معرفی وب‌سایت: PortalPanel جایگزینی مناسب برای iGoogle و Google Reader

معرفی وب‌سایت: PortalPanel جایگزینی مناسب برای iGoogle و Google Reader

شاید همیشه داشتن صفحه‌ای که به واسطه آن به‌توان به تمامی صفحات مورد علاقه و کاربردی خود در یک جا با یک کلیک دسترسی پیدا کرد ، خواست خیلی از کاربران کامپیوتر باشد. همچنین وب‌سایت هایی مانند فیس‌بوک ، یاهو، گوگل ،.. وجود دارند که توسط کاربران به طور روزانه و در چند نوبت مورد بازدید قرار می‌گیرند. از این‌رو سایت PortalPanel با هدف و رویکردی جدید به مقوله دسترسی آسان به وب‌سایت‌های مختلف طراحی و اجرا شده است.

ویژگی اصلی این وب‌سایت "online web bookmarking " می‌باشد و هدف آن نیز فراهم نمودن بستری است تا کاربران بتوانند به تمامی وب‌سایت های مورد علاقه و ذخیره شده خود بر روی هر ابزاری دسترسی پیدا کنند که با توجه به دارا بودن اپلیکیشن‌های دیگر، آن را می‌توان گزینه مناسب برای "homepage " کاربران اینترنت دانست. به طور خلاصه این وب‌سایت را می‌توان تلفیقی از igoogle و Google Reader دانست. با توجه به بازنشستگی این ۲ سرویس در آینده نزدیک، PortalPanel می‌تواند علاوه بر جایگزین مناسب برای آنها ، ویژگی‌های بیشتری از این ۲ سرویس را در محیطی جدید به کاربران ارائه دهد. با توجه به اهمیت امنیت در فضای مجازی امروز، این وب‌سایت دارای "SSL Certificate " برای ارتقا ضریب امنیتی خود می‌باشد.

پورتال پنل شامل موارد زیر است:

Homepage

در قسمت بالای این صفحه کاربر ضمن دسترسی به "Google search bar " می‌تواند با نصب ویدجت‌های شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک ، توییتر و لینکدین ، همه آنها را کنترل نموده و حتی بر روی صفحه های اجتماعی خود مطلب ارسال نماید. همچنین کاربران می‌توانند با کلیک بر نام و یا لوگوی این صفحات مستقیما به شبکه های اجتماعی مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. این ویدجت ها هر ۲۰ دقیقه یک بار به صورت خودکار بروز می‌شوند که علاوه بر آن کاربر می‌توان آن را به صورت دستی نیز "refresh" کرد.

top banner

در قسمت پایین این صفحه بخش "online web bookmarking " قرار گرفته که کاربر می‌تواند از طریق آن، وب‌سایت های مورد علاقه خود را با شیوه جدید ذخیره نماید و به آنها بر روی هر ابزار و کامپیوتری دسترسی پیدا کند. همچنین کاربر می تواند لینک‌های ذخیره شده را درپوشه‌های مختلف دسته بندی کند و جهت امنیت بیشتر بر روی هر کدام از آنها رمز بگذارد. کاربران هنگام ذخیره سایت‌های مورد علاقه خود می‌توانند در بخش "note " طراحی شده برای هر لینک ، یادداشت‌ها و یا نوشته‌های مربوط به آن لینک را ذخیره نمایند. از قابلیت های برجسته این بخش می‌توان به ثبت تاریخچه وب سایت‌های مشاهده شده در پوشه "online history" در صورت استفاده از "address bar " تعبیه شده در وب‌سایت اشاره نمود.

bookmark

یکی دیگر از ویژگی های پورتال ‌پنل در زمینه ذخیره سازی وب‌سایت های مورد علاقه کاربران ، "Smart link recognition" می‌باشد. بدین شکل که اگر وب‌سایت ذخیره شده, یکی از وب‌سایت های: آمازون، ای‌بی، یوتیوب، IMDB باشد، اطلاعات و یا ویدئوهای این لینک ها با رفتن به صفحه "link info " هر لینک قابل دسترسی و مشاهده خواهد بود. از دیگر ویژگی های قابل ذکر می‌توان به امکان اشتراک گذاری لینک‌های ذخیره شده بر روی صفحات اجتماعی با رفتن به صفحه"link info" اشاره کرد، صفحه info هر لینک با کلیک بر وسط مربع لینک bookmark شده باز می‌شود.

با مراجعه به این ویدئو در یوتیوب می‌توانید با ویژگی‌های این بخش بیشتر آشنا شوید .

Calendar

صفحه تقویم این وب‌سایت در راستای هدف آن مبنی بر پاسخ گویی به نیازهای اساسی کاربران اینترنت از هر طیفی در یک فضای ساده، طراحی گردیده شده است. تقویم این وب‌سایت را می‌توان تلفیقی از یک تقویم سنتی با امکانات یک تقویم دیجیتال دانست که به علت نوع طراحی آن دسترسی به تاریخ‌ها ، قرارها و ... به سادگی امکان پذیر می‌باشد.

Calendar

در صورت نیاز می‌توانید با مراجعه به این ویدیو با ویژگیهای این بخش بیشتر آشنا شوید.

web library

این بخش نیز در جهت دسترسی آسان به وب‌سایت‌های مختلف برای کاربران با سلیقه های مختلف طراحی شده است. در این قسمت کاربر می‌تواند مجموعه کاملی از وب‌سایت های مورد نیاز, مفید و دسته بندی شده را به صورت موضوعی در هر کشوری جستجو کرده و بیابد و در صورت نیاز کاربر می‌تواند آنها را بر روی صفحه "Homepage " خود ذخیره نماید.

به عنوان مثال در بخش ایران ، نام و لینک تمامی وب‌سایت های مربوط به بانک‌ها، بنگاه های خبری، دانشگاهها ، مراکز دولتی، سفارتخانه ها ، مراکز گردشگری و .... گنجانده شده است.

RSS Reader

با توجه به نزدیک شدن اتمام کار Google reader، سرویس RSS reader سایت پورتال‌پنل که با عنوان "news portal "آغاز به کار کرده را می‌توان به عنوان جایگزین مناسبی برای آن دانست. در این بخش کاربر می‌تواند تا ۱۰ فید RSS را به صورت رایگان اضافه و به صورت مختلط بر مبنای جدید بودن آن دریافت نماید. مهمتر آنکه هرکدام از این فیدها قابلیت ذخیره سازی برای دسترسی مجدد، bookmark کردن و یا خواندن در وب‌سایت اصلی را دارند.

این اپلیکیشن را می‌توان به ۲ بخش تقسیم نمود:

الف ) ویدجت‌ای که بر روی صفحه اول قرار داده شده است تا کاربران بتوانند ضمن استفاده از مزایای صفحه اول تمام فید های موجود را در این زمینه مطالعه کنند.

ب ) بخش دوم مربوط به صفحه مجزایی با نام "News Portal " می‌باشد که در این صفحه کاربران می‌توانند با دسترسی گسترده به فیدهای خود آنها را بر رو شبکه های اجتماعی خود نیز به اشتراک بگذارند.

۱۰ وب‌سایت با توجه به رخدادهای روز دنیا توسط ادمین های سایت به کاربران پیشنهاد می‌شود که این لیست به طور مداوم در حال تغییر هست. کاربران می‌توانند RSS وب‌سایت های مورد علاقه خود را نیز در این بخش اضافه نمایند.

در حال حاضر این وب‌سایت به شیوه موجود بر روی تبلت و موبایل قابل استفاده می‌باشد اما فاقد برنامه مخصوص به گوشی‌های تلفن همراه هست که البته به زودی این اپلیکیشن ها به بازار خواهد آمد.

برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت PortalPanel  یا شبکه های اجتماعی Facebook | Twitter | Youtube مراجعه کنید.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده