دستیار هوشمند ادوبی تصاویر را ویرایش می‌کند

جمعه ۲۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۴:۳۱
مطالعه 2 دقیقه
روز گذشته ادوبی از پروژه‌ای رونمایی کرد که به کمک آن، کاربر می‌تواند از یک دستیار هوشمند در ویرایش تصاویر با استفاده از فرامین صوتی استفاده کند.
تبلیغات

فرض کنید سیری قابلیتی داشته باشد که بتواند تصاویر را برای شما ویرایش کند. قطعا چنین قابلیتی خارق‌العاده خواهد بود. قابلیتی که ادوبی فکر می‌کند به آن رسیده است و توانسته دستیار هوشمندی بسازد که می‌تواند تصاویر را برای کاربر ویرایش کند. دیروز ادوبی از پروژه‌ای رونمایی کرد که به کاربر اجازه ویرایش تصویر با صدور فرامین صوتی می‌دهد.

در ویدیویی که منتشر شده است نیز یکی از اپلیکیشن‌های ادوبی مشاهده می‌شود که دارای یک دکمه میکروفون است و زمانی که فعال شود، کاربر می‌تواند با دستیار هوشمند ارتباط برقرار کند و دستوراتی صادر کند که شامل کراپ کردن، ریفریم و به اشتراک گذاشتن تصویر می‌شود.

این ویدیو در واقع نمونه اولیه‌ای از ایده‌ای است که توسط ادوبی قرار است توسعه یابد و تکمیل شود. ادوبی قصد دارد این قابلیت را روی کامپیوترهای شخصی و همچنین سرویس‌های ابری که قادر به درک زبان محلی هستند، ارائه کند. البته دستورات فعلی بسیار ساده هستند؛ اما می‌توان انتظار داشت که ادوبی بتواند در آینده دستورات بسیار پیچیده‌تری به دستیار هوشمندش اضافه کند تا این دستیار بتواند کمک بیشتری به کاربران کند.

کمپانی ادوبی انتظارات فراوانی از این پروژه دارد. البته امکانات فعلی را تنها می‌توان قدم اول در راه رسیدن به هدف اصلی ادوبی دانست که می‌خواهد رابط کاربری بسازد که بر مبنای فرامین صوتی کار می‌کند و شامل قابلیت جستجو در کنار ابزارهای ویرایشی می‌شود.

در حال حاضر می‌توان این پروژه را در مراحل اولیه دانست؛ اما با در نظر گرفتن پیشرفتی که در دستیارهای هوشمند مشاهده می‌کنیم، می‌توان انتظار داشت که دستیار هوشمند ادوبی بتواند به‌زودی به یک ابزار قدرتمند در ویرایش تصاویر تبدیل شود.

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات