چاینا-موبایل 1 میلیون آیفون 5S سفارش داده است

چاینا-موبایل 1 میلیون آیفون 5S سفارش داده است

همانطور که پیش از این در زومیت خواندید، اپل با چایناموبایل برای ارائه‌ی آیفون 5S قراردادی به توافق رسید. حال گزارش شده که قرار است جمعه روز بزرگی برای چایناموبایل و اپل باشد، چراکه اپراتور چینی امیدواری بسیاری به موفقیت آیفون 5S دارد که در این روز با نسخه‌ی قراردادی در بازار چین عرضه خواهد شد.

چاینا موبایل از سرمایه‌گذاری خود مبنی بر خرید یک میلیون دستگاه آیفون 5S بسیار راضی است، چراکه از موفقیت این محصول قراردادی مطمئن است.

وال‌استریت‌ژورنال گزارشی منتشر کرده است که در آن تعداد آیفون‌های خریداری شده را 1.4 میلیون دستگاه عنوان کرده است و هدف چایناموبایل را از خریداری این مقدار، ذخیره‌ی آن‌ها برای پیش‌خرید‌های انجام شده ذکر کرده است. اما هنوز رقم دقیق پیش‌فروش انجام شده، مشخص نیست. یکی از منابع آگاه که تمایلی به ذکر نام خود نداشته، اطلاعاتی را در این مورد در اختیار وال استریت ژورنال قرار داده است:

عرضه‌ی یک میلیون آیفون توسط اپل برای یک اپراتور بصورت ماهیانه رقم بسیار بالایی است. اما به‌نظر می‌رسد اپل کارخانه‌ی Foxconn را برای تولید چنین میزانی برای ماه آتی نیز مطلع نکرده است.

ماه گذشته‌ی برای اولین بار در تاریخ، چاینا-موبایل توافقی را با اپل به امضا رساند که از این طریق، قادر به ارائه‌‌ی آیفون برای تمامی 760 میلیون مشترک خود شد. چایناتلکام و چاینایونیکام نیز از سال گذشته‌ی میلادی آغاز به عرضه‌ی آیفون‌ کرده‌اند و برای ممانعت از مهاجرت مشترکان خود به چاینا موبایل به منظور خرید قراردادی آیفون، این تلفن‌های‌هوشمند را با قیمتی ارزان‌تر در اختیار متقاضیان قرار داده‌اند.

توافق با چایناموبایل منجر به تغییر وضعیت بازار برای اپل در چین خواهد شد. این کمپانی هم‌اکنون 6 درصد از بازار تلفن‌های‌هوشمند چین را در اختیار دارد، اما اکوسیستم اپل مجادله‌ی سختی را با اندروید خواهد داشت، چرا که در حال حاضر تلفن‌های هوشمند اندرویدی، بازار چین را قبضه کرده‌اند.

با ورود آیفون 5S بصورت قراردادی به بازار چین، اشتیاق بی‌نظیری در بین مشترکان چایناموبایل ایجاد شده است که به‌علت افزایش قدرت انتخاب و تنوع محصولاتی است که کاربران می‌توانند در اختیار داشته باشند. تنها خواسته‌ی مشتریان افزایش سایز صفحه‌ی نمایش محصول اپل است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده