آمارها از عدم احساس نیاز کاربران به آیپد پرو می گویند

شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ - ۱۹:۴۳
مطالعه 2 دقیقه
اپل پس از معرفی آیپد پرو، تبلت غول پیکر خود را روانه‌ی بازار کرد، اما آمارهای برگرفته از نظرسنجی‌ها در مورد تبلت غول پیکر اپل چه می‌گویند؟ در نظر سنجی انجام شده توسط CompareMyMobile بیش از سه چهارم افراد به این موضوع اشاره کرده‌اند که نیازی به آیپد پرو ندارند. با زومیت همراه باشید.

 اپل پس از انتشار فراوان در مورد آیپد پرو یا همان تبلت غول پیگر اپل، این کمپانی در آخرین مراسم معرفی محصولات خود، این گجت را معرفی کرد. بسیاری در پی کسب اطلاعاتی در مورد میزان استقبال از این گجت و میزان عرضه‌ی آن هستند. هر چند اپل در این مورد اظهار نظر دقیقی نکرده و احتمالا باید برای دریافت اطلاعات بیشتر به انتظار گزارش مالی فصل چهارم اپل در سال جاری میلادی باشیم. کنجکاوی برای اطلاع از این موضوع باعث شده تا کارشناسان گمانه‌های بسیاری را در این خصوص مطرح بکنند. در کنار پیش‌بینی‌های مطرح شده، CompareMyMobile در این مورد اقدام به انجام یک نظرسنجی کرده و آمار مرتبط با این موضوع را منتشر کرده است. براساس اطلاعات ارائه شده بیش از سه چهارم افرادی که در این نظر سنجی شرکت کرده‌اند، نیازی را برای آیپد پرو پیش بینی نمی کنند.

بسیاری از افراد هدف از تولید آیپد پرو اپل را عرضه‌ی آن به مشتریان تجاری عنوان کرده‌اند. اپل نیز خود مشتریان اصلی آیپد پرو را کسب و کارها در نظر دارد، حال آنکه در نظرسنجی صورت گرفته تنها ۱.۹ درصد از کاربران به این نکته اشاره کرده‌اند که می‌خواهند از آیپد پرو در محل کار خود استفاده کنند. در این نظر سنجی بیش از ۵۷ درصد از کاربران از تمایل خود برای بکارگیری آیپد پرو در منزل سخن گفته‌اند.

اشلی ترنر، موسس و مدیر CompareMyMobile به این موضوع اشاره کرده که اصلی‌ترین خریداران آیپد پرو افرادی خواهند بود که یا جزو کاربران پی‌سی هستند و پیش از این آیپدهای اپل را مورد استفاده قرار داده و در نظر دارند تا تبلت خود را بروزرسانی کنند. با نزدیک شدن سال نوی میلادی و رونق گرفتن بیش از پیش بازار در آستانه سال جدید باید دید که آیپد پرو تا چه اندازه نظر خریداران را به خود جلب خواهد کرد.

یکی دیگر از مواردی که در آمار ارائه شده جلب نظر می‌کند، میزان بازگشت آیپد ۲ های اپل برای خرید نسخه‌ی جدید این تبلت توسط خریداران این است. براساس آمارهای ارائه شده بیش از ۳۰.۵ درصد از آیپد‌های بازگردانده شده طی برنامه‌ی جایگزینی آیپد‌های اپل با نسخه‌ی جدید‌تر، متعلق به آیپد ۲ است. با توجه به عرضه‌ی نسخه‌ی جدیدی از تبلت‌های اپل، ارزش نسخه‌های پیشین نیز بسیار کاهش یافته است، بطوریکه آیپد و آیپد مینی نسل اول به ترتیب با کاهش ارزش ۵۰ تا ۳۸.۵ درصدی روبرو شده‌اند. سومین تبلتی که بیشترین کاهش ارزش را به خود اختصاص داده، آیپد ایر ۲ این کمپانی است.

نظر شما در مورد میزان فروش آیپد پرو‌های اپل چیست؟ آیا آیپد پرو اپل را از شر آمار رو به افول فروش تبلت‌ها خلاص خواهد کرد یا خیر؟

مطالب مشابه

نظرات