سامسونگ در تلاش برای کنترل تولید قطعات موبایل است

سامسونگ در تلاش برای کنترل تولید قطعات موبایل است

طبق گزارشات جدید سامسونگ در زمینه سرمایه گذاری در کارخانه‌های تولید قطعات موبایل با احتیاط بیشتری عمل می‌کند. سال گذشته و پیش از تولید انبوه گلکسی اس 6 سامسونگ سرمایه‌گذاری گسترده‌ای برای خرید تجهیزات تولید قطعات انجام داده بود.

سامسونگ در حال تنظیم برنامه تولید کارخانجات این شرکت در ویتنام پس از گسترش ظرفیت تولید آن‌ها در سه ماه اول سال  ۲۰۱۵ است.  با توجه به کاهش تدریجی گلکسی اس 6 در سه ماه دوم سال ۲۰۱۵ سامسونگ خرید ماشین‌های CNC‌ بیشتر را  که جزو تجهیزات اصلی برای  تولید قاب‌های فلزی برای گوشی‌های هوشمند است، متوقف کرده است.

سال گذشته قبل از تولید انبوه گلکسی اس 6، سامسونگ هزینه زیادی برای خرید ماشین‌های CNC پرداخت کرد بطوری که تحلیل‌گران معتقدند هزاران دستگاه CNC‌ در کارخانه این شرکت در ویتنام نصب شد. ماشین‌هایی که قیمت هر کدام بین ۸۸ هزار تا ۱۷۷ هزار دلار تخمین زده می‌شود.

طبق شایعات سامسونگ برخی از تسهیلات تولید قطعات  خود را  در ویتنام  و کره جنوبی به دیگر بخش‌های تولیدی خود خواهد فروخت. از این رو احتمالا تجارت ماژول دوربین Fiber Optics‌ به Samsung Electro-Mechanics‌ واگذار می‌شود.

تحلیل‌گران معتقدند که تغییرات سامسونگ در طرفیت تولید احتمالا در ادامه تلاش‌های این شرکت برای بررسی دقیق ساختار سازمان‌دهی شده شرکت‌های الکترونیکی فرعی وابسته به سامسونگ است.

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده