تیم کوک در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۱۰.۲ میلیون دلار از اپل دریافت کرده است

تیم کوک در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۱۰.۲ میلیون دلار از اپل دریافت کرده است

تیم کوک به عنوان مدیرعامل اپل در سال ۲۰۱۵ درآمد ۱۰٫۲۸۱٫۳۲۷ میلیون دلاری را به جیب زده است. دریافتی وی در مقایسه با سال گذشته که ۹.۲ میلیون دلار بود، شاهد افزایشی قریب به ۲ میلیون دلار است. با زومیت همراه باشید.

 

براساس آخرین گزارش منتشر شده در مورد درآمد سران اپل، تیم کوک در سال ۲۰۱۵ بیش از ۱۰.۲ میلیون دلار به جیب زده که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ شاهد افزایشی یک میلیون دلاری آن هستیم. از ۱۰.۲ میلیون دلار کسب شده توسط تیم کوک، ۲ میلیون دلار مربوط به حقوق ماهیانه، ۸ میلیون مربوط به مشوق‌های غیر نقدی  و ۲۸۰٫۰۰۰ دلار مربوط به سایر مشوق‌هایی است که وی دریافت کرده است. همانطور که اشاره کردیم، درآمد وی در مقایسه با سال پیش از آن بیش از یک میلیون دلار افزایش یافته است.

سال گذشته، آنجلا آرنتس، مدیرفروش اپل با احتساب مشوق غیرنقدی و دریافتی حاصل از استخدام، بیش از ۷۲ میلیون دلار به جیب زده بود، حال آنکه درآمد وی در سال جاری میلادی به ۲۵.۸ میلیون دلار کاهش پیدا کرده است. سایر متخصصان اپل نیز همچون آرنتس درآمدی ۲۵ میلیون دلاری را در سال جاری به جیب زده‌اند که شامل ۲۰ میلیون دلار مشوق حاصل از دریافت سهام، ۴ میلیون دلار مشوق‌های غیرنقدی و یک میلیون دلار مربوط به حقوق ماهیانه است.

سایر متخصصان اپل نظیر بروس سوول، دن ریکیو، ادی کیو و لوکا مائستری، درآمدی بیش از ۲۵ میلیون دلار را در سال ۲۰۱۵ به دست آورده‌اند. در طول سال ۲۰۱۵ میلادی تیم کوک بیش از ۵۶۰٫۰۰۰ قطعه سهام اپل را به ارزش ۵۷ میلیون دلار را از کمپانی دریافت کرده است. سایر متخصصان نظیر آرنتس ۳۹۱٫۶۳۴ قطعه سهم به ارزش ۵۰ میلیون دلار دریافت کرده‌اند. ادی کیو، بروس سوول، لوکا مائستری هر یک سهامی به ارزش ۱۱ تا ۳۸ میلیون دلار را دریافت کرده‌اند.

اپل در سال ۲۰۱۵ میلادی با رهبری تیم کوک‌ رکوردهای بسیاری را شکسته که از جمله‌ی آن می‌توان به فروش بیش از ۲۳۳٫۷ میلیارد دلاری اشاره کرد که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۸ درصد افزایش یافته است. درآمد این کمپانی به ازای هر سم ۹.۲۲ دلار است که در مقایسه با سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۳ درصد افزایش یافته است. براساس پیش‌بینی این کمپانی که در ماه اکتبر منتشر شده بود، اپل انتظار دارد تا افزایش درآمد کمپانی در سال ۲۰۱۶ همچنان روندی صعودی داشته باشد. کاپرتینویی‌ها انتظار دارند تا در فصل اول سال ۲۰۱۶ میلادی درآمدی ۷۴.۴ تا ۷۷.۵ میلیون دلاری را به جیب بزند.

اپل گزارش مالی مربوط به فصل اول سال ۲۰۱۶ میلادی خود را روز سه شنبه، ۲۷ ژانویه ۷ بهمن ماه سال جاری منتشر خواهد کرد.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده