درخواست اپل برای پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار دیگر به عنوان جریمه از سوی سامسونگ

جمعه ۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
اپل بار دیگر آتش نزاع پتنتی بین خود و سامسونگ را شعله‌ور کرد و علاوه بر مبلغ ۵۴۸ میلیون دلاری که سامسونگ موظف به پرداخت آن به عنوان جریمه شد، بار دیگر درخواست پرداخت جریمه‌ی اضافی ۱۸۰ میلیون دلاری را کرده است.
تبلیغات

اپل علاوه بر مقدار جریمه‌ی ۵۴۸ میلیون دلاری که سامسونگ بر سر نقض پتنت به این شرکت داده، درخواست پرداخت ۱۸۰ میلیون دلار دیگر را بر سر نقض پتنت از سوی سامسونگ کرده است. حالا اپل مدعی است که سامسونگ به دلیل سود خود و نیز خسارات وارد به کاپرتینویی‌ها به دلیل عرضه‌ی ۵ گوشی هوشمند پس از سال ۲۰۱۲، زمانی که سامسونگ محکوم به نقض پتنت شد، باید جریمه‌ی بیشتری را به اپل پرداخت کند.

اپل دادخواست خود را روز گذشته در دادگاه منطقه‌ای کالیفرنیا تسلیم کرده است و مشخص نیست که این شرکت کدام ۵ گوشی هوشمند سامسونگ را مدنظر دارد چرا که جزئیات پرونده در اختیار عموم قرار داده نشده است.

اپل ابتدا در سال ۲۰۱۱ و همزمان با طرح دعوا، درخواست ۲.۵ میلیارد دلار خسارت را کرده بود که در سال ۲۰۱۲ به یک میلیارد دلار رسید. این مقدار در حکم نهایی به ۵۴۸ میلیون دلار رسید که سامسونگ این مبلغ را در ۱۴ دسامبر امسال پرداخت کرد.

هر چند سامسونگ مبلغ جریمه را پرداخت کرده، اما درخواست تجدیدنظر را به دادگاه عالی آمریکا ارائه کرده است تا بتواند مقداری از این مبلغ را پس بگیرد. اگر دادگاه عالی با درخواست تجدیدنظر سامسونگ موافقت کند ممکن است در آینده نحوه‌ی برخورد با نقض پتنت در دادگاه‌ها به طور کلی تغییر کند.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات
تبلیغات

نظرات