تیم کوک: اپل واچ در هفته اول خرید سال نو میلادی رکوردشکنی کرد

تیم کوک: اپل واچ در هفته اول خرید سال نو میلادی رکوردشکنی کرد

تیم کوک در پاسخ به گزارش IDC در مورد کاهش سهم اپل واچ در بازار گجت‌های پوشیدنی، مدعی شد این ساعت در هفته اول خرید سال نو رکوردشکنی کرده است.

ساعاتی پیش IDC گزارش جدید خود را منتشر کرد که حکایت از کاهش سهم اپل واچ از بازار گجت‌های پوشیدنی داشت. بر اساس اطلاعات ارائه‌شده سهم اپل واچ به ۵ درصد کاهش یافته که دلیل اصلی آن استقبال بیشتر از دستبند‌های هوشمند سلامتی است. تیم کوک در پاسخ به گزارش IDC، ایمیلی برای رویترز ارسال کرد و در آن مدعی شد فروش اپل واچ در هفته‌ی اول خرید سال نوی میلادی رکوردشکنی کرده و بسیار بالا بوده است.

تیم کوک در ایمیل خود چنین اظهار نظر کرده است:

فروش اپل واچ بسیار افزایش پیدا کرده است. در جریان هفته‌ی اول فروش به مناسبت تعطیلات سال نوی میلادی، عرضه‌ی این محصول بسیار بیشتر از تمام هفته‌هایی بود که این محصول راهی بازار شده است. انتظار داریم در پایان سه‌ماهه‌ی چهارم سال ۲۰۱۶ میلادی شاهد بهترین فصل فروش اپل واچ باشیم.

بر اساس گفته‌های تیم کوک؛ داده‌های اپل نشان از این دارد که اپل واچ یک گجت پرطرفدار برای هدیه دادن در تعطیلات سال نوی میلادی است. بر اساس برآوردهای IDC؛ اپل در جریان سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی بیش از ۱.۱ میلیون دستگاه اپل واچ راهی بازار کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با عرضه ۳.۹ میلیون دستگاه، نشان از کاهش بسیار زیادی دارد.

IDC کاهش استقبال از ساعت هوشمند اپل را به دلیل افزایش عمر این گجت و همچنین عدم تغییر اساسی در رابط کاربری آن خوانده است. اپل با عرضه اپل واچ سری ۲ به این مشکل پاسخ داد ولی با توجه به عرضه‌ی این ساعت هوشمند در میانه‌های سپتامبر، اپل واچ سری ۲ نتوانست آن‌چنان که باید در افزایش آمارهای فروش ساعت هوشمند اپل تأثیرگذار باشد.

تیم کوک تاکنون پاسخی به درخواست رویترز مبنی بر انتشار آمارهای دقیق فروش نداده است. اپل از زمان عرضه‌ی ساعت هوشمند خود، به تفکیک آماری از میزان فروش این گوشی هوشمند ارائه نکرده است و تنها با دسته‌بندی این محصول در کنار اپل تی‌وی و آیپاد، آماری کلی در اختیار سهامداران و علاقه‌مندان به این کمپانی قرار داده است.


منبع macrumors

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید