پنل های اولد چینی تا سال ۲۰۲۲ سهم قابل توجهی از بازار را تصاحب خواهند کرد

پنل های اولد چینی تا سال ۲۰۲۲ سهم قابل توجهی از بازار را تصاحب خواهند کرد

بر اساس جدیدترین تحلیل‌ها، پنل‌های اولد ساخت چین به‌زودی سهم قابل توجهی از بازار این نوع نمایشگر را به خود اختصاص خواهند داد.

بر اساس تحقیق انجام‌شده توسط شرکت نام‌آشنای IHS، تلاش‌ چینی‌ها در فناوری اولد می‌تواند طی ۵ سال آینده منجر به افزایش چشمگیر سهم این نوع پنل‌ در بازار شود. بر طبق پیش‌بینی‌ها، گفته می‌شود که سهم بازار شرکت‌های چینی در این حوزه تا سال ۲۰۲۲ احتمالا به حدود ۳۵ درصد خواهد رسید و این در حالی است که سهم فعلی پنل‌های اولد چینی در بازار فقط ۷ درصد است. با این وجود انتظار می‌رود سهم بازار شرکت‌های کره‌ای تولیدکننده‌ی پنل‌ اولد تا ۵ سال آینده به حدود ۶۳ درصد کاهش یابد. لازم به ذکر است که سهم بازار پنل‌های اولد تولیدشده توسط کمپانی‌های کر‌ه‌ای در سال ۲۰۱۷ معادل ۹۱ درصد است. افزون بر این، انتظار می‌رود سهم بازار پنل‌ اولد شرکت سامسونگ در بازه‌ی زمانی مورد اشاره ۳۵ درصد کاهش داشته باشد. بر اساس خبرهای تکمیلی، پیش‌بینی شده است که ظرفیت تولید پنل‌ اولد تا سال ۲۰۲۲ معادل ۲۶۰ درصد افزایش کلی خواهد داشت و بدین ترتیب در سال مورد اشاره حدود ۳۱,۸۶۵,۰۰۰ متر مربع پنل اولد تولید خواهد شد. برای مقایسه باید اشاره کنیم که در حال حاضر مساحت کلی پنل‌های اولد تولیدشده، ۸,۸۲۵,۰۰۰ متر مربع است.

مؤسسه‌ی تحقیقاتی IHS Markit به سرمایه‌گذاری‌ زیاد کمپانی‌های چینی در تکنولوژی اولد و ساخت پنل‌ اولد اشاره کرده است که از آن‌ در گجت‌های موبایل استفاده خواهد شد. انتظار می‌رود که تا سال ۲۰۲۲ سه شرکت چینی بخش عمده‌ای از تولید پنل‌ اولد کشور چین را بر عهده داشته باشند و بر همین اساس، پیش‌بینی شده است که سهم کلی این سه کمپانی تا پنج سال آینده در بازار پنل‌ اولد به حدود ۲۶ درصد برسد. نام این سه شرکت BOE، تیانما و چاینا استار است که بر طبق تحلیل‌های انجام‌شده ، سهم این کمپانی‌ها در بازار مورد بحث به ترتیب حدود ۱۵ درصد، ۶ درصد و ۵ درصد خواهد بود. بد نیست اشاره کنیم که IHS این مورد را پیش‌بینی نکرده است که بخش عمده‌ی تولیدات شرکت‌های چینی در حوزه اولد بتواند باعث شود این کمپانی‌ها به رقبایی برای دو شرکت کهنه‌کار ال‌جی و سامسونگ شوند؛ در عوض پیش‌بینی شده است که پنل‌های اولد چینی توسط کمپانی‌های چینی تولیدکننده‌ی دستگاه‌های موبایل از جمله هواوی، اوپو، شیائومی و ویوو مورد استفاده قرار بگیرند؛ شاید یکی از دلایل این پیش‌بینی‌ها و به وجود آمدن این شرایط، توسعه، ساخت و بازاریابی قوی غول‌های کره‌ای فعال در حوزه تولید پنل‌ اولد، یعنی سامسونگ و ال‌جی باشد و این در حالی است که شرکت‌های چینی هم برای ساخت و بازاریابی پنل‌های اولد تولیدی خود تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای انجام داده‌اند.

با توجه به آنچه گفته شد و با در نظر گرفتن پیش‌بینی‌های شرکت IHS Markit، به نظر می‌رسد شرایط برای سامسونگ و ال‌جی چندان مطلوب نیست. هم‌اکنون بخش قابل توجهی از درآمد سامسونگ از واحد ساخت چیپ‌ست‌ موبایل به‌ دست می‌آید. بنابراین تغییرات پیش‌بینی شده در سهم بازار پنل‌های اولد احتمالا تأثیر زیادی روی درآمد کلی سامسونگ نخواهد داشت. در عین حال، کمپانی ال‌جی نیز در زمینه‌های مختلف فناوری و الکترونیک فعالیت دارد و افزون بر این، نباید سهم این شرکت را در بازار اولد فراموش کرد. باید گفت در وضعیت فعلی، شاید نتوان به‌طور دقیق میزان تأثیر فعالیت کمپانی‌های چینی را بر شرکت ال‌جی اندازه‌گیری کرد، اما به نظر نمی‌رسد که افزایش تولیدات چینی‌ها در این زمینه، اثر قابل توجهی بر شرکت ال‌جی داشته باشد.

نظر شما در این مورد چیست؟ آیا افزایش فعالیت کمپانی‌های چینی در تولید پنل‌ اولد می‌تواند باعث ایجاد تغییرات بزرگ در این بازار شود؟

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده