تیم کوک: رایانه های دسکتاپ جدید اپل در راه هستند

چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۲:۰۰
مطالعه 2 دقیقه
پس از مطرح‌شدن گمانه‌هایی در خصوص عدم عرضه دسکتاپ‌های جدید از سوی اپل، تیم کوک عرضه مک پرو و آی‌مک‌های جدید را وعده داد.
تبلیغات

اپل در چند سال اخیر لپ‌تاپ‌های سری مک‌بوک پرو خود را چندین بار به‌روز کرده و نسل جدیدی از این محصولات را با قابلیت‌های جدید روانه‌ی بازار کرده است، حال آنکه این موضوع در مورد رایانه‌های دسکتاپ اپل نظیر آی‌مک و مک پرو صادق نیست و از این‌رو، گمانه‌هایی در خصوص احتمال کنار گذاشتن محصولات دسکتاپ توسط اپل مطرح شده است. این گمانه‌ها نشأت گرفته از فرضیه‌ی عدم فروش مناسب این محصولات در مقایسه با گجت‌های پرتابل است. تیم کوک در واکنش به اخبار و شایعات منتشرشده در این خصوص، پیامی را به کارکنان اپل ارسال کرده است که خط بطلانی بر این شایعات می‌کشد، چراکه بر اساس اظهارات تیم کوک، کاپرتینویی‌ها به‌زودی نسل جدید رایانه‌های دسکتاپ خود را راهی بازار خواهند کرد.

تیم کوک در این خصوص گفته است:

شماری از رسانه‌ها اخباری در مورد کنار گذاشتن رایانه‌های دسکتاپ توسط اپل مطرح کرده‌اند، اما برای روشن شدن این موضوع باید بگویم که اپل نسل جدید از رایانه‌های دسکتاپ را برای عرضه در برنامه دارد.

کوک با اشاره به تنوع محصولات دسکتاپ از نظر سایز نمایشگر، قدرت پردازنده، حافظه‌ی رم و حافظه‌ی داخلی، این محصولات را دارای اهمیت بسیار بالایی برای کاربران خوانده است. البته وی اشاره‌ای به جزئیات رایانه‌های دسکتاپ وعده داده‌شده نکرد و از این‌رو مشخص نیست نسل جدید محصولات کاپرتینویی‌ها شامل چه محصولاتی خواهد بود.

کوک همچنین به جامعه‌ی کاربران اپل نیز اشاره کرده و وجود طرفداران محصولات اپل را ضامنی برای عرضه‌ی محصولات باکیفیت و کارآمد خوانده است. به اعتقاد تیم کوک؛ در نبود کاربران، اپل هیچ‌گاه قادر به تولید بهترین محصولات نبود و حتی قابلیت‌های جدید پرطرفدار را نیز توسعه نمی‌داد و به کار نمی‌گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم؛ تیم کوک در نامه‌ی خود به کارکنان اپل اشاره‌ای دقیق به طیف محصولات دسکتاپ این کمپانی که شامل آی‌مک، مک پرو و مک مینی است، نکرد، از این‌رو شماری از تحلیل‌گران، مک پرو و مک مینی را پایان‌یافته می‌دانند و محصول بعدی اپل در حوزه‌ی دسکتاپ را تنها شامل آی‌مک این کمپانی عنوان می‌کنند. هرچند انتظار می‌رفت اپل در جریان مراسم رونمایی از مک بوک پرو‌های خود، آی مک جدید با نمایشگر 5K را رونمایی کند، اما در این مراسم شاهد رونمایی از این محصول نبودیم. مارکو آرمنت، یکی از تحلیل‌گران حوزه‌ی فناوری با انتشار توییتی که به پیام تیم کوک اشاره دارد، برداشت خود از سخنان تیم کوک را ارائه کرده است. به اعتقاد آرمنت، باید مک پرو را پایان‌یافته تلقی کرد.

نظر شما در این خصوص چیست؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات