حوادث طبیعی 2010 به روایت تصویر

دوشنبه ۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۴
مطالعه 7 دقیقه
این بار هم یک جمع آوری از سال 2010 برای شما فراهم کردیم. تصاویری که در این مجموعه مشاهده می کنید، شاید خیلی خوشایند نباشد ولی مروری است بر قدرت طبیعت و تاثیر آن بر زندگی انسان ها و همینطور دخالت انسان در طبیعت و از بین رفتن بسیاری از منابع طبیعی و حیوانات.
تبلیغات

تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید عکس هایی است از طوفان، سیل، نشت سوخت های نفتی در آب ها و عوارض آن، کمبود غذا، خشکسالی و ...و تاثیر آن بر زندگی موجودات زنده.

نشت مواد  نفتی در خلیج مکزیک

bp_slick_s

تصویری که مشاهده می کنید توسط ماهواره Terra و تحت نظر NASA گرفته شده است. در این تصویر مواد نفتی مانند یک ریسمان تابیده شده هستند که نزدیک به 125 کیلومتر عرض دارند. تقریبا 4 میلیون بشکه یا 170 میلیون گالون مواد نفتی در سراسر این منطقه رها شده و در حال گسترش بودند.

آتش گرفتن 50 مایل از مناطق جنوبی Louisiana

bp_fire_s

در جریان نشت مواد نفتی به خلیج مکزیک، حدود 50 مایل از مناطق جنوبی Venice در Louisiana آتش گرفت. تصویری که در این عکس مشاهده می کنید مربوط به منطقه کاری است که به دلیل این آتش سوزی 11 نفر در حادثه جان باختند و 17 نفر نیز به شدت مجروح شدند.

اسیر شدن یک پرنده در دستان نفت نشت شده در خلیج مکزیک

bp_bird_s

این پرنده در ساحل East Grand Teraa  در امتداد Louisiana  در مواد نفتی نشت شده در خلیج مکزیک به دام افتاده و ظاهرا چاره ای جز تسلیم شدن ندارد.

تجمع حشره ها روی صورت کودکی که از سوء تغذیه رنج می برد

sudan_drought_s

Dhole کودک دو ساله ای است که به علت سوء تغذیه روی تخت بیمارستانی در جنوب سودان نشسته است. افرادی که در قبایل جنوبی سودان سکنی گزیده اند، از سوء تغذیه و جنگ های قبیله ای رنج می برند. این منطقه همواره خانه گرسنه ترین مردم روی زمین بوده است.

حشره ها در حالی که این کودک به علت بیماریش در حال گریه کردن است به سمت دهان او حمله کرده اند. 46% کودکان زیر 5 سال در این منطقه دچار سوء تغذیه هستند.

آتش سوزی جنگل های روسیه

russia_fire_s

در حالیکه روسیه در حال سپری کردن یکی از گرم ترین تابستان ها در طول هزاران سال گذشته بود، زبانه های آتش در حومه های شهرهایش شعله ور شده و خسارت های هنگفتی به این مناطق وارد کرده بود. در این تصویر مردم در حال تلاش برای متوقف کردن شعله های آتش و جلوگیری از ورود آن به داخل دهکده خود هستند.

سیل در اروپا

poland_flood_s

بعد از ماه ها بارش های سنگین، یکی از بدترین سیل های دهه های گذشته در اروپا اتفاق افتاد. در این تصویر کشاورزان در حال کمک کردن به یک اسب هستند که داخل وسیله شناور روی آب شود. این تصویر مربوط به سیلی است که در هلند اتفاق افتاد.

سیل پاکستان

pakistan_flood_s1

این سیل برای چند ماه به قوت خود باقی بود. تقریبا یک پنجم کشور زیر آب بود.

زنده ماندن بعد ازسیل

pakistan_flood_relief_s

روستائیان پاکستانی دست های خود را برای گرفتن غذا دراز کرده اند و غذا از هلی کوپتر(بال چرخ!) امداد به بیرون پرت می شود.

وبا در هایتی

haiti_cholera_s

بعد از حادثه هایتی، بیماری های مختلفی سراغ بازماندگان این حادثه آمد. گویی هایتی قصد داشت کلیه ساکنانش را از بین ببرد. تصویری که مشاهده می کنید مربوط به زنی است که وبا گرفته و در بیمارستان عمومی Limbe منتظر درمان است. 1100 نفر از بیماری های مختلف بعد از این حادثه جان باختند.

سوراخ عظیم در اثر بارش باران و فرو رفتن چاه فاضلاب

guatemala_sinkhole_s

این سوراخ بسیار عظیم در اثر بارش باران سنگین در Guatemala ایجاد شده است. این سوراخ عرض 30 متر و ارتفاع 60 متر دارد. در حالی که این سوراخ چاه فاضلاب در حال فرو ریختن بود یک کارخانه تولید لباس را بلعید. کارکنان این کارخانه 1 ساعت قبل از ریختن زمین، کارخانه را ترک کرده بودند.

نفت خام در موج های Alabama

bp_wave_s

نفت خام از اعماق Horizon  نشت کرده و به Orange Beach رسیده است.

آتش سوزی جنگل های اسراییل

israel_wildfire_s

یک هواپیمای برای مبارزه با حریق آتش جنگل های اسراییل که در اثر گرما و خشکسالی به وجود آمده ، به پرواز در آمده است.

سیل جنوب غربی چین

china_train_flood_s

قطاری که در اثر سیل عظیم چین از خط خارج شده است. دو واگن این قطار داخل سیل افتادند. ولی پیش از اینکه این حادثه رخ دهد همه مسافران از قطار پیاده شده و جان سالم به در بردند.

سیل این بار در شمال غربی چین

china_mudslide_s

مردی که در غم از دست دادن خانواده خود در سیل شمال غربی چین می گرید.

خشک سالی در شمال شرقی Kenya

kenya_giraffe_drought_s

لاشه زرافه ای که در تصویر می بینید، نشان دهنده خشکسالی کنیا است. عکاس این عکس جوایزی نیز برای تهیه این عکس دریافت کرده است.

کوتاه شدن قله اورست

everest_glacier_s

قله اورست حدود 350 فیت از یخ های سطح خود را در اثر گرم شدن دمای زمین از دست داده است.

خشکسالی در اردن

jordan_drought_s

بعد از 6 سال خشکسالی مداوم، همه خط کش های اندازه گیری عمق آب ذخیره شده، بی کار مانده اند. چراکه انباره آب های این کشور به یک پنجم میزان قبل خود رسیده اند.

 منبع: climateprogress.org

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز
تبلیغات

نظرات

تبلیغات