پیش بینی فروش ۴۶ میلیون آیفون و درآمد ۴۷.۸ میلیارد دلاری اپل در تابستان

پیش بینی فروش ۴۶ میلیون آیفون و درآمد ۴۷.۸ میلیارد دلاری اپل در تابستان

تا چند روز آینده گزارش مالی فصل سوم اپل منتشر می‌شود که تحلیل‌گران پیش‌بینی‌های خود از عملکرد اپل در تابستان سال ۲۰۱۶ را منتشر می‌کنند.

اپل بامداد سه‌‌شنبه‌ی همین هفته گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی خود را منتشر می‌کند، از این‌رو تحلیل‌گران در فاصله‌ی چند روز باقی‌مانده به انتشار این گزارش، تحلیل‌های خود از عملکرد اپل را در سه ماهه‌ی سوم منتشر می‌کنند. پیش‌بینی‌ها نشان از این دارد که درآمد و سود کسب شده توسط اپل در تابستان سال جاری میلادی رو به رشد بوده است.

موسسه‌ی تحلیلی Cowen and Company با انتشار گزارشی اعلام کرده که میانگین قیمت هر دستگاه آیفون با تکیه بر عرضه‌ی آیفون‌ ۷ و آیفون ۷ پلاس در سه هفته‌ی پایانی فصل سوم به ۶۰۶ دلار افزایش یافت. تیموتی آرکوری، یکی از تحلیل‌گران شناخته شده در حوزه‌ی فناوری نیز پیش‌بینی کرده که اپل شاهد افزایش سودش خواهد بود. براساس اطلاعات ارائه شده، سود اپل به ازای هر سهم ۱.۶۹ دلار خواهد بود که در مقایسه با فصل پیش از آن با سود ۱.۴۲ دلاری به ازای هر سهم نشان از افزایش دارد.

آرکوری معتقد است که اپل در سه ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۶ موفق به کسب درآمد ۴۷.۸ میلیارد دلاری شده که بسیار بالاتر از پیش‌بینی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان وال استریت است.

با توجه به اینکه اپل جزئیات مربوط به میزان فروش محصولات خود را به تفکیک مدل‌ها مشخص نمی‌کند، احتمالا به گفته‌ی تحلیل‌گران شاهد فروش ۴۶ میلیون دستگاه آیفون در سه ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی بوده‌ایم که ۲۱ میلیون دستگاه آن شامل نسخه‌های آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس این کمپانی است. برآوردها میزان فروش اپل واچ را ۳.۵ میلیون دستگاه و فروش آیپد‌ها را ۹.۵ میلیون دستگاه خوانده است.

آرکوری میزان آیفون‌ ۷ پلاس‌های به فروش رفته توسط اپل را ۳۵ تا ۴۰ درصد کل فروش آیفون‌های اپل در سه ماهه‌ی سوم پیش‌بینی کرده که البته فروش آیفون SE نیز محاسبه شده است.

Cowen adn Company پیش‌بینی خود از سه ماهه‌‌ی چهارم را نیز ارائه کرده که براین اساس سود اپل در پاییز سال جاری بین ۳.۱۷ تا ۳.۲۲ دلار به ازای هر سهم خواهد بود. همچنین درآمد کل کمپانی به ۷۵ میلیارد دلار خواهد رسید.

اپل گزارش مالی خود را بامداد سه شنبه‌ی پیشِ رو منتشر خواهد کرد. کاپرتینویی‌ها ابتدای ماه جاری میلادی زمان کنفرانس ارائه‌ی گزارش مالی خود را به ۲۵ اکتبر تغییر دادند، حال آنکه چند روز پیش مشخص شد که دلیل این تغییر برگزاری کنفرانس مربوط به رونمایی از محصولات جدید سخت‌افزاری در روز پنجشنبه، ۲۷ اکتبر است.

منبع appleinsider

از سراسر وب

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده

بیشتر بخوانید