تماشا کنید: شارژ خودکار تسلا با استفاده از بازوی هوشمند تلسکوپی

تماشا کنید: شارژ خودکار تسلا با استفاده از بازوی هوشمند تلسکوپی

به نظر می‌رسد هدف ایلان ماسک از هوشمند سازی خودروهای تسلا نه فقط در مورد رانندگی هوشمند، بلکه در مورد تمام جوانب استفاده از خودرو است. تسلا دیروز ویدیوی کوتاهی را منتشر کرده که نشان از توسعه‌ی یک بازوی روباتیک برای اتصال خودکار شارژر به خودرو است. همراه زومیت باشید.

ایلان ماسک با کمپانی‌های چندین میلیارد دلاری، در پی تسهیل زندگی و بالا بردن استانداردهای حیات انسان‌ها است. جستجو برای توسعه‌ی حیات در ورای کره‌ی زمین با اسپیس ایکس، تحقیقات برای ایجاد سیستم حمل و نقل زیرزمینی با سرعت صوت و اشاعه‌ی استفاده از خودروهای الکتریکی تسلا به منظور کاهش آلودگی هوا و حتی استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر برای شارژ خودروها از جمله‌ی مواردی است که این کارآفرین خوش ذوق در حال انجام است.

ماسک در پی آن است تا رفته رفته با ارائه‌‌ی بروزرسانی‌هایی قابلیت‌های هوشمند خودروهای تسلا را پررنگ‌تر کند. از جمله‌ی این قابلیت‌ها باید به ارائه‌ی بروزرسانی نرم‌افزار به منظور گسترش قابلیت‌های رانندگی هوشمند از قبیل خروج از پارکینگ و رفتن به منطقه‌ی سوار شدن کاربر بصورت خودکار اشاره کرد. اما این همه‌ی ماجرا نیست و ایلان ماسک برای هوشمند سازی کل فرآیند استفاده از خودرو، برنامه‌هایی را در ذهن دارد. ایلان ماسک در دسامبر ۲۰۱۴ با انتشار توییتی خبر از توسعه‌ی سیستمی برای هوشمندسازی فرآیند شارژ خودرو داد و حال تسلا ویدیویی کوتاه از عملکرد بازوی هوشمند تلسکوپی شارژر منتشر کرده که می‌تواند بصورت خودکار محل باک را پیدا کرده و پس از اتصال خودرو را شارژ کند. با استفاده از این سیستم دیگر نیازی به مراجعه به پارکینگ نیست؛ چراکه پس از رسیدن به مقصد، خودرو ،شما را در درب منزل مشایعت کرده و سپس خود به صورت خودکار وارد پارکینگ شده و از طریق بازوی هوشمند شارژ می‌شود. ویدویی که در ادامه آمده را از دست ندهید:


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید