مک بوک های 2018 به کیبورد E-Ink با قابلیت نمایش حروف متغیر مجهز می‌شوند

مک بوک های 2018 به کیبورد E-Ink با قابلیت نمایش حروف متغیر مجهز می‌شوند

به نظر می‌رسد اپل در مک بوک‌های ۲۰۱۸ از کیبورد E-Ink با قابلیت تغییر حروف و کاراکترهای هر کلید استفاده خواهد کرد.

به گزارش وال استریت ژورنال اپل درصدد استفاده از کیبورد مجهز به جوهر الکترونیک در مک بوک‌های ۲۰۱۸ است. براساس اطلاعات ارائه شده کاپرتینویی‌ها در حال همکاری با استارتاپ استرالیایی Sonder هستند که برای عرضه‌ی کیبورد E-Ink خود با قابلیت اتصال از طریق بلوتوث در اواخر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است. این کیبورد قادر است علاوه بر نمایش کیبورد استاندارد، حروف مربوط به سایر الفباها را نیز نمایش دهد. همچنین باید به کلید‌های ترکیبی در اپلیکیشن‌هایی نظیر فتوشاپ اشاره کرد که این کیبورد قادر است آن‌ها را نمایش دهد.

البته اطلاعات مورد نظر در حد شایعه است و نمی‌توان به طور قطع در این خصوص اظهار نظر کرد. وال استریت ژورنال اطلاعات مورد نظر را به نقل از منابع نزدیک به برنامه‌های اپل ارائه کرده است. همچنین باید به خبر منتشر شده توسط گاردین نیز اشاره کرد که حکایت از در جریان بودن گفتگوها برای تصاحب Sonder دارد. براساس اطلاعات گاردین، تیم کوک، مدیرعامل اپل دیداری با فرانسیسکو سرا مارتینز، مدیرعامل ساندر در چین داشته، حال آنکه ساندر اخبار مربوط به دیدار با سران اپل را تکذیب کرده است.

گاردین در گزارش خود به پست پاک شده‌ی Reddit نیز استناد می‌کند که در آن نویسنده‌ی پست از کار با یک کیبورد E-Ink متعلق به اپل توسعه یافته مبتنی بر تکنولوژی ساندر خبر داده است. براساس اطلاعات ارائه شده این کیبورد با نور پس زمینه از جوهر الکترونیک استفاده می‌کند. تصویر کیبورد مورد نظر در یک گردهمایی استارتاپی که توسط فاکسکان ترتیب داده شده، ثبت شده است. همانطور که می‌دانید، فاکس‌کان بزرگ‌ترین شریک اپل در زمینه‌ی تولید سخت‌افزار این کمپانی است. وال استریت ژورنال به این نکته اشاره کرده که فاکس کان در آینده‌ی نزدیک به یکی از سرمایه‌گذاران ساندر تبدیل خواهد شد.

نویسنده گاردین اپل را به عنوان یک کمپانی نوآور خوانده و استفاده از کییورد E-Ink را آینده‌ی این ماژول سخت‌افزاری خوانده است. وی به این موضوع اشاره کرده که اپل همواره برای انجام جهش‌های تکنولوژیک که در ابتدا استقبال از آن کم بوده اما بعدها به استاندارد تبدیل می‌شوند، پیش قدم می‌شود. وی استفاده از کیبوردهای داینامیک را یک استاندارد در گوشی‌های هوشمند خوانده، حال آنکه به نظر می‌رسد در آینده‌ی نزدیک شاهد بکارگیری این فناوری در لپ‌تاپ‌ها نیز خواهیم بود.

کیبورد e-ink بی‌سیم ساندر را می‌توان هم اکنون با پرداخت ۱۹۹ دلار پیش خرید کرد. باید دید که آیا محصول این چنینی به محصولات اپل راهی خواهد داشت یا خیر؟ نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع theverge
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده