انواع مختلف لامپ های OLED در نمایشگاه Lighting Fair ژاپن

پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۹ - ۲۰:۴۷
مطالعه 3 دقیقه
نمایشگاه Lighting Fair 2011 (نمایشگاه روشنایی) در فاصله زمانی 8 تا 11 مارچ 2011 در توکیو برگزار می‌شود. موضوع اصلی این نمایشگاه روشنایی است و بسیاری از ابزارهای مجهز به لامپ های LED در این نمایشگاه به نمایش درآمده اند.
تبلیغات

لامپ های OLED معرفی شده در این نمایشگاه سطح تابش وسیعی دارند و شفاف، انعطاف پذیر و بسیار سبک هستند. هیچ کدام از قابلیت های ذکر شده در لامپ های امروزی وجود ندارد. در این نمایشگاه محصولات روشنایی OLED نیز معرفی شدند. در ادامه اطلاعات بیشتری در مورد نسل آینده لامپ ها وشنایی مشاهده خواهید کرد.

در ادامه برخی از لامپ های نمایش داده شده در نمایشگاه Lighting Fair 2011 ژاپن را مشاهده می‌کنید:

غرفه NEC Lighting

NEC Lighting مدل‌های مفهومی مختلفی از لامپ های OLED خود را به نمایش گذاشت این لامپ ها که استفاده داخلی داشته و در منزل و محل کار استفاده خواهند شد. ابعاد این لامپ های مسطح حدود 10 در 10 سانتی‌متر و ضریب روشنایی آن‌ها 60lm/W است. NEC Lighting قصد دارد این لامپ های OLED را در سال جاری وارد بازار کند.

nec_oled

غرفه Odelic

لامپ های Odelic به پنل‌های OLED ساخت Lumiotec مجهز شده‌اند.Odelic با کمک Lumiotec توانسته طراحی های بسیاری خیره کننده ای را به نمایش گذارد.

odelic_oled

غرفه Kaneka

Kaneka پنل لامپ های OLE در 5 رنگ سفیدگرم، قرمز، پرتقالی، آبی و سبز را به نمایش گذاشت. علاوه بر این، Kaneka مدل‌های مفهومی مناسب اتاق خواب و رستوران ها را نیز معرفی کرد. این شرکت فروش لامپ های OLED خود را از 22 همین ماه آغاز خواهد کرد.

kaneka_oled

غرفه Novaled

مدل‌های مفهومی این شرگت را در تصویر پایین مشاهده می‌کنید.

novaled_oled

غرفه Panasonic

پاناسونیک نیز قصد دارد در سال جاری پنل‌های روشنایی OLED خود را وارد بازار کند، همچنین قرار است ابزارهای مجهز به پنل‌های روشنایی OLED را توسعه داده و منابع مسطح نور تولید کند.

panasonic_oled

غرفه Mitsubishi Electronic Osram

این شرکت نیز لامپ های روشنایی LED مسطح و لامپ های راهنمای مسیر خود را به نمایش گذاشت. میتسوبیشی قصد دارند با ترکیب لامپ های LED و ورق های روشنایی راهنمای مسیر، بازار را آماده کرده و سپس نسبت به عرضه لامپ های OLED اقدام کند.

mitsubishi_oled

غرفه Rohm

Rohm انواع مختلف لامپ های OLED را در ابعاد متفاوت به نمایش گذاشت. Rohm همچنین لامپ های OLED انعطاف پذیر و منحنی شکل را نیز معرفی کرد.

rohm_oled

منبع: Techon

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات