با Google Docs و استفاده از 4 روش، از Microsoft بی نیاز می شوید

با Google Docs و استفاده از 4 روش، از Microsoft بی نیاز می شوید

برای مشاهده فایل های Word می توانید از نرم افزار Microsoft Word، Open Office و یا از محیط Google Docs استفاده کنید. بیشتر کاربران همه روزه از فایل های Word استفاده می کنند. ولی اگر Microsoft Office در اختیار نداشته باشید یا نیاز به مشاهده فایل Word در سیستمی داشته باشید که هیچ کدام از نرم افزار های نام برده را ندارد، می توانید از Google Docs و روش های مفیدی که در ادامه در اختیار شما قرار دادیم، استفاده کنید.

پیش تر در مورد Google Docs توضیحاتی ارائه کردیم. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاهده کاربرد Google Docs می توانید این لینک را مشاهده کنید.

تصور کنید قصد دارید متنی را توسط فایل Word به شخصی بفرستید. ولی روی سیستم خود Microsoft Office ندارید. کافی است ابتدا به حساب شخصیتان در سایت Google متصل شوید. سپس به لینک https://docs.google.com بروید و روی دکمه Create New کلیک کنید. در پنجره ای که باز می شود عبارت Documents را کلیک کنید.

همانطور که مشاهده می کنید، صفحه ای مشابه صفحه فایل Word باز می شود. شما می توانید پس از درج اطلاعات در این صفحه و ویرایش متن، آن را با استفاده از دکمه Save Now بالای صفحه ذخیره کنید.

از این پس هر بار وارد Google Docs می شوید، با کلیک کردن روی منوی File و سپس Open می توانید به فایل هایی که قبلا ذخیره کرده اید، دست بیابید.

هنگام استفاده از Google Docs چگونه فایل های خود را سریع آپلود کنیم

اگر فایلی را در Microsoft Word ساخته اید و قصد دارید آن را آپلود کنید به شما توصیه می کنیم فایل را از هارد درایو خود بکشید(Drag) و داخل Google Docs بیاندازید(Drop).

اگر قصد دارید کل فولدر را آپلود کنید باید از گزینه Upload در کنار Create New استفاده کنید. برای آپلود کردن فولدر باید از مرورگر Google Chrome استفاده کنید.

چگونه عکسی را درون متونی که با Google Docs نوشته می شوند قرار دهیم.

برای انجام این کار، کافی است عکس را از هارد دیسک خود بکشید و داخل فایلی که با Google Docs در حال آماده سازی است بیاندازید. ولی اگر قصد دارید عکسی را از گوگل جست و جو کنید و سپس روی میز کار ذخیره کنید و بعد از آن در Google Docs آپلود کنید به شما پیشنهاد می کنیم به این روش عمل کنید:

Insert > Image > Google Image Search

به این ترتیب نیاز به ذخیره و آپلود مجدد عکس نیست.

چگونه هنگام کار با Google Docs از Comment یا توضیحات بیشتر استفاده کنیم

برای کامنت گذاشتن یا برجسته کردن قسمتی از مطلب، کافی است روی مطلب کلیک راست کرده و عبارت Comment را انتخاب کنید.

از فایل های خود در محیط ناامن Cloud نسخه پشتیبان تهیه کنید

از آنجا که محیط Cloud خیلی قابل اطمینان نیست، بهتر است چند وقت یک بار از فایل های خود نسخه پشتیبانی در هارد تهیه کنید. برای انجام این کار کافی است روی عبارت All items کلیک کنید و وقتی نام فایل هایتان را دیدید با کلیک راست روی آنها و انتخاب گزینه Download نسخه ای از آن را روی هارد ذخیره کنید.

آیا تاکنون برای شما هم پیش آمده که به جای استفاده از Microsoft Office از Google Docs استفاده کنید؟ تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

منبع: Cnet.com


از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید