TSMC تولید تراشه‌های A8 اپل را برای تعبیه در آیفون 6 آغاز کرد

پنج‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۳:۲۱
مطالعه 2 دقیقه
گزارش شده تولیدکننده‌ی نیمه‌رساناهای تایوان TSMC که بخشی از تولید نسل جدید تراشه‌های اپل بر عهده‌ی آن خواهد بود، تولید چیپ A8 را آغاز کرده است. این اطلاعات از طریق نشریه‌ی تایوانی Commercial Times ارائه شده است که نشان از آغاز تولید این تراشه‌ها به‌منظور تعبیه در آیفون 6 دارد که تا انتهای سال جاری میلادی به بازار عرضه خواهد شد.
تبلیغات

یکی از تولیدکنندگان بزرگ تراشه‌ در جهان از ماه گذشته تولید تراشه‌های A8 مورد نیاز اپل را آغاز کرده است که براساس اطلاعات منتشر شده قرار است در آیفون 6 مورد استفاده قرار گیرد.

براساس اطلاعاتی که توسط منابع موجود در چرخه‌ی تولید محصولات تایوان ارائه شده است، این کمپانی تولید بخش بزرگی از تراشه‌ها و مدارات مورد نیاز در این محصول را از برعهده گرفته است.

این تراشه مبتنی بر لیتوگرافی 20 نانومتری بوده و از یک پردازنده‌ی چهارهسته‌ای 64 بیتی در کنار پردازنده‌ی‌گرافیکی چهار هسته‌ای بهره خواهد برد. تولید زودهنگام این چیپ نشان‌دهنده‌ی برنامه‌ی اپل برای عرضه‌ی زودهنگام آیفون ۶ در سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی است.

سامسونگ اصلی‌ترین شریک تجاری اپل در تولید تراشه‌های سری A بود. اما گویا اپل با تغییر شرایط سعی در جایگزینی این کمپانی کره‌ای در تولید تراشه‌های A8 دارد. با این حال برخی از شایعات حکایت از توافق طرفین برای تولید این تراشه بصورت مشترک بین سامسونگ و TSMC دارند. هرچند پس از آن اخباری در مورد خروج سامسونگ از جریان تولید A8 منتشر شد. البته در روزهای اخیر نیز شنیده‌ها حکایت از بازگشت این کمپانی به چرخه‌ی تولید دارد. ماه‌هایی آتی شرایط تولید این تراشه و همکاری سامسونگ با اپل را مشخص خواهد کرد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات