اپل درصدد توسعه تراشه مدیریت انرژی اختصاصی برای آیفون‌های ۲۰۱۸ است

اپل درصدد توسعه تراشه مدیریت انرژی اختصاصی برای آیفون‌های ۲۰۱۸ است

اپل درصدد تولید تراشه‌ی اختصاصی برای مدیریت انرژی در آیفون‌های ۲۰۱۸ است. این ماژول در حال حاضر توسط کمپانی بریتانیایی Dialog توسعه می‌یابد.

بر اساس گزارش Nikkei، اپل در تلاش است برای مدیریت انرژی در گوشی‌های هوشمند آیفون که سال آینده‌ی میلادی راهی بازار خواهند شد، تراشه‌ی اختصاصی خود را توسعه دهد. این ماژول پردازشی در حال حاضر توسط کمپانی بریتانیایی Dialog توسعه می‌یابد توسط اپل مورد استفاده قرار می‌گیرد. هرچند هنوز به‌طور قطع نمی‌توان گفت که اپل از این تراشه‌ها در نسل بعدی آیفون‌هایش استفاده خواهد کرد؛ اما می‌توان انتظار داشت که آیفون‌های عرضه‌شده در سال ۲۰۱۸ از این ماژول اختصاصی بهره ببرند. 

اپل در سال‌های گذشته در تلاش بوده است تا بخش بزرگ‌تری از تراشه‌های مورد استفاده در گجت‌های دیجیتال خود را به‌صورت اختصاصی طراحی کند. برای مثال می‌توان به تراشه‌های سری A این کمپانی و همچنین پردازنده‌ی گرافیکی مورد استفاده در آیفون، اپل واچ و آیپد اشاره کرد که اپل به‌صورت اختصاصی طراحی می‌کند.

بر اساس گزارش نیکِی، اطلاعات موجود نشان از این دارد که اپل با ورود به حوزه‌ی طراحی باتری و پردازنده‌ی مدیریت انرژی، همچون گذشته فناوری‌های پیشرفته‌ای معرفی خواهد کرد. 

به نظر می‌رسد توسعه‌ی اختصاصی این پردازنده می‌تواند توانایی اپل در مدیریت هر چه بهتر فرآیند‌های پردازشی را بهبود بخشد. آخرین تلاش اپل در حوزه‌ی توسعه‌ی تراشه‌های اختصاصی مربوط به پردازنده‌ی گرافیکی A11 است که به‌صورت اختصاصی توسط اپل طراحی شده است. 

پس از انتشار خبر مربوط به حرکت مستقل اپل در راستای تولید پردازنده‌ی اختصاصی برای مدیریت مصرف انرژی، ارزش سهام کمپانی بریتانیایی بیش از ۱۵ درصد کاهش پیدا کرد. هیچ یک از دو کمپانی اپل و Dialog اظهار نظری در این رابطه نکرده‌اند. 

منبع 9to5mac

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید