می بایست حداقل 120 هرتز باشد برخی از تلویزیون های دو بعدی 60 و یا 85 هرتز هستند. البته بسیاری از تلویزیون های دو بعدی امروزی مخصوصلا مدل های پلاسما 200Hz, 400Hz ویا 600 هرتز هستند ولی در نهایت اگر محدودیت های Refresh Rate و پورت HDMI نیز در تلویزیون دو بعدی وجود نداشته باشد باز هم قادر به پخش تصاویر سه بعدی نیست چون علاوه برا این ها نیاز به تراشه های مخصوص پردازش تصاویر سه بعدی است و تلویزیون می بایست سخت افزارهای مخصوص تصاویر سه بعدی را داشته باشد.

البته در این زمینه استثناء نیز وجود دارد برخی از تلویزیون ها با 3D Kit سازگار هستند و قادرند تصاویر سه بعدی را با استفاده از یک کیت سه بعدی که به کامپیوتر متصل می شود،  پخش کنند برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به مقاله که پیش تر در مورد سه بعدی در کامپیوتر به کمک Nvidia 3D Vision Kit منتشر شده بود مراجعه نمایید.

آیا برای پخش تصاویر سه بعدی نیاز به پخش کننده جدید مخصوص مانند Blu-ray Player, Cable Box, Game Console و یا ریسور AV دارم؟

تقریبا هیچ کدام از پلیرهای Blu-ray قدیمی قادر به پخش فیلم های سه بعدی نیستند و برای پخش تصاویر سه بعدی نیازمند 3D Blu-ray Player هستند تا بتوانید فیلم های بلو ری سه بعدی را پخش کند.

در مورد کنسول های بازی، سونی اعلام کرده است که کنسول بازی PlayStation 3 با آپگرید دو نسخه firmware (راه انداز نرم افزاری) یکی برای بازی ها و یکی برای نمایش فیلم های سه بعدی Blu-ray، پخش تصاویر سه بعدی را امکان پذیر می کند. البته پخش تصاویر FULL HD 1080p با این کنسول امکان پذیر نیست چون پورت HDMI استفاده شده در PS3 نسخه 1.4 نیست و قادر به پوشش پهنای باند مورد نیاز تصاویر سه بعدی Full HD نخواهد بود.

در مورد XBOX 360 و WII هیچ کدام از دو شرکت مایکروسافت و نینتندو در مورد پشتیبانی از سه بعدی در کنسول های بازی خود مطلبی را اعلام نکرده اند.

برای مشاهده کانل های سه بعدی نیز می بایست از ریسوری که قادر به پخش تصاویر سه بعدی باشد، استفاده کنید.

آیا همین کابل های HDMI معمولی قادر به انتقال سیگنال های حاوی محتوای تصاویر سه بعدی هستند؟

در بسیاری از موارد بله، کابل های معمولی و ارزان قیمت نیز قادر به ارسال سیگنال های تصاویر سه بعدی هستند البته در برخی از موارد کابل های HDMI معمولی دچار مشکلاتی هنگام انتقال تصاویر سه بعدی می شوند. بعنوان نمونه برخی از کابل های ارزان قیمت و بلند HDMI دچار افت کیفیت در زمان انتقال تصاویر سه بعدی می شوند. ولی به طور کلی کابل های HDMI معمولی قادر به ارسال اطلاعات ارسال شده از طریق پورت HDMI 1.4 هستند. (در مورد HDMI و انواع آن بیشتر بخوانید)

آیا امکان مشاهده تصاویر فعلی دو بعدی مانند برنامه های تلویزیونی، بازی ها و دیگر محتوای تصویری دو بعدی بصورت سه بعدی وجود دارد؟ آیا تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی امکان پذیر است؟

این موضوع به تلویزیون سه بعدی شما بستگی دارد برخی از تولید کننده ها مانند سامسونگ، سونی و توشیبا مدل هایی را وارد بازار کرده اند که تصاویر دو بعدی پخش شده را به سه بعدی تبدیل می کند. ولی در حال حاضر تبدیل تصاویر دو بعدی به سه بعدی بسیار ضعیف و غیرقابل قبول است و باید بهبود یابد. در حقیقت تماشای تصاویر سه بعدی تبدیل شده از محتوای دو بعدی واقعا دلپذیر و قابل قبول نیست و بیشتر برای تولید کننده ها استفاده  تبلیغاتی دارد.

آیا امکان غیرفعال کردن حالت پخش سه بعدی وجود دارد؟

بله، تمام تلویزیون های سه بعدی قادرند تصاویر دوبعدی را به خوبی و بدون نیاز به عینک نمایش دهند. و کیفیت تصاویر دو بعدی این تلویزیون ها معمولا بهتر از تلویزیون های دوبعدی تلویزیون های معمولی است چون مجهز به پنل های مجهزتر و پیشرفته تری هستند. پخش کننده های سه بعدی مانند Blu-Ray 3D نیز قابلیت پخش فیلم به صورت دو بعدی را دارند و اکثر فیلم ها های سه بعدی Blu-Ray علاوه بر فیلم سه بعدی نسخه دو بعدی را نیز در خود دارند یعنی در اکثر فیلم های سه بعدی Blu-Ray هم نسخه دو بعدی و هم نسخه سه بعدی فیلم وجود دارد.

آیا تلویزیون های سه بعدی بیشتر برق مصرف می کنند؟

در حالت نمایش دو بعدی اختلاف قابل ملاحظه ای در مصرف برق دو تلویزیون سه بعدی و دو بعدی وجود ندارد ولی در زمان نمایش تصاویر سه بعدی می بایست روشنایی نور تلویزیون بیشتر از حالت دو بعدی باشد چون عینک های اکتیو شاتر تیره هستند و روشنایی تصویر را کاهش می دهند. برخی از تلویزیون های سه بعدی مانند 3D TVهای پاناسونیک قابلیتی دارند که باعث افزایش روشنایی نور تلویزیون در زمان پخش تصاویر سه بعدی می شود، که منجر به افزایش مصرف انرژی نیز می شود.

همراه تلویزیون های سه بعدی چند عینک ارائه می شود؟

 سونی، پاناسونیک و توشیبا به همراه برخی از مدل های خود، دو عینک ارائه می دهند اما باقی برندها تنها یک عینک به همراه تلویزیون سه بعدی به خریدار تحویل می دهند و خریدار  می بایست عینک اضافی را جدا خریداری کند.

چقدر باید هزینه کنید؟

پخش کننده های فیلم های Blu-Ray سه بعدی بین 200 تا 400 دلار قیمت دارند، اکثر برندها مانند: سامسونگ، سونی، پاناسونیک و شارپ پلیرهای Blu-Ray سه بعدی تولید می کنند.

برای هر عینک سه بعدی اضافی نیز می بایست حدود 150 دلار پول خرج کنید اگر یک خانواده 5 نفره دارید و می خواهید همگی با هم یک فیلم سه بعدی را مشاهده کنید می بایست حدود 750 دلار هزینه کنید.

علاوه برا این تلویزیون های سه بعدی نسبت به نمونه های دوبعدی حدود 1000 تا 1500 دلار گرانتر هستند.

محتوای سه بعدی در دسترس است؟

فیلم های سه بعدی برروی دیسک های Blu-Ray به فروش می رسند، بسیاری از فیلم های که در سال 2010 تولید شدند سه بعدی بودند البته اکثر آنها چندین ماه پس از نمایش برروی پرده سینما نسخه سه بعدی فیلم را برای مشاهده در تلویزیون خانه منتشر کردند این امر نیز بدلیل بالابردن فروش فیلم در سینما و جلوگیری از کپی غیرقانونی فیلم انجام می شود. در ایران نیز به سختی می توان فیلم های Blu-Ray سه بعدی را پیدا کرد و خرید و اگر هم پیدا شود حدود 100 هزار تومان قیمت دارند پس مشاهده فیلم های سه بعدی در حال حاضر بسیار گران قیمت است. در مورد ریسورهای سه بعدی و کانال های تلویزیونی سه بعدی نیز تعداد این کانال ها بسیار کم و دسترسی به ریسورهای سه بعدی نیز بسیار مشکل است. در مجموع در حال حاضر محتوای سه بعدی بسیار کم و محدود است ولی روز به روز به تعداد و تنوع محتوای سه بعدی افزوده می شود و به نظر می رسد به زودی کپی های غیرقانونی این نوع فیلم ها نیز افزایش یابد. هرچند قیمت این فیلم ها به این زودی ها به قیمت ارزان دیسک های DVD نخواهد رسید چون خود دیسک های خام Blu-Ray نیز بسیار گران قیمت است.

امیدوارم از اطلاعاتی که در این مقاله منتشر شد استفاده کرده باشید در صورتی که مطلب و یا سئوالی در ذهن شما شکل گرفته است که پاسخ اش را در این مقاله نخواندید لطفا از طریق بخش نظرات که در پایین صفحه وجود دارد سئوال خود را مطرح کنید.

منبع: CNET | Wikipedia

امتیاز دهید
(45 رای‌)

برای ارسال نظر، باید عضو سایت باشید.

دیدگاه‌ها   

مهران
4 0
لینک مهران 1389-10-30 15:19
ممنون عالی بود
نگین
4 0
لینک نگین 1391-02-11 12:41
سلام من برای اولین بار خواستم از تلوزیون سامسونگ فیلم سه بعدی ببینم سینما خانواده که فیلم را نخوند با فلش زد تلوزیون پخش کرد ولی بدونه کیفت
کمککککککککککککک کککککککککک
mahdi-3d
4 0
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:58
سلام
فیلم سه بعدی اگه بدون عینک نگاه کنی تار نشون میده
خیلی ها این رو دلیل بی کیفیتی میدونند . در صورتی که
با عینک تماشا بشه کیفیتش عالیه
(مسلماً فیلمش نباید بی کیفیت باشه )
3dhdfarrokh.com
triumph
1 0
لینک triumph 1389-11-01 15:24
سلام
مطلب خوب و کاملی بود.اگه میشه در مورد فناوری به کار رفته در تلویزیون های سه بعدی جدیدی که نیاز به عینک ندارند ولی به تولید انبوه نرسیده اند مثل مدلی از توشیبا یک مطلب کامل بزارید.مرسی
مسعود یوسف نژاد
0 1
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-11-01 16:41
triumph دوست عزیز
هنوز اطلاعات جامعی از این فناوری ارائه نشده ولی من هر چی در این رابطه خواندم رو در این 2 مقاله مطرح کردم:
توشیبا بزرگترین تلویزیون LCD سه بدون بدون نیاز به عینک را معرفی کرد

لپ تاپ سه بعدی بدون نیاز به عینک توشیبا
darkoob
3 2
لینک darkoob 1389-11-01 21:56
این مقاله رو در بخش خبر سایت خودمون - darkoob.com قرار دادم. البته با ذکر منبع و عکس حاوی لینک سایت شما.
خواستم از زحمتی که برای گرد آوری و ترجمه این مقاله و بقیه محتوای مفید سایتتون کشیدید/می کشید قدردانی کنم.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1389-11-02 04:25
دوست عزيز
با تشكر از شما كه حق كپي رايت رو رعايت مي كنيد
اميدوارم باز هم به ما سر بزنيد
صبا
1 0
لینک صبا 1389-11-16 04:16
خیلی جالب بود بسیاری از مباحثی که همیشه می خواستم بدانم ذکر شده بود
چطور یک تصویر سه بعدی توسط یک صفحه نمایشگر مسطح ایجاد می شود؟
سه بعدی در تلویزیون با سه بعدی در سینما چه فرقی می کند؟
محمد
4 0
لینک محمد 1389-12-08 07:05
سلامآقاي يوسف نژادعزيز
مطالب مقالاتت كلامفيدوخوب هستندكه جاي تقديروتشكرداره
فقط يه سوال:جديدا يه سري فيلمهابافرمتهاي مختلف(اكثراmkv( دركنارشان نوشته سه بعدي دارند.آيااگه اين فيلمهاروتوي فلش بريزيم وبه تلويزيون وصل كنيم سه بعدي نشون ميده يانه؟
mahdi-3d
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:48
سلام

بله این امکان رو همه تلویزیونهای سه بعدی دارند
فقط تلویزیون سه بعدی sony فاقد این امکانه

3dhdfarrokh.com
3dhdfarrokh
2 0
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 16:46
البته بعضی از مدلهای تلویزیون سونی فاقد این قابلیت هستند
احمدرضا بحري
لینک احمدرضا بحري 1389-12-08 10:51
آقا محمد، پاسخ سئوالت منفي است
تصاوير سه بعدي فقط با 3D player ها پخش ميشه كه قيمتشون هم كم نيست
مگر اينكه USB تلويزيونت قابليت پخش تصاوير سه بعدي را داشته باشد، البته تاحالا هيچ تلويزيوني با اين قابليت توليد نشده، حالا خود آقاي يوسف نژاد مياد بيشتر توضيح مي ده
3dhdfarrokh
2 1
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 16:48
اکثر تلویزیونهای سه بعدی از طریق usb قادر به پخش فیلمهای سه بعدی هستند .
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-12-09 03:44
احمد رضای عزیز ممنون از ارسال پاسختون بنده هم با شما موافقم فقط لازم می دانم اضافه کنم:
سلام محمد عزیز، فورمت MKV قادر به ذخیره هر نوع تصویر هست جدیدا MKV 3D هم به این Codec اضافه شده و قادر به ذخیره فیلم های سه بعدی هم هست. ولی برای پخش کردن فایل های سه بعدی MKV نیاز به پلیری دارید که از این Codec پشتیبانی کنه پلیر خود من WD Live که MKV پخش می کنه ولی MKV 3D و نمی دانم باید Firmware اش رو آپدیت کنم تا ببینم پخش می کنه یا نه
از طرف دیگه تلویزیون شما سه بعدی است ؟
خیلی خیلی بعید می دانم که پلیر داخلی تلویزیون تون قادر به پخش فایل های MKV 3D باشه چون نیاز به پردازش بسیار سنگینی داره و معمولا پلیرهای داخلی تلویزیون های خیلی قوی نیستند
محمد
0 1
لینک محمد 1389-12-09 14:51
سلام ممنون كه سوالم روجواب دادين
البته من تلويزيون ledال جي sl90 داشتم كه كيفيت فوق العاده اي داشت ولي چون سه بعدي نبودفروختمش الانم ميخام يه 47اينچ سه بعدي بخرم كه مرددم چي بخرم
وياپخش كننده سه بعدي چي بخرم؟؟البته خودم بين سوني NX-710وال جي LX9500 Dيه كدوم روميخام(مخصوصاا لجيه كه خيلي شيك وبوردلس هم هست)نظرشماآقامس عودوآقااحمدرضاي عزيزچيه؟؟
وياتوصيه شماچيه؟؟
بازم ازراهنماييتون متشكرم
3dhdfarrokh
1 0
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 16:53
با وجود فیلمهای سه بعدی sbs که تلویزیون های سه بعدی از طریق usb پخش می کنند هزینه خرید پلیر بلوری بیمورد است ... در کیفیت تصویر هم فرق چندانی ندارند .
داریوش
2 0
لینک داریوش 1389-12-09 17:33
سلام . من جدیدا یه سامسون 46c7770 خریدم . این تلویزیون مجهز به فناوی سه بعدیه همراشم سه تا عینک بود . من که اصلا وقتی عینک میزنم هیچ تفاوتی احساس نمی کنم . چند نفر دیگه هم تست کردن و حرف منو تایید کردن . در ضمن من پخش کننده ی blue ray ندارم . و فیلم اواتارو رو دی وی دی دارم میزارم تو دستگاه پلیر و از روی تلویزیون می رم رو تبدیل دو بعدی به سه بعدی . می گم شاید به خاطر همین باشه که تصاویرو سه بعدی نشون نمی ده. حالا چیکار کنم؟
mahdi-3d
2 0
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:53
سلام
شما باید فیلمی که میخوای سه بعدی ببینی واقعی
باشه نه که تبدیل به سه بعدی کنی ... فیلم های سه بعدی
sbs مناسب هستند و با کیفیت و بدون نیاز به پلیر و از
طریق usb پخش میشند
3dhdfarrokh.com
3dhdfarrokh
1 0
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 16:55
اگر پخش کننده بلوری ندارید فقط از طریق usb تلویزیون میتونید فیلمهای سه بعدی رو ببینید .فیلم سه بعدی رو روی فلش کپی کنید و به تلویزیون وصل نمائید
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-12-10 04:50
داریوش عزیز
شما یکم اشتباه تصور می کنید قرار نیست هر چیزی تو تلویزیون پخش می شه رو سه بعدی ببینید. همین راهنمای خرید و اگر با دقت تا انتها مطالعه بفرمایید. جواب سئوااتتون رو خواهید گرفت ولی در جریان باشید که محتوای شما هم باید سه بعدی باشه یعنی مثلا باید نسخه سه بعدی آواتار و با پخش کننده سه بعدی ببینید تا سه بعدی باشه.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1389-12-10 05:27
همانطور كه آقاي يوسف نژاد فرمودند بايد پلير سه بعدي داشته باشيد تا بتوانيد تصاوير سه بعدي ببينيد. علاوه بر پلير سه بعدي بايد فيلم سه بعدي هم بخريد كه اينو نمي دونم ديگه از كجا مي تونيد تهيه كنيد.
ولي اگر از ويژگي تبديل دو بعدي به سه بعدي استفاده مي كنيد( مشاهده آواتار DVD) بايد يگم كه: كيفيت تبديل دو بعدي به سه بعدي آنقدر قوي نيست كه شما عمق تصوير را زياد ببينيد. در واقع اين خاصيت بيشتر جنبه تبليغاتي دارد تا واقعي

شايد با تهيه Bluray Player و مشاهده فيلم آواتار با كيفيت 1080p در آن و استقاده از ويژگي دو بعدي به سه بعدي بتونيد عمق تصوير را بهتر مشاهده كنيد. ولي از كيفيت تصاوير تلويزيون و DVD و ماهواره خيلي توقع نداشته باشيد
شادن
لینک شادن 1391-11-27 14:00
سلام فیلم های سه بعدی رو میتونید از فروشگاه شادن شاپ تهیه فرمایید.
برای تماشای این نوع فیلم ها به پلیر با قابلیت پخش فایل های MKV و تلوزیون سه بعدی و همچنین عینک مخصوص نیاز مند هستید.البته در صورتی که تلوزیون شما قابلیت پخش از USB را دارا می باشد می توانید فایل خود را بر روی فلش ریخته و آنرا به تلوزیون متصل نمایید.
در فیلم سه بعدی نوع (OU) که سیستمی قدیمی تر دارند دو تصویر به صورت بالا و پایین به نمایش در می آیند و در فیلم سه بعدی نوع (SBS) دو تصویر در کنار هم.در حالت عادی که شما فیلم را به نمایش در می آورید اینگونه مشاهده خواهید کرد(یا دو تصویر در بالا و پایین و یا دو تصویر کنار هم) البته به نظر این دو تصویر یکی می آیند اما با اختلاف زاویه کمی از هم فیلمبرداری شده اند.در این حالت شما با مراجعه به منوی تلوزیون خود و انتخاب نمایش سه بعدی می توانید یکی از انواع (OU) و یا (SBS) را انتخاب کنید.سپس تصویری مشاهده خواهید کرد که به نظر دوتایی می آیند و در این حالت با گذاشتن عینک بر روی چشم خود و خطای دید بوجود آمده فیلم را با عمق و سه بعدی مشاهده خواهید کرد
با تشکر شادن شاپ
3dhdfarrokh
1 0
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 17:01
سایت فروش فیلمهای سه بعدی
3dhdfarrokh.com
که انواع فیلم سه بعدی رو بفروش میرسونه
فیلمهای سه بعدی سیستم قدیمی آناگلیف
و فیلمهای سه بعدی sbs
و فیلمهای سه بعدی بلو ری
اگر فیلم روی بلوری بخواهید باید دستگاه بلوری هم داشته باشید
احمدرضا بحری
1 3
لینک احمدرضا بحری 1389-12-10 05:59
سلام مجدد خدمت اساتید. آقا محمد به نظر من اگر می خوای تصویر سه بعدی خوبی داشته باشی- با توجه به مشاهدات بنده و اطلاعاتی مثل اطلاعات همین سایت زومیت خودمون- باید پلاسما تهیه كنی. اونم نه هر پلاسمایی، بلكه پلاسمای پاناسونیك. علت اینكه میگم پاناسونیك اینه كه پاناسونیك در این كار متخصصه و مثل سامسونگ و الجی در زمینه پلاسما كم تجربه نیست.
حالا در مورد مدلش: سری GT پاناسونیك تازه وارده و قیمتش بی خودی بالاست و فرقش هم با VT25 :
یك پورت HDMI بیشتر، فركانس اسپیكر بیشتر و قیمت بالاتر هست.
از اونجایی كه می خوای سینمای خانگی سه بعدی هم تهیه كنی ، پس بهت پیشنهاد می كنم یك VT25 سایز 50 اینچ بگیری. VT25 ها سایزشون 50 به بالاست. اگر 46 میخوای میتونی GT بگیری.
در كل پلاسمای پاناسونیك در سه بعدی، حرف اول را میزنه چون هم عمق تصویر خوبه و هم هیچ تار شدگی در تصویر نمی بینی. در بین دو مدلی كه گفتی: اونا هم كیفیتشون خوبه و من بینشون NX-710 را انتخاب می كنم. بدون هیچ دلیل فنی، فقط تصویر و قیافشو بیشتر دوست دارم و ظاهرش واقعا شیكتره
جواد
0 1
لینک جواد 1389-12-12 13:26
با سلام
من می خواهم یک تلویزیونLED بخرم اما ماندم که از مدلهای موجود در بازار مثلا سامسونگ - سونی و ال جی کدام یک را انتخاب کنم در ضمن علاوه بر کیفیت تصویر می خواهم امکان اتصال کارت DVB-USB رااز طریق پورت USB تلویزیون داشته باشم لطفا کمکم کنید . با تشکر فراوان
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-12-12 13:38
امکانی که شما می خواهید در هیچ تلویزیونی وجود نداره، یعنی پورت USB که در تلویزیون های وجود دارد معمولا برای ذخیره و یا پخش تصاویر ویدیوی طراحی شده و قادر به اتصال ابزارهای جانبی مثل DVB-T نیست. برخی از تلویزیون های موجود در بازار به صورد داخلی DVB-T دارند می توانید از بین آنها انتخاب کنید. پیشنهاد می کنم به بازار بروید مدل های مختلف و از نزدیک ببنید و بعد در مورد مدل که پسند کردید تو اینترنت تحقیق کنید و بررسی هاشو مطالعه کنید و بعد انتخاب کنید.
vahid
لینک vahid 1389-12-14 09:28
salam base ps3 ye model dar hodude 800 toman 3d ya 2d mohem nist.
ye chizi ke cpu e khubi dashte bashe va kolan be darde bazi ba ps3 bokhore
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-12-14 10:05
منظورتون از CPU خوب چیه :o
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1389-12-15 05:17
سلام خدمت شما آقاي وحيد
تلويزيون ها كه CPU ندارند. ولي اگر منظورتون اينه كه تلويزيون از نظر پردازش تصاوير و كيفيت نمايش تصاوير قوي باشد بايد خدمت شما عرض كنم:
PS3 تصاويري با كيفيت 1080p دارد، اين بدين معناست كه كيفيت تصاوير توليد شده با PS3 رزولوشن بالايي دارند و بنابراين براي اينكه تلويزيون شما هم بتواند اين تصاوير را پخش كند بايد رزولوشن بالايي داشته باشد
بنابراين حتما براي خريد تلويزيون ، به فروشنده تاكيد كنيد تلويزيون Full HD مي خواهيد. اگر تلويزيون شما Full HD نباشد، تصاوير بازي PS3 خود را نمي توانيد با كيفيت مطلوب مشاهده كنيد.

تا هزينه 800 تومان شما مي توانيد يك تلويزيون LG يا Samsung در اندازه 32 يا 37 تهيه كنيد.
اگر برند سامسونگ مي خواهيد تهيه كنيد اين مدل واقعا كيفيت خوبي داره و 32 اينچ هم هست:
LCD Samsung 32" B570 با قيت 700 كه Full HD هم هست(با اين هزينه نمي توانيد سه بعدي تهيه كنيد)
از LG هم اين مدل 32LCD660 با قيمت 700 و LCD470 با قيمت 620 پاسخگوي نياز شماست

در واقع هر مدلي كه فول اچ دي باشد مي تواند تصاوير مورد نياز شما را به بهترين صورت توليد كند
محمد
لینک محمد 1389-12-16 15:55
سلام آقامسعودعزيز
ميخام بدونم فرصت كردين بررسي كني كه آيا فرمت mkv 3d وقتي كه باازطريق يواس بي استفاده بشه،سه بعدي نشون ميده يانه؟؟(ظاهراگفت ي كه بايستي فريموردستگاهموآ پديت كنم)
درضمن دستگاهي كه فرمودي(wd live)چه جورپليريه وفرمت 3d هم داره يانه؟
بازم ممنون ومتشكر
Vahid
1 0
لینک Vahid 1389-12-16 17:17
Kheily az rahnamie tun mamnunam.
Enshalah ke har ruz binandehaye sitetun bishtar beshan.
Ba tashakor....
elyas
لینک elyas 1389-12-19 17:32
سلام وخسته نباشید آقا مسعود،
می خواستم بدونم عینک های سه بعدی و مانیتورهای مخصوص در ایران پیدا میشه ،با چه قیمتی؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1389-12-20 04:46
سلام Elyas عزیز، بله وجود داره سامسونگش با یک عینک حدود 700 هزار تومان و ال جی هم به زودی وارد بازار ایران می شه.
masoudc
لینک masoudc 1390-01-22 17:59
در باره الجی سری lx6500
نقات ضعف :
1-قابلیت اتصال به شبکه های اینترنتی واقعا بی کاربرد است فقط یک هواشناسی دارد که اون هم هوای شهر قم را ندارد و یک خبر گذاری الجزیره
2-قابلیت BLUETOOTH فقط عکس را می توان بلوتوث کرد و هیچ فرمت تصویری را قبول نمی کند.
3-قاب دور بسیار براق است و فقط با کشیدن روی آن خش برمی دارد
4-در فیلم های که تاریک - روشن وخاموش شدن ال ای دی بسیار اذیت کننده است
5- برخی از فرمت های mkv را نمی خواند و بعضی ها هم صدا را نمی تواند به خواند
6- نداشتن هیچ گونه تصویر در تصویر
7- نسبت کنتراست 1:8000000 واقعی نیست چون این مدل LED PLUS است فقط در شرایطی درست است که یک طرف تصویر به طور کامل سفید و یک طرف تصویر به طور کامل سیاه باشد
نقات قوت:
1- با کمک یک مودم ADSL وایرلس(یا یو اس پی ال جی-جداگانه خریداری شود) می توانید تلوزیون را با لپ تاب خود شبکه وایرلس کنید و فیلم و عکس وموسیقی از روی لپ تاب دارید را با تلویزیون خود به را حتی نگاه کنید.
2-بدون نیاز به کنترول سینمای خانواده می توابید آن را روشن- صدا را با همان کنترول تلویزیون کم و زیاد در کل اصلا نیازی نیاز به کنترول سینمای خانواده ندارید
3- داشتن گیرنده دیجیتال و آنالوگ داخلی
4- داشتن سنسور هوشمند (نور را با توجه به رنگ نور محیط و شدت نور تنظیم می کند) این عمل تا 50 درصد مصرف برق را کاهش می دهد و از اذیت شدن چشم ها جلو گیری می کند.
5- داشتن 2 تا USB و 4 تا HDMI ورژن1.4 (فوق سریع)
6- INPUT فقط وردی هایی که به متصل هستند نشان داده می شود و این کار بسیار اسان می کند
7- ریموت کنترول فوق العاده قوی حتی اگر بر عکس گرفته باشید وبسیار خوش دست
8-قابلیت پخش 3D
�H3A F˜/
لینک �H3A F˜/ 1390-01-22 21:50
نقل قول:
masoudc
ممنون که تجربیات شخصی تون رو در اختیار ما قرار دادید;-)
مهندس
1 0
لینک مهندس 1390-01-28 01:45
سلام مطالب جالبی بود مرسی بابت مطلبتون
1 سوال داشتم متن این مطلب را خود شما ترجمه کردید یا از متن ترجمه شده استفاده کردید؟آخه من متن اصلی این مطلب رو دارم باید ترجمه کنم اگر امکان داره و براتون مقدوره در صورتی که متن ترجمه شده را به صورت کامل دارید برای من ایمیل کنید یا آدرس متن فارسی را ایمیل بزنید
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-01-28 08:21
نقل قول:
1 سوال داشتم متن این مطلب را خود شما ترجمه کردید یا از متن ترجمه شده استفاده کردید؟آخه من متن اصلی این مطلب رو دارم باید ترجمه کنم اگر امکان داره و براتون مقدوره در صورتی که متن ترجمه شده را به صورت کامل دارید برای من ایمیل کنید یا آدرس متن فارسی را ایمیل بزنید
دوست عزیز ما هیچ وقت مطالب رو از جایی کپی نمی کنیم و تمام مقالات رو یا خودمان می نویسم و یا از منابع معتبر دریافت و ترجمه می کنیم شما هم لطفا اگر جایی می خواهید از این مقاله استفاده کنید حتما منبع رو ذکر بفرمایید
EGF/3
لینک EGF/3 1390-01-28 12:28
سلام من متن اصلی رو به زبان اصلی دارم و تصمیم دارم خودم ترجمه کنم مطلبی که شما گذاشتید خیلی کمتر از مطلب اصلی میباشد،ببخشید ولی احتمال دادم که کسی قبل از شما ترجمه کرده باشد،من از این مطلب در هیچ وبلاگ یا سایتی تصمیم ندارم استفاده کنم که نیاز به ذکر منبع باشد، خیلی ممنون از مطالب زیبایی که میگذارید
ÌH3A F˜/
لینک ÌH3A F˜/ 1390-01-28 14:22
نقل قول:
سلام من متن اصلی رو به زبان اصلی دارم و تصمیم دارم خودم ترجمه کنم مطلبی که شما گذاشتید خیلی کمتر از مطلب اصلی میباشد،ببخشید ولی احتمال دادم که کسی قبل از شما ترجمه کرده باشد،من از این مطلب در هیچ وبلاگ یا سایتی تصمیم ندارم استفاده کنم که نیاز به ذکر منبع باشد، خیلی ممنون از مطالب زیبایی که میگذارید
شما حتما مقاله دیگری رو دارید مشاهده می کنید این مطلب موارد بیشتری نسبت به مقاله اصلی دارد
علی
لینک علی 1390-03-07 05:08
سلام.آیا میتونیم از عینکی که مثلا مال ال جی هست برا 3d سامسونگ استفاده کنیم یا عینک هرکدوم از برندها انحصاریه؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-07 16:53
اگر هر دو تلویزیون از نوع Passive باشند می شه در حال حاضر سامسونگ تلویزیون Passive نداره ولی اگر Active باشه مشخص نیست شاید کار کنه و شاید کار نکنه بعضی عینک ها هستند که طوری ساخته شدند که با اکثر تلویزیون های Active کار کنند ولی در کل چون ارتباط بین عینک و Emitter (که کار ارسال دستورات به عینک رو انجام می دهد) بصورت بی سیم برقرار می شه و این ارتباط بی سیم از طریق Infra Red کار می کنه شبیه ریموت کنترل ها ممکن که عینک با امیتر ارتباط برقرار نکنه
ali
لینک ali 1390-03-08 20:01
بازم سلام.میشه عکس هایی از صفحه تلویزیون های passive و active بذارید.میخوام کیفیتشون رو مقایسه کنم.
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-08 20:15
نقل قول:
بازم سلام.میشه عکس هایی از صفحه تلویزیون های passive و active بذارید.میخوام کیفیتشون رو مقایسه کنم.
اگر منظورتون کیفیت تصویر سه بعدی است که نمی شه با یک عکس دو بعدی مشاهده اش کرد بهتر که به بازار تشریف ببرید و از نزدیک مقایسه کنید
میثم
لینک میثم 1390-03-26 05:51
سلام سوالی داشتم از خدمتتون
آیا امکان دیدن تصاویر Anaglyph با عینک های اکتیو شاتر وجود داره ؟
قیمت BD 3d ها گران هست و در ضمن کم یاب مجبورا باید دانلود کرد که اون هم اصولا فیلم ها Anaglyph هستن و فیلم های اکتیو شاتر از 8 گیگ تا 15 گیگ هست .
من خود سامسونگ 40 7770 دارم و راضی هم هستم .
ممنون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-03-26 06:20
نقل قول:
آیا امکان دیدن تصاویر Anaglyph با عینک های اکتیو شاتر وجود داره ؟
خیر اصلا نمی شه این مقاله رو مطالهه کنید لطفا :
www.zoomit.ir/articles/video-audio/item/160
ali
لینک ali 1390-04-02 19:40
سلام.میخواستم بدونم مدلهای lw6500 با lx6500 به جز در پسیو و اکتیو بودنشون چه فرق دیگه ای دارن؟
shahdad
لینک shahdad 1390-04-03 02:41
hamin passiove active ye donya farghe
in maghalaro bekhonin
zoomit.ir/.../476-active-3d-vs-passive-3d-picture-quality
ehsan
لینک ehsan 1390-04-04 20:14
سلام آقای یوسف نژاد/خانم امینی

در مورد سه بعدی نکته ای که من دیدم این بود که تجربه لذت بخشی نبود چه Passive (LG cinema 3D چه Active(Sony HX800) گرچه عمق تصویر LG بهتر بود وتقریبا Flicker نداشت تصویر سونی عمق چندانی نداشت ضمن اینکه خیلی چشم رو اذیت میکرد واقعا میارزه برای همچین تکنولوژی پول بدیم؟؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-04-04 20:32
نقل قول:
در مورد سه بعدی نکته ای که من دیدم این بود که تجربه لذت بخشی نبود چه Passive (LG cinema 3D چه Active(Sony HX800) گرچه عمق تصویر LG بهتر بود وتقریبا Flicker نداشت تصویر سونی عمق چندانی نداشت ضمن اینکه خیلی چشم رو اذیت میکرد واقعا میارزه برای همچین تکنولوژی پول بدیم؟؟
اولا که کم کم تمام تلویزیون ها سه بعدی می شوند چه بخواهیم چه نخواهیم ثانیا بد نیست بعضی وقت ها یک فیلم سه بعدی هم ببینیم.
در مجموع سه بعد هنوز کامل نشده و تازه در شروع راهه
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-04-04 23:15
نقل قول:
سلام آقای یوسف نژاد/خانم امینی

در مورد سه بعدی نکته ای که من دیدم این بود که تجربه لذت بخشی نبود چه Passive (LG cinema 3D چه Active(Sony HX800) گرچه عمق تصویر LG بهتر بود وتقریبا Flicker نداشت تصویر سونی عمق چندانی نداشت ضمن اینکه خیلی چشم رو اذیت میکرد واقعا میارزه برای همچین تکنولوژی پول بدیم؟؟
ممنون که تجربتون را گفتین
تازه HX800 بهترین تصویر سه بعدی را بین سایر سونی ها ارائه می کنه. ولی باز هم شما خوشتون نیامده اینها نشانه کامل نبودن تکنولوژی سه بعدی است. در مجموع اگر هزینه براتون اهمیت نداره، تجربه داشتن تلویزوین سه بعدی، جالبه.. ولی اگر هزینه براتون مهمه و قصد دارید بعدا تلویزوین بهتری هزینه کنید، فعلا تلویزوین معمولی با کیفیت خوب تهیه کنید
محمد هادی پاکزاد
لینک محمد هادی پاکزاد 1390-07-07 12:04
با سلام سئوال من اینست که آیا فیلم 3بعدی را می توانیم رایت کنیم و یا آنرا روی فلاش مموری نگاه کنیم در تلویزیون 3بعدی و همچنین آیا عینک بدون باطری 3 بعدی در مدل ال جی 47 اینچ 3d قابل سازگار است یا خیر ؟
B
لینک B 1390-07-25 19:48
سلام میخواستم بدونم اگر پلیر 3D داشته باشیم ولی تلویزیون LED سه بعدی نباشه میشه فیلم سه بعدی دبد؟
میر
لینک میر 1390-08-30 11:37
سلام خدمت دوستان
من یک تلویزیون پلاسمای سه بعدی سامسونگ خریدم
می خوام بدونم برای پخش فیلم سه بعدی از روی فلش احتیاج به نوع خاصی از فیلم هست؟ یه فیلم سه بعدی آبی و قرمز رو امتحان کردم جواب نداد.عینک من از مدل اتکتیو هست.
امير
لینک امير 1390-09-04 21:49
يه عالمه سلام خدمت دوستان خوب و صميمي

من دنبال يه تلويزيون دو بعدي فول اچ دي با صفحه ي پنجاه اينچ يا بزرگتر و با كيفيت عالي ميگردم البته تا سقف دو ميليون تومان.
اما هرچه در بازار جستجو ميكنم ، تمام تلويزيونهاي با كيفيت بالا و جديد ، سه بعدي هستند و گران .
ميشه لطف كنين و راهنمايي كنين چي بخرم ؟؟
البته براي من فرقي نداره كه چه برندي باشه . ال سي دي يا پلاسما يا ال اي دي باشه . چون همه ي اين شرايط براي من صدق ميكنه و بررسي شده . مساحت ،‌ ميزان نور محيط ، زاويه ي ديد ، فاصله تا تلويزيون ، نياز به اينترنت تي وي ندارم. نياز به سه بعدي ندارم. فقط فيلم هاي فول اچ دي و فوتبال ميخوام تماشا كنم.
ضمنا سليقه ي خودتون براي من ملاكه . يعني خودتون با اين شرايط چي ميخرين با دو ميليون؟؟؟؟

خيلي خيلي ممنونم .
دوستتون دارم.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-09-05 11:17
جناب آقای پاکزاد:
باید بلوری رایتر داشته باشید و پورت یو اس بی تلویزیون شما هم باید بتونه فیلم های سه بعدی فول اچ دی را پخش کند. عینک های سه بعدی بدون باتری الجی برای همه تلویزیون هایی که بهشون عینک بدون باتری میخورن؛ قابل استفاده است ولی این در مورد عینک هایی که باتری می خورن صدق نمی کنه

جناب آقای B
خیر باید حتما تلویزیون سه بعدی داشته باشید

جناب آقای امیر:
بله حتما باید فیلمتون هم سه بعدی باشه. و باید تحقیق کنید که آیا یو اس بی تلویزیون، می تونه فیلم سه بعدی نمایش بده یا خیر

جناب آقای امیر
ای کاش چند مدل را خودتون انتخاب می کردید و بعد به ما می گفتین که کدام مدل ها مد نظرتون هست و ما مقایسه می کردیم. ولی حالا که اینطور پرسیدین:
با 2 میلیون تومان این تلویزیون ها را بررسی کنید:
46 اینچ ex500 سونی
50 اینچ v20 پاناسونیک
46 اینچ سه شارپ با نام le8300
47 اینچ الجی مدل lw9500 با قیمت 2 میلیون و نود

البته همون طور که فرمودین این موراد سلیقه ای هستند و بهتره برید تصویرشون را ببینید. من همه این مدل ها رو می پسندم خصوصا گزینه آخر رو به خاطر امکانتش. البته شما می گید امکاناتش مم نیست وبیشتر کیفیت دو بعدی و تصایر hd براتون مهمه. پس حتما v20 را چک کنید که تصاویر فوق العاده واقعی داره
سيد مرتضي
لینک سيد مرتضي 1390-09-06 01:17
با سلام خدمت دوستان و اساتيد . من شنيده ام كه تلويزيون هاي پلاسما هم مصرف برق بيشتري دارند و هم بعد از يك مدت كار كردن بايد دوباره شارژ بشن آيادرسته؟لطفا بفرماييد بين ال اي دي و پلاسما كدوم بهتره؟ با تشكر فراوان
سيد مرتضي
لینک سيد مرتضي 1390-09-06 02:05
ببخشيد سوال ديگه اينكه آيا بوسيله اسمارت تي وي ميشه براي دريافت يه نرم افزار سرچ كرد ويا نرم افزار رو دانلود كرد يا خير؟ كلا اينترنت تي وي براي تماشا كردن هستش يا مثل كامپيوتر ميشه باهاش كار كرد؟ممنون
سيد مرتضي
لینک سيد مرتضي 1390-09-06 02:21
ببخشيد سوال ديگه اينكه آيا بوسيله اسمارت تي وي ميشه براي دريافت يه نرم افزار سرچ كرد ويا نرم افزار رو دانلود كرد يا خير؟ كلا اينترنت تي وي براي تماشا كردن هستش يا مثل كامپيوتر ميشه باهاش كار كرد؟ممنون
سيد مرتضي
لینک سيد مرتضي 1390-09-06 02:25
ببخشيد سوال ديگه اينكه آيا بوسيله اسمارت تي وي ميشه براي دريافت يه نرم افزار سرچ كرد ويا نرم افزار رو دانلود كرد يا خير؟ كلا اينترنت تي وي براي تماشا كردن هستش يا مثل كامپيوتر ميشه باهاش كار كرد؟ممنون
مهران م
لینک مهران م 1390-09-07 22:18
با سلام خدمت اساتید سایت

شاید جای درستی برای این درخواست نباشه ولی یه خواهشش دارم


اگه ممکنه منو در خرید یک تلویزیون سه بعدی 40 اینچ راهنمایی کنید و بگید که کدوم مدل در حال حاظر بهتره (با توجه به ظاهر و کارایی و آپشن ها)

درضمن میخواستم 40 اینچ یا 42 اینچ بگیرم!

اگه ال ای دی خوب هم که قابلیت 3d نداشته باشه معرفی کنید خیلی ممون میشم. چون یکم مرددم که سه بعدی بگیرم یا ال ای دی معمولی بدون قابلیت سه بعدی

واقعاً ممنون میشم راهنماییم کنید
سيد مرتضي
1 0
لینک سيد مرتضي 1390-09-09 00:37
سلام . اساتيد لطف مي كنيد جواب مارو هم بديد؟ ممنون ميشم.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-09-09 13:22
جناب آقای مرتضی:
پلاسما مصرف برق بیشتری داره ولی نیاز به شارژ مجدد نداره
کیفیت پلاسما و ال ای دی: نمیشه گفت کددوم بهتره. کاملا سلیقه ای هست. در پخش تصاویر سه بعدی کیفیت پلاسما خوبه و ولی در کل اگر قصدتون خرید تلویزیونی با کیفیت سه بعدی خوب هست تلویزیون های الجی خیلی قوی عمل کردند. چون واقعا کینک های سه بعدی سایر برند ها سنگین و غیر قابل تحمل هستند
اگر قصد دارید از مدل های ژاپنی تهیه کنید: تلویزیون سه بعدی 46 اینچ شارپ و همچنین سایز بزرگ سونی مثل hx929 که کیفیت فوق العاده ای داره بهتون پیشنهاد میشه

اینترنت تی وی می تونید نرم افزار را با اون سرچ کنید و دانلود کنید. برای تلویزیون های سه بعدی الجی در حال حاضر اپلیکیشن های فارسی زیادی هم نوشته شده. این تلویزیون ها مثل کامپیوتر نیستند ولی خوب می تونید باهاشون اینترنت برید و لذت ببرید
سيد مرتضي
لینک سيد مرتضي 1390-09-09 22:58
سلام.خانم اميني خيلي از راهنمايي شما متشكرم.آرزومند موفقيت شمادر زندگي.
محمد حسین
لینک محمد حسین 1390-09-21 09:30
سلام.اول باید از اینکه این همه اطلاعات عالی را در سایتتان قرار دادید از شما تشکر کنم. بسیار از این مطالب استفاده کردم و تصمیم به خریم یک پلاسمای سه بعدی گرفتم.اما یک سوال دارو. با توجه به اینکه لپ تاپ های اخیر دارای پورت HDMI هستند ایا میتوان از لپ تاپ ها به عنوان پخش کننده سه بعدی استفاده کرد و از طریق این پورت تصاویر را بر روی تلوزیون مشاهده کرد.
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-09-22 11:04
جواد عزیز
چنین امکانی برای هیچ تلویزیونی وجود نداره ولی می تونی تلویزیونی تهیه کنی که گیرنده دیجیتال داخلی داشته باشه
مثل تلویزیون های ال ای دی جدید شارپ و ال ای دی جدید سامسونگ و همینطور الجی
حالا بهم بگید چه مواردی مد نظرتون هست تا بگم کدام تلویزیون براتون مناسبتره
لطفا مدل های مورد علاقتون را هم معرفی کنید
reza1000
لینک reza1000 1390-10-06 23:10
با سلام وخسته نباشید
ابعاد اتاق هشت در پنج و نیم ایا تلویزیون 46 یا 47 اینچ مناسب است
تلویزیونهای زیر برحسب کیفیت و کارایی از دید خودتان برحسب اولویت در خرید بنویسید

SONY 46EX720
LED SMART TV LG 47LW5700
LED 3D SAMSUNG 46D6000
SHARP 46LE830
SONY 3D 40NX710
reza1000
لینک reza1000 1390-10-08 11:41
با سلام وخسته نباشید
ایا کیفیت تصویر LED SMART TV LG 47LW5700 در حالت دو بعدی از کیفیت تصویر سامسونگ c6960 , و یا الجی 5600 بهتر است
عارفه امینی
لینک عارفه امینی 1390-10-08 14:05
جناب رضا
به جای ابعاد اتاق باید فاصله تا از تلویزوین را بگید ولی فاصله با توحه به ابعاد جه 5.5 متر باشه جع 8 متر در هر صورت تلویزوین 46 و 47 اینچ کاملا مناسب است

در مورد تصویر کاملا سلیقه ای هست. من به سلیقه خودم و با توحه به ظاهر تلویزیون اول NX سونی ، بعد 830 شارپ، سپس EX و نهایتا اول الجی و بعد سامسونگ را می پسندم
در مورد کامنت دوم هم گه گفتین ،سلیقه ای هست دوست عزیز
هموشن در یک رده هستند تقریبا و کیفیتای خوبی دارند.
من خودم 5700 را بیشتر دوست دارم احساس می کنم تصویر شفاف تری دارد ولی ممکنه شما رنگ بندی 6960 را ترجیح بدید. چون رنگ بندی خیلی خوبی داره تصویر 6960. از نظر کیفیت ساخت خوبن جفتشون
aimr
لینک aimr 1390-10-08 18:08
salam.lotfan mishe3D sharp modele 8300 ro morede barasie kamel gharar bedin?mamnon.
پویان
لینک پویان 1390-10-09 21:26
با سلام و خسته نباشید به شما یه مدتیه میخام یه led بگیرم بالاخره بین 46nx720 (سونی) و 46d7770 (سامسونگ) موندم کدومشونو انتخاب کنم البته مزیتی که سامسونگه داره اینه که قیمتش از سونیه حدودا 400 دتومن ارزونتره.ممنون میشم اگه راهنمایم کنید
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-10 08:40
پویان عزیز هر دو مدل تلویزیون های خوبی هستند ولی قبل از خرید حتما برید و از نزدیک کیفیت هر دو رو ملاحظه کنید، LE830 شارپ رو هم ببنید بد نیست
irandigitall
0 1
لینک irandigitall 1390-10-12 19:30
سلام خسته نباشید
اگه لپ تاپ رو با hdmiبخ تلویزیون 3dوصل کنیم و توی لپ تاپ با پاور دی وی دی فیلم 3dپخش کنیم چی جوری میتونیم توی تلویزیون 3dببینیم؟
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-13 09:26
ایران دیجیتال عزیز

بله می شه ولی به شرطی که HDMI نسخه 1.4 باشه
Amiiiiiiiiiiiiin
لینک Amiiiiiiiiiiiiin 1390-10-18 15:25
آیا دستگاه های بلو ری توانایی اجرا فیلم های 3D رو از روی فلش دارند ؟
این فیلم های 3D داخل اینترنت که برای دانلود گذاشته میشه رو میشه رو فلش ریخت و به دستگاه بلو ری متصل کرد ؟
با تشکر از مطالب کاملتون
SLIPKNOT
لینک SLIPKNOT 1390-10-19 11:51
سلام
من تلویزیون led سامسونگ مدل 6920 دارم که 3D است. ولی دستگاه بلو ری ندارم . تصمیم دارم فیلمهای بلو ری 3D را بصورت ایمیج بر روی هارد تهیه کنم و هارد را به کامپیوتر وصل کنم و فیلمهای بلو ری 3D را توسط کامپیوتر اجرا کنم . . چون کامپیوترم به تلویزیون وصل است و به جای مونیتور از تلویزیون استفاده میکنم . با این حساب امکان تماشای ایمیج بلو ری 3d از روی هارد و بر روی تلویزیون را دارم یا نه؟
در ضمن مادربورد من دارای خروجی hdmi است . ایا باید hdmi مادربورد را به hdmi تلویزیون وصل کنم تا تلویزیون بتواند نشان بدهد؟
اگه ممکنه راهنمایی کنید . چون میترسم بعد از تهیه هارد امکان دیدن فیلمها از این طریق نباشد و کلی ضرر کنم .
با تشکر
SLIPKNOT
لینک SLIPKNOT 1390-10-19 12:05
ببخشید یه سوال دیگه داشتم.
نظر شما در باره تلویزیونهای پلاسما چیه؟ ایا با led میتونه رقابت کنه یا نه ؟
چون برادرم قصد داره تلویزیونش رو عوض کنه و بین پلاسما سامسونگ PS-43D495 که 3d هست و led سامسونگ 40D6920 که خودم هم دارم و 3d هست تردید داره . به نظر شما از بین این دو کدوم رو بگیره ؟ البته شما مصرف برق بالای پلاسما را در نظر نگیر .
در کل شما به جای برادرم بودید کدام مورد رو میخریدید ؟
کدخدامهمان
لینک کدخدامهمان 1390-10-23 23:32
با سلام و تشکر از مطلب خوبتون
سوالی که برای هواداران مطرحه اینه که آیا میشه یه فلیم سه بعدی دانلود کرد و با لب تاپ به تلویزیون سه بعدی وصل کرد و تماشا کرد ؟
اگر بله!؟
برای نمایش با تلویزین سونی مدل ex-720 چه توصیه ای می کنید که مثلا از چه تکنولوژیی استفاده می کنه و ... !!!!
من دسترسی خوبی به اینترنت برای دانلود دارم چند تایی هم فیلم 3d دانلود کردم ولی نمی تونم با تلویزیون 4 میلیون تومنیم ببینموشن (دارم آتیش می گیریم )
بازم مرسی
SIRUS
لینک SIRUS 1390-10-24 18:00
با سلام
لطفا اگه راهی وجود دارد که فیلمهای 3D دانلود شده از اینترنت رو با USB یا هر دستگاه پلیر دیگه مشاهده کرد ، من و دیگر دوستانی که مرتب پرسش دارند رو راهنمایی کنید. اگر هم راهی نیست که یکباره آب پاکی رو دست ما بریزید و خلاص.
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-25 09:22
SLIPKNOT امکان پخش توسط کامپیوتر هست ولی اگر بخواهید سه بعدی 1080p ببنید باید HDMI کامپیوتر Version 1.4 باشه در غیر اینصورت می توانید با رزولوشن 720p سه بعدی ببیند.

برای اینکه ترست بریزه هارد نخر اول یک فایل 3D بگیر رو هارد خود نوت بوک ات کپی کن این جوری ترستم می ریزه

در مورد پلاسما و LCD هم این مقاله رو مطالعه کنید

goo.gl/dnEDV

کدخدا می شه بله می شه
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-25 09:28
راستی اگر بدنبال نرم افزار پخش ویدیو 3 بعدی ام هستید نرم افزارهای زیادی برای این کار وجود داره ولی بهترینشون اینه:

PowerDVD 10 Ultra 3D
amir32
لینک amir32 1390-10-25 11:17
با سلام عالی بود
من با رسیور تصاویر سه بعدی رو باز میکنم و تلویزیون تصاویر دو تیکه رو بصورت یک تیکه درمیاره و عینک مخصوص هم با تلویزیون ارتباط برقرار میکنه
منتهی تصاویر بصورت دو بعدی معمولی دیده میشن
تلویزیون من ex720 سونی هست trasmition داخلی هم داره
کابلHDMI1.4 هم دارم
اساتید بفرمایند واقعا تفاوت دید در تصاویر دو بعدی و سه بعدی زیاد هست
یا فرق انچنانی ندارد
SLIPKNOT
لینک SLIPKNOT 1390-10-25 19:28
سلام
خیلی ممنون از راهنماییتون آقای یوسف نژاد
در مورد پلاسما هم اون مطلب رو خوندم و بازم به نتیجه نرسیدم.
نظر شما در این مورد برام خیلی مهمه . در یک کلام فقط از نظر کیفیت تصویر 2d و 3d کدوم رو باید انتخاب کرد؟ led یا پلاسما ؟ نظر شخصی شما چیه؟
ممنون
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1390-10-26 18:01
اگر قیمت و کیفیت و با هم می خواهی بهترین گزینه پلاسماست اگر قیمت برات مهم نیست و زیبایی برات مدنظره LED-Backlit
hadi
1 0
لینک hadi 1390-10-28 12:42
جواب خیلی از سوالات ساده ای رو که خجالت میکشیدم از کسی بپرسم اینجا گرفتم عالی بود مرسی.
میثم س
لینک میثم س 1390-11-16 14:31
سلام
آیا با عینک passive میشه تصویر 3Dرو تو ال ای دی که مجهز به عینک اکتیو هست رو ببینیم؟؟؟
توضیح دهید لطفا
جهانبخش
لینک جهانبخش 1390-11-25 20:28
سلام
من شنیدم تلویزیون سه بعدی برای چشم ضرر دارد آیا در حالت معمولی که به صورت دو بعدی پخش می کند برای چسم ضرردارد یا عوارضی به دنبال دارد؟
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-11-29 18:53
جهان بخش عزیز
خیر در حال دو بعدی مشکلی نداره
در حالت سه بعدی هم بعضیا دچار مشکل میشن و چشمشونو می زنه
reza1000
1 0
لینک reza1000 1390-12-04 08:33
سلام به همگی
1-خواهشا تلویزیون های3d زیر را در از نظر کیفیت تصویر دو حالت دو بعدی و سه بعدی مرتب نمایید
ال جی 42LX6500,42 LW 5700 ,42 lw 6500
2-در ضمن از نظر کیفیت تصویر تلویزیون nano LW9500 نسبت به تلویزیون بالا چگونه است

LX6500 از نوع پسیو است یا اکتیو , ال ای دی پلاس بودن این مدل به چه معناست
برای خرید تلویزیون بین مدل های بالا و مدل های سونی EX720 , و شارپ LE 830 تردید دارم اکتیو بودن این مدل هاو درد سر آنها و پسیو بودن ال جی ها و با کیفیت بودن پنل شارپ و سونی لطفا نظر شخصی خوتان(سلیقه خودتان) را بنویسیدچون در شهر ما این تلویزیون ها در فروشگاه ها نیستند که از نزدیک ببینم و باید سفارش بدهیم
reza1000
لینک reza1000 1390-12-06 15:58
با تشکر از زحمات و اطلاع رسانی خوب شما
نام چند مدل تلویزیون 3D نباشد (برندهای موجود در بازار)سایز 46یا 47اینچ تا قیمت 2میلیون با کیفیت تصویر بالا بنویسید

چند مدل تلویزیون 3D برندهای موجود در بازارسایز 40یا 42اینچ تا قیمت 2میلیون با کیفیت بالا نام ببرید
عارفه امینی
0 1
لینک عارفه امینی 1390-12-07 13:37
دوست عزیزم
LX6500 که اکتیور هست و اگر بخواهید مدل سه بعدی اکتیو بخرید گزینه های دیگری هم دارید
من به شما این مدل ها رو به ترتیب پیشنهاد می کنم:
1- LW8300 شارپ
2- lw9500 الجی
3- ex720 شارپ

حالا برای اینکه بتونید راحت ترانتخاب کنید:
اگر دوست دارید بیشتر با تلویزیون تصاویر سه بعدی ببینید و خانوادگی فیلم (سه بعدی) ببینید lw9500. چون عینک هاش سبک هست و کیفیت سه بعدیشم خوبه
ولی اگر کیفیت تصویر دو بعدی مد نظرتونه و خانوادگی پای دیدن فیلم سه بعدی نمی شینید le8300 براتون خوبه
دلیلش هم اینه که هم عینکش گرونه هم یه مقدار سنگینه
عارفه امینی
0 1
لینک عارفه امینی 1390-12-07 13:39
دوست عزیزم
LX6500 که اکتیور هست و اگر بخواهید مدل سه بعدی اکتیو بخرید گزینه های دیگری هم دارید
من به شما این مدل ها رو به ترتیب پیشنهاد می کنم:
1- LW8300 شارپ
2- lw9500 الجی
3- ex720 شارپ

حالا برای اینکه بتونید راحت ترانتخاب کنید:
اگر دوست دارید بیشتر با تلویزیون تصاویر سه بعدی ببینید و خانوادگی فیلم (سه بعدی) ببینید lw9500. چون عینک هاش سبک هست و کیفیت سه بعدیشم خوبه
ولی اگر کیفیت تصویر دو بعدی مد نظرتونه و خانوادگی پای دیدن فیلم سه بعدی نمی شینید le8300 براتون خوبه
دلیلش هم اینه که هم عینکش گرونه هم یه مقدار سنگینه
reza1000
1 0
لینک reza1000 1390-12-07 23:05
خانم عارفه امینی با تشکر ازراهنمایی شما
یاشارپ LE 8300 و یا ال جی LW 9500 یکی را انتخاب می کنم
آرش قنواتی
1 0
لینک آرش قنواتی 1390-12-08 10:37
سلام
تمام شش صفحه نظرات رو خوندم اما از فیلیپس هیچی نبود
من یک مدل فیلیپس ال ای دی سه بعدی از سری 8000 دارم -8605h-ولی هنوز پلیر مناسبی نخریدم
چهار تا درخواست دارم
کمی از عینک این مدل و نوع 3d بگید
و لطفا بگید چطور میشه اطلاعاتی درمورد گرفتن شبکه سه بعدی به وسیله ریسیور بدست بیارم
سوال بعدیم اینه که آیا یواس بی این دستگاه سه بعدی پخش میکنه ؟
و چهارمین مورد هم اینه که آیا با یک پلیر خوب میشه هرنوع فیلم سه بعدی رو که با فناوری های مختلف ساخته شده دید ؟

متشکرم
اصغرپیرعلی
0 2
لینک اصغرپیرعلی 1390-12-09 13:45
من یک تلوزیون ledجی وی سی خریدم می خواستم ببینم می توانم با این تلوزیون با دستگاه وعینک سه بعدی ببینم
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1390-12-09 16:56
جناب آرش
فناوری سه بعدی به کار رفتهه در همه تلویزیون ها به جز الجی، از نوع اکتیو شاتر هست . فقط الجی از نوع پسیو هم تلویزیون داره
عینکس هم همینطور. از نوع اکتیو شاتر یعنی سنگین وزن بوده و باتری هم نیاز داره
در مورد گرفتن شبکه سه بعدی: هم باید رسیورتون این قابلیت رو داشته باشه که بتونه دریافت کنه سه بعدی
در مورد USB دستگاه شما اطلاع ندارم می تونید امتحان کنید. ولی معمولا usb تلویزوین ها نهایتا خیلی قوی باشن فول اچ دی پخش می کنن . دیگه سه بعدی رو بعید می دونم پخش کنه

پلیرتون باید حتما 3d Player باشه یا بلوری پلیر باشه که بتونه سه بعدی رو پخش کنه. صرفا خوب بودنش ملاک نیست (برای خرید پلیر سراغ سامسونگ نرید اصلا)
--------------------------------------------------

جناب اصغر پیرعلی
خیر اگر تلویزوینتون سه بعدی نیست نمی تونید باهاش سه بعدی ببینید. خود تلویزیون باید سه بعدی باشه
gg
لینک gg 1391-01-02 01:17
خدمت همه عزیزان عارضم تلویزیون سونی من براحتی و مثل آب خوردن فیلم های سه بعدی رو (با فرمت MP4 و سایر فرمت های مورد پشتیبانی) از usb پخش میکنه خیلی هم راضی هستم لازم نیست جیب فروشنده های bluray رو پر کنید!! (مدل تلویزیون من EX720)
هیچ نیازی هم نیست 400 هزار تومن بدین پخش بلو-ری !!
فرمت ام کا وی رو براحتی میشه در چنر ثانیه به ام پی فور تبدیلاند!!!
بهامین
لینک بهامین 1391-05-08 13:56
سلام آقای gg محترم.منم sony ex720 دارم.شما چطوری با فلش مموری تونستید تصاویر رو سه بعدی پخش کنید؟در ضمن با چه نرم افزاری تو چند ثانیه فورمت mkv رو به mp4 تبدیل میکنید؟
SADRA
0 2
لینک SADRA 1391-01-02 16:47
با سلام و عرض تشکر از مطلب مفیدتون. من می خواستم بدونم اگه هم تلویزیون و هم عینک مخصوص 3D رو داشته باشیم باز هم نیازی به DVD مخصوص هست یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عامر
0 1
لینک عامر 1391-01-06 23:33
باسلام.بنده سونی مدل 40ex720 دارم و رسیورم قابلیت پخش 1080i رو دارد. وشبکه های سه بعدی مثل sky3d و canal+3d که بصورت دو تصویردر کنار هم (side by side)پخش میشوند را باتنظیمات تلویزیون 3d نمایش می دهد.لیکن در این حالت تصویر از کادرصفحه نمایش بیرون نمیاید.وبصورت عمقی خوب نماش داده میشود. لطفا بفرماییدایرادکا راز کجاست که تصویر از کادر پنل به بیرون نمایش داده نمیشود؟ آیا بنظرشما این نقیصه را میتوان با رسیورهایی که قابلیت پخش 1080p را دارند برطرف نمود؟ باتشکر.
بهار
0 1
لینک بهار 1391-01-07 09:47
با سلام :
خواستم بدونم فرق عینکهای سه بعدی lg با بقیه عینکهای دیگه چیه ؟ عینکهای دیگه شارژی یا باتری می باشند ولی ال جی عینکش شبیه عینکهای معمولیه با عینهای دیگه ادم احساس سرگیجه بهش دست میده ولی با عینکهای ال جی خیلی راحتتره ؟ فرق اینها چیه ؟ آیا تکنولوژیشون فرق داره؟ تلوزیونهای دیگه هم عینک مثل ال جی ساده تولید میکنند یا اونها همه شارژیند؟
محمد12
1 0
لینک محمد12 1391-01-10 03:46
مرسی عالی بود
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1391-01-13 02:00
تلویزیون های جدید خودشون DVB دارن . ولی کلا USB هیچ تلویزیونی امکان اتصال pc-dvb نداره
اما می تونید پورت فلش مومری وصل کنید به پورت usb و فیلم ببینید
چه مقدار میخواید هزینه کنید؟
حسن حمزه
3 0
لینک حسن حمزه 1391-01-16 16:58
آیا می توان فیلمهای سه بعدی را بصورت یک فایل در کامپیوتر تماشا کرد؟یا با استفاده از فلش متصل به تلویزیون سه بعدی آنرا تماشا کرد؟
شادن
لینک شادن 1391-11-27 14:13
به نقل از حسن حمزه:
آیا می توان فیلمهای سه بعدی را بصورت یک فایل در کامپیوتر تماشا کرد؟یا با استفاده از فلش متصل به تلویزیون سه بعدی آنرا تماشا کرد؟

با سلام
اگه مانیتور شما قابلیت پخش سه بعدی داشته باشه میتونید فایل های سه بعدی رو با نرم افزار هایی مثل KMP3D , PowerDVD 12 پخش و با استفاده از عینک های مخصوص در مانیتور تماشا کنید.

www.movie2013.shadenshop.org
محمد حسین
0 1
لینک محمد حسین 1391-01-18 18:53
سلام میخواستمبدونم که با کامپیوتر معمولی هم میشه فیلم سه بعدی دید یا نه
عارفه امینی
0 1
لینک عارفه امینی 1391-01-20 08:55
به نقل از محمد حسین:
سلام میخواستمبدونم که با کامپیوتر معمولی هم میشه فیلم سه بعدی دید یا نه


بله می تونید
نیاز به مانیتور سه بعدی و نرم افزار پخش کننده دارید و گرافیک سیستم هم باید قوی باشه
شادن
لینک شادن 1391-11-27 14:18
به نقل از محمد حسین:
سلام میخواستم بدونم که با کامپیوتر معمولی هم میشه فیلم سه بعدی دید یا نه

با سلام.
خیر برای تماشای فیلم سه بعدی با کامپیوتر احتیاج به مانیتور مخصوص با عینک مخصوص هست و همینطور فایل فیلم سه بعدی.البته نرم افزار با قابلیت پخش تصاویر سه بعدی هم احتیاج هست.
در فروشگاه شادن شاپ میتونید فایل فیلم های سع بعدی رو با کیفیت 1080 و دوبله شده به فارسی و همچنین نرم افزار پخش کننده آن خریداری کنید.
www.movie2013.shadenshop.org
فریبرز1
لینک فریبرز1 1391-01-26 13:54
درود
من Under the Sea 3D رو از طریق usb روی lg somsoug sony امتاحان کردم
با فرمت mkv روی سامسونگ سری 7000 و 8000 یعنی 7 و 8 عالی بود فقط باید فاصلت بیشتر از 2 اله 3 متر با tv بیشتر نشه رو lg , sony هم جواب نداد رو panasonicam صدا نداشتم عالی بود لذت بردم ولی جوری که تبلیغ میکنن نیست فقط روی قسمتهای خاصی کار شده برای اونهای که چشماشون ضعیفه خیلی جالب نیست البته دقت کنید تبدیدل بلوری 3دی به mkv هم کیفییتش فرق داره mkv کیفیتش عالیه من هنوز با بلوری اصل مقایسه نکردم با فرمت ntfs هم جواب میده شوره حجم بالای 4 گیگ نزنید
ممنون بدرود
Perzz
0 1
لینک Perzz 1391-01-27 02:12
سلام دوستان.
ممنون از اطلاعات خوبتون.
من میخوام 40D6960 سامسونگ بخرم. به نظر شما اگه فیلم سه بعدی بریزم رو فلش و پخش کنم جواب میده؟چون نمیخوام پول BluRay Player 3D بدم.
خیلی واسم مهمه.ممنون میشم اگه جوب بدید.
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1391-02-25 08:56
به نقل از Perzz:
سلام دوستان.
ممنون از اطلاعات خوبتون.
من میخوام 40D6960 سامسونگ بخرم. به نظر شما اگه فیلم سه بعدی بریزم رو فلش و پخش کنم جواب میده؟چون نمیخوام پول BluRay Player 3D بدم.
خیلی واسم مهمه.ممنون میشم اگه جوب بدید.

خیر با سری 6 سامسونگ فکر کنم نمی تونید ببینید سری 7 و 8
محمد علي
0 1
لینک محمد علي 1391-02-12 09:21
به نام خدا
با سلام
من يه مل الجي LW5700 امارت سه بعدي با پلير بلوري خريدم.
از قديم گفتن هرچه را بهر كاري ساخته اند.
اينترنت ميخواي وسيلش كامپيوتره.
تماشاي فيلم سه بعدي صفحه نمايش بزرگ ميخواد كه همون سينما بري خيلي بهتره.
تلوزون بايد خوب پخش كنه -تصوير با كيفيت-گيرنده ديجيتال قوي.
يا علي

12-2-1391
کاوه
1 0
لینک کاوه 1391-02-19 16:18
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت فعالان محترم این سایت
چند تا سوال داشتم از خدمتتون که امیدوارم کامل جوابمو بدید
1-نظر شما کارشناسان در مورد ال ای دی جدید سامسونگ یعنیes8000fچیه؟
و اینکه قیمتش چقره؟وآیااین مدلlocal dimin+full arrayهست یا نه؟
این نوع از ال ای دی حافظه ی داخلی و قابلیت تله تکس رو داراس یا نه؟
ضمنا می خاستم بدونم مدلd8000 هم این امکاناتی که برای مدل جدید سامسونگ گفتم رو داره؟
واگر میشه یه مقایسه بین شون بذارید ممنون میشم
قبلا از پاسخ کامل خانم عارفی و مهنس یوسف نژاد تشکر می کنم
عارفه امینی
1 0
لینک عارفه امینی 1391-02-25 08:55
به نقل از کاوه:
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت فعالان محترم این سایت
چند تا سوال داشتم از خدمتتون که امیدوارم کامل جوابمو بدید
1-نظر شما کارشناسان در مورد ال ای دی جدید سامسونگ یعنیes8000fچیه؟
و اینکه قیمتش چقره؟وآیااین مدلlocal dimin+full arrayهست یا نه؟
این نوع از ال ای دی حافظه ی داخلی و قابلیت تله تکس رو داراس یا نه؟
ضمنا می خاستم بدونم مدلd8000 هم این امکاناتی که برای مدل جدید سامسونگ گفتم رو داره؟
واگر میشه یه مقایسه بین شون بذارید ممنون میشم
قبلا از پاسخ کامل خانم عارفی و مهنس یوسف نژاد تشکر می کنم

1- نمونه کامل یک تلویزویون هوشمنده . کیفیت تصویر و ویژگی هاش عالیه
گرجه ما نمی تونیم از بعضی از ویژگی هاش استفاده کنیم . مثلا دوربینش می تونه چهر را تشخیص بده و فیسبوک و توییتر مخصوص شما را باز کنه ولی برای ما کاربرد نداره
2- قیمت ب توجه به نرخ ارز کم و زیاد میشه اینو باید خودتون در بیارید
3- Full array و local dime نیست
4- اگر گیرنده دیجیتال داشته باشه تلتکست رو هم می تونه دریافت کنه. اگر با گارانتی دارید تهیه می کنید حتما داره این مورد رو هم باید از نمایندگی بپرسید
5- D8000 یک مدل پایین تر از es8000 هست و امکاناتش کمتر از این تلویزیونه(البته در حدی که ما می تونیم استفاده کنیم اون هم تلویزیون بسیار خوبیه)
6-همونطور که گفتم es8000 از نظر صدا و امکانات در level بالاتری نسبت به d8000 است ولی اگر میخواید از امکانات بالایی بهره مند بشید es8000 بهتره براتون
کاوه
1 0
لینک کاوه 1391-02-24 23:36
متاسفانه کماکان کسی پاسخگوی سوالات نیست
david-ebi
1 0
لینک david-ebi 1391-02-31 02:27
سلام من چون سوالم طولانی در چند قسمت میپرسم. در مجتمع تجارتی که من کار میکنم گروه رود شو سامسونگ که برای تبلیغات تلویزیونهای سه بعدی سامسونگ آمده بودند برای پخش فیلمهای سه بعدیشان به جای استفاده از دیسکهای سه بعدی و دستگاه پخش بلوری از فلشهای معمولی استفاده میکردند که رویشان دموهای تبلیغاتی سه بعدی سامسونگ را ریخته بودند و این فلشها را به تلویزیونهای سه بعدی سامسونگ میزدند و این دموها به صورت ساید بای ساید پخش میشد و وقتی که تلویزیون را روی حالت سه بعدی میگذاشتند و عینک را به چشم بیننده میزدند بیننده تصاویر را به صورت کاملا سه بعدی و با کیفیت بالا میدید.
david-ebi
1 0
لینک david-ebi 1391-02-31 02:29
خوب اینم ادامه قسمت قبل. سوال من این است که آیا راهی وجود دارد که ما دیسکهای 50 گیگی یک فیلم سه بعدی را توسط یک درایو بلوری رایتر روی هارد سیستممان بریزیم و سپس توسط کانورتر آنها را به فرمت قابل پخش در تلویزیون سه بعدی تبدیل کنیم و البته حجمش را هم آنقدر کم کنیم که مثلا یک فیلم 50 گیگی توی یک فلش 8گیگی جا بشه و بعد فلش را بزنیم به تلویزیون سه بعدی و با زدن عینک سه بعدی به چشم فیلم را کامل به صورت سه بعدی تماشا کنیم. البته مساله اینجاست که فیلمهای سه بعدی که من روی دیسکهای 50 گیگی دارم به صورت ساید بای ساید نیستند و تک تصویر هستند و وقتی تی وی را روی حالت سه بعدی میگذاره فقط کمی تار میشوند و لرزش پیدا میکنند اما به محض اینکه عینک سه بعدی را میزنم کاملا واضح سه بعدی دیده میشوند. خلاصه اینکه آیا راهی هست که بشود این دیسکهای 50 گیگی سه بعدی را روی یک فلش ریخت و بعد اونو به یک تی وی سه بعدی زد و با عینک سه بعدی نگاهش کرد تا هم از شر یک پخش بلوری راحت بشیم و هم از شر دیسکهای گران قیمت فیلمهای سه بعدی؟
مسعود یوسف نژاد
1 0
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-03-01 08:49
david-ebi عزیز

من یک توضیح کلی می دم که فکر می کنم کلا مشکل شما رو حل می کنه کلا به جز دیسک‌های Audio تقریبا تمام فرمت های صوتی و تصویریی به صورت فایل روی دیسک ها ذخیره می شن حالا فرق نمی کنه DVD باشه Blu-Ray باشه یا CD و غیره باشه پس توی همه این دیسک ها فایل هست و فایل رو هم می شه کپی کرد اما دیسک های بلو ری معمولا رمزگذاری می شن که به راحتی نشه کپی کرد ولی نرم افزارهای بسیار زیاد و متنوعی وجوددارند که دیسک بلو ری رو Rip می کنند و در واقع فایل ها رو از حالت رمز گذاری خارج می کنند. پس می شه اون فایل های بلو ری که حالا می توانند سه بعدی باشند و یا دو بعدی رو کپی کرد بعدی می شه روی هر نوع حافظه ای کپی کرد و از طریق هر نوع پخش کننده ای پخش کرد.
david-ebi
1 0
لینک david-ebi 1391-03-02 00:51
با تشکر فراوان از شما جناب مسعود یوسف نژاد عزیز.با مشاوره ای که با یکسری از اساتید فن داشتم فهمیدم که فقط فیلمهای سه بعدی ساید بای ساید را میشود از روی فلش به صورت سه بعدی نگاه کرد. اما فیلمهای سه بعدی ای که تک تصویر هستند و معمولا روی دیسکهای 50 گیگی بلوری هستند حتی اگر قفل شکنی شوند و روی هارد ریخته شوند نمیشود با اتصال مستقیم هارد یا فلش به تی وی آنها را به صورت سه بعدی دید و حتما باید روی دیسکهای 50 گیگی رایت شوند و حتما هم توسط بلوری پلیر پخش شوند تا بتوان آنها را به صورت سه بعدی دید.آیا این حرف درست است یا نه؟
کاوه
1 0
لینک کاوه 1391-03-07 00:05
مرسی از پاسخ تون-چند تا سوال دیگه هم داشتم اگر میشه اینارم بصورت کامل پاسخ بدید.
با این قیمت بالایی که مدلes8000 سامسنگ داره چرا فول ال ای دی نیس(local dimin+full array)عجیبه؟دی 8000چی؟
یعنی این مدل ها از مدلlw9500وlw980 0الجی عمق رنگ مشکی کمتری رو دارن؟
کدوم مدل سامسونگ فول ال ای دی هست؟
اگر میشه امکانات و ویژگی های کامل پلاسما پاناسونیک مدلvt50رو بذاریدوآیا این مدل پیشرفته تر از hx925وes8000است ؟لطفا مشخصات دقیق رو برای من ودیگر کاربران بذارید
من بین این سه تا مدل موندم پیشنهاد شما چیه.لطفا راهنماییم کنید
( hx925وes8000وvt50)
ممنون
کاوه
1 0
لینک کاوه 1391-03-07 00:12
این مدل های سه بعدی بدون عینک توشیبا هنوز وارد بازار نشدن و آیا دیگر شرکت ها چیزی در مورد محصولات جدیدسه بعدی بدون عینک اعلام کردن؟بنظرتون این تکنوژی میتونه جایگزین مناسب برای عینک باشه یا نه ؟
مرسی
کاوه
لینک کاوه 1391-03-16 21:35
کسی نمیخاد جواب این دو تا کامنت ما رو بده؟؟؟ :sad: :zzz
لواشک
لینک لواشک 1391-03-27 09:55
ال جب 4-5 تا عینک 3 بعدی میده با هر TV، تو مقاله نوشته فقی یکی.
امیر..
لینک امیر.. 1391-03-30 02:35
با سلام و خسته نباشید
من قصد خرید یک تلویزیون ال ای دی 3d رو دارم که کیفیت پخش دو بعدیش بسار خوب باشه و کیفیت تصاویر سه بعدیش هم نه عالی ولی در حد خوب و قابل تحمل باشه.
خواهش میکنم بنده رو راهنمایی بفرمایید.
با سپاس از شما
mahdi-3d
1 0
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:34
سه بعدی های led lg خیلی خوبند
مخصوصاً عینکشون ساده و کیفیت
تصویر عالی مسلماً بستگی به کیفیت
خود فیلم هم داره
علی میلانی
لینک علی میلانی 1391-04-17 09:54
با سلام باهر عینک سه بعدی می توان به هر تلویزیون سه بعدی نگاه کرد مثال با عینک ال جی می توان به فلیپس نگاه کرد
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-04-19 13:32
علی میلانی عزیز

اگر مقاله رو با دقت مطالعه می کردید جواب سوالتون می‌گرفتید.

پاسخ خیر چون عینک‌های پسیو و اکتیو کلا با هم دیگه فرق می‌کنند برای هم قابل استفاده نیستند.
leyla
لینک leyla 1391-04-19 16:49
سلام وخسته نباشید
می خواستم بپرسم که ممکنه فیلم های 3D side by side رو تو تلویزیون های سه بعدی مشاهده کنیم یا نه (بصورت سه بعدی)؟؟؟
mahdi-3d
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:31
سلام
اصلاً این فیلمها برای تلویزیون سه بعدی هستند
بله میشود
3dhdfarrokh.com
شادن
لینک شادن 1391-11-27 14:22
به نقل از leyla:
سلام وخسته نباشید
می خواستم بپرسم که ممکنه فیلم های 3D side by side رو تو تلویزیون های سه بعدی مشاهده کنیم یا نه (بصورت سه بعدی)؟؟؟

در فیلم سه بعدی نوع (OU) که سیستمی قدیمی تر دارند دو تصویر به صورت بالا و پایین به نمایش در می آیند و در فیلم سه بعدی نوع (SBS) دو تصویر در کنار هم.در حالت عادی که شما فیلم را به نمایش در می آورید اینگونه مشاهده خواهید کرد(یا دو تصویر در بالا و پایین و یا دو تصویر کنار هم) البته به نظر این دو تصویر یکی می آیند اما با اختلاف زاویه کمی از هم فیلمبرداری شده اند.در این حالت شما با مراجعه به منوی تلوزیون خود و انتخاب نمایش سه بعدی می توانید یکی از انواع (OU) و یا (SBS) را انتخاب کنید.سپس تصویری مشاهده خواهید کرد که به نظر دوتایی می آیند و در این حالت با گذاشتن عینک بر روی چشم خود و خطای دید بوجود آمده فیلم را با عمق و سه بعدی مشاهده خواهید کرد
با تشکر شادن شاپ
علی میلانی
لینک علی میلانی 1391-04-20 13:21
سلام من ال ای دی سه بعدی فلیپس خریدم عینک ها باطری دار است موقع خرید شیشه عینکهاتیره روشن می شد باطری هایش عوض کردم دیگر تیره و روشن نمی شود علتش چی است ودارای ترانسمیتر است موقعیکه وصل می کنم اخطار می دهد که نصب کن در موقع خرید یو اس بی برای آپگرید ندادند چکار می توانم بکنم
mohamadsi
لینک mohamadsi 1391-04-21 00:26
با سلام و تشکر از توضیح علیتون از این تلویزون . من حدود 2 سال است که این تلویزیون را خریداری کردم و از سه بعدی این تلویزیون هم راضی هستم (البته من رو این مسئله خیلی حساسم) حتی وقتی تصاویر سه بعدی مدل c9000 و D8000 رو هم دیدم و با این مدل مقایسه کردم خیلی تفاوت نداشت حتی خود سام سرویس هم اینو تایید میکنه . راستی به نظر من بهترین تصویر سه بعدی تو این تلویزین طبق مشاهده من تو فاصله حدود 4 متر هستش حالا کمی بالا تر یا پایین تر در مجموع هرچی به تلویزیون نزدیک تر نباشی تصاویر بیشتر برجسته میشن حداقل فاصله 3 متر هستش .
بازم تشکر میکنم از سایت خیلی خوبتون .
mohamadsi
لینک mohamadsi 1391-04-21 00:31
آقای یوسف نژاد اگر امکان داره میخوام نظرتون رو در رابطه با نظر خودم بدونم البته چیزی که نوشتم رو خودم کاملا تست کردم همونطور که گفتم من خیلی به کیفیت تصاویر اهمیت میدم .
با تشکر .
ebrahim.
لینک ebrahim. 1391-04-25 11:51
سلام من پرسش و پاسخ دوستان خوندم دونفر از دوستان مشکل من داشتند که متاسفانه جوابشون ندادید.منم ex720 با رسیور ایکسکروزر420 دارم که قابلیت پخش سه بعدی دارند ولی وقتی کانالهایی مثل sky3d با عینک نگاه میکنم هیچ تفاوتی نمیبینم.عینک روشنه حتی تلوزیون هم روی حالت سه بعدی میزارم ولی هیچ تاثیری نداره. لطفا راهنمایی کنید
فرزين
لینک فرزين 1391-04-25 14:12
سلام.خسته نباشيد.ميخواستم بدونم فيلمايي كه از سايت هاي فيلم دانلود ميكنيم مثلا با كيفيت 720p يا 1080p كه تو پوسترشون نوشته شده به صورت 3Dهستند رو اگه بافلش به تلويزيون هاي 3Dجديدوصل كنيم (مثلا به LW65100 LG)رو ميتونيم سه بعدي ببينيم؟ يا فيلماي دانلودي از سايتا حالت سه بعدي خودشون رو از دست ميدن؟؟
مهرداد بلو-ری
لینک مهرداد بلو-ری 1391-04-25 22:09
قیمت فیلم بلو ری سه بعدی رو خیلی بالا زدین....شاید منظورتون ارجینال بود که باز هم این قیمت نیست ..الان تمامی دستگاه ها پخش بلو ری تو بازاز کپی هم میخونن که خودم فیلمهای بلو ری 50 گیگ سه بعدی رو میفروشم بیست و پنج هزار تومان که هیچ فرقی هم با نمونه ارجینالش نداره ..نه کیفیت نه منو و صداش...هرکی خواست ایمیل اش رو بزاره تماس میگیرم
بهامین
1 0
لینک بهامین 1391-05-03 00:19
سلام آقای gg محترم.منم sony ex720 دارم.شما چطوری با فلش مموری تونستید تصاویر رو سه بعدی پخش کنید؟در ضمن با چه نرم افزاری تو چند ثانیه فورمت mkv رو به mp4 تبدیل میکنید؟
پگاه
لینک پگاه 1391-05-12 19:07
سلام خسته نباشید یک دستگاه تلویزیون سامسونگ ال ای دی دارم میخواستم بدونم که ایا میشه فیلم های قابل پخش در کامپیوتر را به وسیله ی فلش در ان دید فیلم عادی است نه سه بعدی چون خودم این کار را کردم ولی می نویسه که هیچ فیلمی برای نمایش وجود ندارد خواهش می کنم کمکم کنید وبهم بگویید چه طوری بدون فلش پلیر در تلویزیون فیلم ببینم و با چه فرمتی بدون بلو ری
مسعود یوسف نژاد
لینک مسعود یوسف نژاد 1391-05-15 14:01
پگاه عزیز

دفترچه راهنمای تلویزیون تون رو باز کنید و ببینید از پخش کننده (پلیز) از چه فرمت‌های پشتیبانی می کنه شما باید فایل های خودتون رو با اون فرمت رو فلش کپی کنید.
پگاه
لینک پگاه 1391-05-15 16:46
منظور از فرمت یعنی که در چیopen with بشه؟
_MohamadReza
لینک _MohamadReza 1391-05-18 11:01
سلام خدمت دوستان و تشکر بابت مطلبتون
یه راهنمایی می خواستم ممنون میشم کمک کنید
یه Led می خوام بگیرم و چیزی که برام مهمه اینکه فیلمایی که روی لپتاپم پخش می کنم را به صورت وایرلس روی led ببینم و نمیخوام led را با کابل به جایی وصل کنم.
اگر چند تا پیشنهاد بدید ممنون میشم.
sharp ظاهرا این قابلیت رو نداره
کلا این کار در کیفیت پخش تاثیری نمیذاره؟
led هایی که وایرلس دارن همشون این قابلیت رو دارند یا فقط یرای اینترنت کاربرد دارند؟
led هایی که با دانگل وایرلس را در اختیار قرار میدن این قابلیت را دارند؟ و اگر دارند سرعتش برای پخش فیلم مناسب هست؟
خیلی ممنون میشم اگر راهنمایی کنید
_MohamadReza
لینک _MohamadReza 1391-05-21 20:56
کاشکی یه جواب می‌دادید، چیزی که روی لپتاپ پلی میشه را می تونم همزمان روی یه Led ببینم؟
_MohamadReza
لینک _MohamadReza 1391-05-21 22:30
کاشکی یه جواب می‌دادید، چیزی که روی لپتاپ پلی میشه را می تونم همزمان روی یه Led ببینم؟ البته با وایرلس
آرش 87
1 0
لینک آرش 87 1391-05-24 04:05
سلام خدمات دوستان عزیز اگر ممکنه منو راهنمایی کنید
من بین ۳ مدل LED 3D زیر نمیدونم کدوم یکی رو انتخاب کنم کیفیت تصویر برم اولویت داره.
1.Sony 46 EX720
2. LG 47 LM76100
3. Samsung 46 ES6980
ممنون
behnaam esmaili
لینک behnaam esmaili 1391-06-04 04:25
با سلام و خسته نباشید
من میخوام 3D sony خریداری کنم بین 2 مدل EX_720 & HX-925 موندم تفاوتی ندارن جز سرعت فریم 1کی 200 و 1کی 800 اما تفاوت قیمت 4 ملیون
اصلا سرعت فریم چی هست که این اندازه تفاوت قیمت ایجاد میکنه؟
با تشکر
tamila valadkhani
لینک tamila valadkhani 1391-06-17 00:36
dar kole mamnon ma ham 1led 3d darim vali faekr konam niaze chandani be goftan ravesh kar nist chon aksaran meno farsi hastand vali mamanon misham dar bare tabdile film be 3d ham bezarid on vaght bi eybo va naghsid
درنا
لینک درنا 1391-07-04 21:35
واقعا عاللللللللللللل للللللللللللللل للللللللللللللل للللللللللللی بود
من این مطلب را برای مدرسه می خواستم
مرسی :-)
حامد
لینک حامد 1391-08-12 09:16
سلام و خسته نباشید ببخشید میشه این مقالتونو برام ایمیل کنید
سجاد004
لینک سجاد004 1391-08-23 23:30
سلام
حالا از کجا تشخیص بدیم که یک فیلم سه بعدی هست یا نیست
فرمت خاصی داره
saeedaralli
لینک saeedaralli 1391-08-28 13:46
ba salam be shoma doste aziz ,soali ke dashtam darbarye telvezione sony 3d modele 46E*720 mikhastam yekseri etelat darbarye in tv dashte basham,dar zemn man har filmio ke bah formatiyam bashe download mikonam to usb vali neshon nemide che 3d che mamoli,mamnon misham yekseri etelat darbarye in tv bedid.arezomand e arezohaye paketonam.
mohammad. z
1 0
لینک mohammad. z 1391-09-30 00:11
از مدیران سایت تقاضا دارم به سوالات مخاطبان جواب دهند
قبلا رسیدگی بیشتری بودو اساتید پاسخ سوالات را بخوبی می دادند وجواب را نهایتا 3روزه میدادن اما معلوم نیست چی شده-از این سایت بیش از اینا توقع هست
خاهشا رسیدگی کنید
mahdi-3d
1 0
لینک mahdi-3d 1391-10-16 03:24
سلام
عرضه انواع فیلمهای سه بعدی
فیلم سه بعدی هدیه عضویت
فیلم بلوری سه بعدی
فیلم sbs (سه بعدی)
فیلم آناگلیف (سه بعدی)
عینک سه بعدی آناگلیف
موفق باشید
hhhh
لینک hhhh 1391-10-01 01:24
فیلم های سه بعدی با فرمت mkvبه فروش میرسد سه بعدی واقعی هستند یا نه که بر روی فلش مموری قابل پخش است.اگه جواب دهید ممنون میشم .
شادن
1 0
لینک شادن 1391-11-27 14:27
به نقل از hhhh:
فیلم های سه بعدی با فرمت mkvبه فروش میرسد سه بعدی واقعی هستند یا نه که بر روی فلش مموری قابل پخش است.اگه جواب دهید ممنون میشم .

در فیلم سه بعدی نوع (OU) که سیستمی قدیمی تر دارند دو تصویر به صورت بالا و پایین به نمایش در می آیند و در فیلم سه بعدی نوع (SBS) دو تصویر در کنار هم.در حالت عادی که شما فیلم را به نمایش در می آورید اینگونه مشاهده خواهید کرد(یا دو تصویر در بالا و پایین و یا دو تصویر کنار هم) البته به نظر این دو تصویر یکی می آیند اما با اختلاف زاویه کمی از هم فیلمبرداری شده اند.در این حالت شما با مراجعه به منوی تلوزیون خود و انتخاب نمایش سه بعدی می توانید یکی از انواع (OU) و یا (SBS) را انتخاب کنید.سپس تصویری مشاهده خواهید کرد که به نظر دوتایی می آیند و در این حالت با گذاشتن عینک بر روی چشم خود و خطای دید بوجود آمده فیلم را با عمق و سه بعدی مشاهده خواهید کرد
با تشکر www.movie2013.shadenshop.org
3dhdfarrokh
1 0
لینک 3dhdfarrokh 1392-01-14 17:06
این سوال جواب قطعی نداره
ممکنه سه بعدی باشه و ممکنه تبدیلی باشه

با توجه به یک فریم از فیلم فقط میشه تشخیص داد .
در ضمن اکثر فیلمهای سه بعدی ترکیبی از سه بعدی واقعی و سه بعدی تبدیلی هستند .
شادن
لینک شادن 1391-11-27 14:33
فروشگاه اینترنتی شادن شاپ اولین و تنها فروشگاه فروش فیلم های سه بعدی 1080 با فرمت MKV , MP4 با دوبله فارسی.
البته شاید این به نظر یه تبلیغ باشه ولی واقعیت اینه که مردم به خرید از یه جای خوب و مطمئن نیاز دارن و خیلی ها نمیدونن نمیدونن از کجا میشه یه فیلم با کیفیت و خوب تهیه کرد.
با تشکر
فروشگاه اینترنتی شادن شاپ را در گوگل و یاهو بیابید
www.movie2013.shadenshop.org
[fv]www.facebook.com\shadenshop[/fv]
karo_fire
لینک karo_fire 1391-12-02 09:28
عالب بود ..ممنون ... اما تلویزیون ال جی 6 عینک دارد
ali111
0 1
لینک ali111 1392-01-31 18:48
به نقل از karo_fire:
عالب بود ..ممنون ... اما تلویزیون ال جی 6 عینک دارد


درسته4تا مال 3بعدی 2تا هم مال بازیش هست.
من خریدم 5تا عینک هدیه هم به من دادن
hassan bag
0 2
لینک hassan bag 1392-02-06 05:16
سلام به دوستان عزیز
فیلم های سه بعدی با کیفیت بالا1080p
فروش فیلم های سه بعدی با قیمت خیلی پایین
اگر شما فیلم سه بعدی با کیفیت بسیار بالا فول اچ دی می خواهید به وبلاک بنده سر بزنید و از آرشیو فیلم دیدن کنید
وبلاک: www.hassanrtn.blogfa.com

شماره تماس: 09368221150
hassan ba
0 2
لینک hassan ba 1392-02-06 05:18
سلام به دوستان عزیز
فیلم های سه بعدی با کیفیت بالا1080p
فروش فیلم های سه بعدی با قیمت خیلی پایین
اگر شما فیلم سه بعدی با کیفیت بسیار بالا فول اچ دی می خواهید به وبلاک بنده سر بزنید و از آرشیو فیلم دیدن کنید
وبلاک: www.hassanrtn.blogfa.com

شماره تماس: 09368221150
فرامرز فرخ
2 1
لینک فرامرز فرخ 1392-03-30 21:53
سلام
فروش انواع فیلم سه بعدی

3dhdfarrokh.com/Forum/forum-f69/

فیلمهای بلوری طرح ارجینال
فیلمهای بلوری ساید بای ساید
فیلمهای آناگلیف
میلاد سیاره
1 2
لینک میلاد سیاره 1392-04-06 12:00
سلام به همه من یه تلوزیون 3d smart lg سری lm76100 خریدم می خواستم در مورد کیفیتش بدونم و تنظیمات سه بعدی چه جوری باشه که بهترین کیفیت داشته باشه اخه فکر میکنم حالت سه بعدیش خیلی عمق نداره
B.Farzaneh
لینک B.Farzaneh 1393-10-12 21:24
سلام ممنون از مقاله خوبتون خیلی مفید بود
ممکنه چیزی که میپرسم توی مقاله اومده باشه ولی من متوجه هش نشده باشم ببخشید.
تکنولوژی ها و روش های پخش فیلم سه بعدی رو گفتید..آناگلیف اکتیو شاتر و پلاریزه پسیو
من میخواستم بدونم ضبط فیلم های سه بعدی هم با تکنولوژی خاصی مثل بالا انجام میشه یا یه فیلم ضبط میشه بعد به صورت های تکنولوژی مختلف سه بعدی تولید میشه؟
و این که فیلم تلویزیون های سه بعدی مثل LG 47LA62100 قابلیت پخش هر نوع فیلم سه بعدی رو دارن یه نه؟
فیلم های سه بعدی هم تکنولوژی خاصی دارن و
فیلم های سه بعدی که دوتا تصویر کنار هم هست از چه کودوم نوع تکنولوژی سه بعدی بهره میبره؟
فیلم های سه بعدی(غیر از آناگلیف) که توی سایت ها منشر میشه کدوم نوع هست؟؟
(مثلا سایت پی سی دانلود)چون چیزی ننوشته و منم اطلاعی ندارم...
یا این که اصلا نوع خاصی نداره و فقط تکنولوژی پخش با هم متفاوته؟
مهدی جعفری
لینک مهدی جعفری 1394-02-18 03:59
سلام .سوالم اینه که من یه tv samsung دارم که 120 هرتز هست
خواستم بدونم فیلم های 3D SBS رو میشه با عینک هائیکه باتری میخوره دید.
البته کاملا SBS رو بدون لگ یا دیلی نشون میده .
تنها سوالم همینه که با اون عینک ها میشه SBS دید ؟؟
ممنون میشم جواب بدین
تشکر از سایت عالیتون