ایلان ماسک: کسانی که از تسلا اخراج می‌شوند به استخدام اپل در می‌آیند

جمعه ۱۷ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۵۴
مطالعه 2 دقیقه
ایلان ماسک در مصاحبه‌ای که به تازگی با روزنامه آلمانی Handelsblatt انجام داده در مورد شایعاتی که اخیرا در رابطه با خودروی شرکت اپل مطرح شده صحبت‌هایی کرده است. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

در مصاحبه‌ای که به به تازگی ایلان ماسک در آن شرکت کرده است، از او سوال شد که نظرش در مورد برخی از مهندسان مهم شرکت تسلا که به استخدام اپل درآمده‌اند، چیست؟ ایلان ماسک در پاسخ می‌گوید:

مهندسان مهم؟ آنها افرادی را استخدام کرده‌اند که ما اخراج کرده بودیم. ما همیشه به شوخی اپل را قبرستان تسلا خطاب می‌کنیم. در واقع اگر شما موفق به کار درتسلا نشوید به اپل می‌روید. شوخی نمی‌کنم.

از ماسک سوال شد که آیا برنامه‌های اپل در زمینه خودرو را جدی می‌گیرد؟ او به شوخی پاسخ داد: آیا تابه حال نگاهی به اپل واچ انداخته‌اید؟ در واقع او با لحنی این پاسخ را داد که بگوید همان بهتر که اپل به سمت خودرو بیاید چون در صنعت ساعت چیز خاصی نساخته است. او معتقد است که حرکت به سمت تولید خودرو  یک اقدام منطقی از سوی اپل برای ساخت یک محصول واقعا خلاقانه است. 

او حتی با لحن طعنه آمیزی Apple Pencil و آیپد پرو جدید را مورد خطاب قرار داد و اعلام کرد، خلاقیت  به شکل تولید یک قلم جدید یا آیپد بزرگ‌تر چندان چیز خاصی نیست. او همچنین هشدار داد که خودروها بسیار پیچیده‌تر از گوشی‌ها و ساعت‌های هوشمند هستند.

ساخت خودرو این طور نیست که به یک تامین کننده مثل فاکس کان مراجعه کنید و بگویید برای من یک ماشین بساز!

طی سال گذشته اپل و تسلا کارمندان یکدیگر را به استخدام خود در آورده‌اند. با این حال ماسک معتقد است که اپل با وجود ارائه پشنهاد پاداش ۲۵۰,۰۰۰ دلاری و افزایش حقوق ۶۰ درصدی موفق به جذب  تعداد کمی از نیروهای تسلا شده و در مقابل تسلا ۱۵۰ کارمند اپل را به جمع نیروهای خود اضافه کرده است.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات