اولین سوخت‌‌گیری هوایی به یک هواپیمای بدون سرنشین با موفقیت انجام شد [بروزرسانی]

اولین سوخت‌‌گیری هوایی به یک هواپیمای بدون سرنشین با موفقیت انجام شد [بروزرسانی]

سوخت‌گیری هوایی یکی از خطیر‌ترین عملیاتی است که کوچکترین اشتباه می‌تواند به قیمت انفجار دو هواپیما در آسمان تمام شود. نیروی هوایی آمریکا موفق شده تا برای اولین بار در تاریخ هوانوردی، سوخت‌گیری یک پهپاد را در آسمان با موفقیت انجام دهد.

نیروی هوایی آمریکا موفق شد در یک عملیات بسیار خطیر سوخت‌رسانی به یک پهپاد را در آسمان با موفقیت انجام دهد. این اولین بار در تاریخ هوانوردی است که یک هواپیمای بدون سرنشین موفق به سوخت‌گیری هوایی می‌شود. در ماموریت هوایی نیروی هوایی آمریکا یک فروند هواپیمای بدون سرنشین X-47B موفق شد تا از طریق اتصال به تانکر هوایی KC-707 سوخت مورد نیاز خود را بگیرد. البته سوخت‌گیری این هواپیمای بدون سرنشین را باید اولین و آخرین سوخت‌گیری آن خواند، چراکه با وجود استفاده از ۲۰ درصد از پتانسیل پروازی دو فروند هواپیماهای X-47B، این دو هواپیما راهی موزه خواهند شد تا نیروی هوایی بر روی نسخه‌ی جدید کار کند.

هواپیمای بدون سرنشین X-47B قابلیت‌های بی‌شماری دارد که از جمله‌ی آن می‌توان به فرود خودکار روی عرشه‌ی ناو هواپیمابر اشاره کرد. یقینا در نسل‌های بعدی هواپیماهای بدون سرنشین نیروی هوایی شاهد استفاده از قابلیت‌های آن خواهیم بود.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده