اپل تولید تراشه‌ی صفحه‌‌نمایش آیفون 7 را به سیناپتیکس سفارش داده است

شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۲
مطالعه 2 دقیقه
پس از عرضه‌ی آیفون ۶ اس اپل به بازار، حال نوبت به آن رسیده تا شاهد انتشار اخبار و شایعات در مورد نسل بعدی آیفون‌های اپل باشیم. خبرگزاری تایوانی دیجی تایمز خبر از این داده که کوپرتینویی‌ها برای تراشه‌ی نمایشگر آیفون‌هایی که سال آینده‌ی میلادی عرضه خواهند شد، از کمپانی سیناپتیکس یاری خواهد گرفت.
تبلیغات

براساس گزارش منتشر شده توسط دیجی تایمز، اپل تولید تراشه‌های نمایشگر تصویر مورد نیاز برای استفاده در آیفون‌های سال ۲۰۱۶ میلادی را توسط سیناپتیکس تامین خواهد کرد. پیش از این شایعاتی مطرح شده بود که حکایت از خرید بخش تولید درایو‌رهای نمایشگر تصویر Renesas توسط اپل داشت. این بخش از کمپانی رنساس به تولید تراشه‌های مخصوص نمایشگر‌های ال‌سی‌دی می‌پردازد. کمپانی رنساس وظیفه‌ی تولید تراشه‌های درایور صفحه‌‌ی نمایش آیفون‌های اپل را بر عهده دارد.

شنیده‌ها حکایت از این دارد که اپل گفتگوها برای خریداری این کمپانی را به منظور بالا بردن شفافیت تصویر و افزایش عمرباتری در تراشه‌های اختصاصی خود متوقف کرد، اما پس از مدتی گفتگوها بصورت کامل از دستور کار خارج شد. پس از مدتی رنساس توسط کمپانی سیناپتیکس تصاحب شد. این کمپانی در پی آن بود تا فناوری خود در مورد تولید صفحات نمایش لمسی را با فناوری رنساس که در حوزه‌ی تولید تراشه‌های درایور نمایشگر فعالیت ‌می‌کند، با یکدیگر ترکیب کرده و تراشه‌های واحد را روانه‌ی بازار کند.

دیجی‌تایمز به این موضوع اشاره کرده که سفارش تراشه‌ی مخصوص نمایشگر نشان از این دارد که نباید در انتظار استفاده از تراشه‌ی اختصاصی اپل در آیفون ۷ این کمپانی باشیم. اپل نیز درصدد آن است تا تراشه‌ای واحد را برای نمایشگر آیفون‌های خود توسعه دهد.

اطلاعات ارائه شده حکایت از این دارد که اپل شماری از متخصصان رنساس را به منظور توسعه‌ی تراشه‌ی لمسی و نمایشگر واحد خود به استخدام درآورده است. استفاده از یک تراشه‌ی واحد در نهایت باعث خواهد شد تا میزان مصرف باتری به میزان قابل توجهی کاهش داد. البته کاهش فضای اختصاص یافته برای تراشه‌های مورد استفاده روی بورد اصلی نیز باعث بهینه‌سازی در طراحی نسل آینده‌ی این گوشی هوشمند خواهد شد.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات