HP پورت USB را به Thunderbolt اینتل ترجیح داد

HP پورت USB را به Thunderbolt اینتل ترجیح داد

HP مدتی را برای بررسی مزایا و مشکلات Thunderbolt اینتل صرف کرد و در نهایت USB 3.0 را به پروتوکل جدید اینتل ترجیح داد. Thunderbolt که توسط اینتل شاخته شده است دو برابر سریعتر از USB 3.0 است و در حال حاضر اپل بزرگترین شرکتی است که از Thunderbolt پشتیبانی می کند و محصولات خود را با این پورت عرضه می کند.

مدیر بازاریابی کامپیوترهای رومیزی HP به PC World گفته است HP قصد ندارد محصولات خود را با Thunderbolt عرضه کند. "ما Thunderbolt را بررسی کردیم ولی مزیت و برتری خاصی در پروتوکل جدید اینتل نیافتیم و ترجیح دادیم از USB 3.0 پشتیبانی کنیم".

اگر با پروتوکل جدید اینتل، Thunderbolt آشنا نیستند به مقاله "نکاتی که در مورد Thunderbolt اینتل باید بدانید" مراجعه نمایید.

اپل بزرگترین شرکت صاحب نامی است که محصولات جدید خود را با Thunderbolt اینتل عرضه کرده است نوت بوک های MacBook این شرکت مجهز به Thunderbolt هستند ولی هنوز لوازم جانبی مجهز به این پورت بسیار کم اند.

در حال حاضر اغلب لوازم جانبی کامپیوتر مجهز به پورت USB می باشند و USB 3.0 با نسخه های قبلی سازگار است و  شاید مهمترین دلیل انتخاب USB طیف وسیع ابزارهای مبتنی بر این پورت است. خود اینتل نیز که پیش از این محصولات خود را بدون پشتیبانی از USB 3.0 عرضه کرده بود اعلام کرده که در آینده علاوه بر Thunderbolt از USB 3.0 نیز پشتیبانی خواهد کرد.

منبع: Tech Radar

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید