بلومبرگ: ارزش استارتاپ اسنشیال به یک میلیارد دلار رسیده است

بلومبرگ: ارزش استارتاپ اسنشیال به یک میلیارد دلار رسیده است

پس از جذب سرمایه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری توسط اسنشیال، استارتاپی که چندی پیش از گوشی هوشمندش رونمایی کرد، ارزش این استارتاپ به یک میلیارد دلار رسید.

استارتاپ اندی رابین، خالق اندروید که اسنشیال نام دارد، در هفته‌های اخیر بسیار خبرساز شده است. این استارتاپ چندی پیش سرمایه‌ای ۳۰۰ میلیون دلاری دریافت کرد تا بتواند در حوزه‌‌هایی نظر گوشی‌ و بلندگوی هوشمند که وارد آن شده است، رقابت بسیار بهتری داشته باشد. بنا بر اعلام مؤسسه‌ی تحلیلی Equidate، ارزش اسنشیال پس از دریافت این سرمایه‌ی ۳۰۰ میلیون دلاری، به ۹۰۰ تا یک میلیارد دلار رسیده است. اسنشیال اسناد مربوط به این سرمایه‌گذاری را اواخر ماه می سال جاری ارائه کرد که دقیقا چند روز پیش از رونمایی از گوشی هوشمند PH-1 یا اسنشیال فون در کنار بلندگوی اسنشیال هوم بود.

سرمایه‌گذاری ۳۰۰ میلیون دلاری انجام‌شده در اسنشیال توسط Playground Global انجام شده است. این مؤسسه‌ی سرمایه‌گذاری نیز در سال ۲۰۱۴ و پس از ترک گوگل توسط اندی رابین تأسیس شده است. همان‌طور که اشاره کردیم، اندی رابین خالق اندروید است که پس از تصاحب آن توسط گوگل به این کمپانی منتقل شد و ۱۰ سال رهبری تیم اندروید را بر عهده داشت. سرمایه‌گذاری جدید انجام‌شده توسط ‌پلی‌گراند گلوبال، قدرت تصمیم‌گیری بیشتری در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد که از این‌رو پلی‌گراند گلوبال نفوذ مدیریتی بیشتری در این استارتاپ خواهد داشت.

کار برای اندی رابین در این حوزه چندان ساده نیست؛ چراکه با وجود بازیگران قدری نظیر چینی‌ها در کنار گوگلی که خود مستقیما وارد حوزه‌ی سخت‌افزار شده است تا آیفون اپل را به از میدان به در کند، اسنشیال کار ساده‌ای در پیش ندارد. در چند سال گذشته استارتاپ‌هایی نظیر شیائومی به وجود آمده‌اند که البته چالش‌های متعدد و همچنین حاشیه‌ی سود پایین کسب‌شده باعث شد این کمپانی‌ها شتاب اولیه برای رشد را در اختیار نداشته باشند؛ از این‌رو اسنشیال باید با برنامه‌ریزی دقیق‌تری پیش برود. بر اساس اطلاعات موجود در وب‌سایت اسنشیال، سرمایه‌گذاران قبلی این استارتاپ شامل کمپانی‌هایی نظیر Tencent Holdings، Foxxonn Technology و Altimeter Capital هستند.

بر اساس اطلاعات موجود، اندی رابین طی مذاکراتی با سافت‌بانک، خواستار سرمایه‌گذاری این کمپانی ژاپنی بوده است. به گزارش وال استریت ژورنال، پس از ورود اپل به جمع سرمایه‌گذاران سافت‌بانک، اسنشیال از این لیست حذف شد.

منبع bloomberg
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده