اپل ۲۲۵ میلیون آیپد تا به امروز فروخته است!

پنج‌شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۳ - ۲۲:۴۸
مطالعه 2 دقیقه
اپل در کنفرانس امروز خود نه تنها از آیپد ایر ۲ و آیپد مینی ۳ با سخت‌افزار قدرتمند رونمایی کرد، بلکه خبر داد که تبلت‌های این شرکت تا به امروز ۲۲۵ میلیون دستگاه فروش داشته‌‌‌اند. اپل همچنین اعلام کرد که ۴۸ درصد از کاربران پلتفرم موبایل این شرکت، دستگاه‌های خود را به iOS 8 بروز کرده‌اند.

اپل همواره آمار مربوط به ارتقاء دستگاه‌های ساخت خود به جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های مرتبط را به عنوان یک برتری بر اندروید و دیگر رقبا می‌داند. در کنفرانس امروز نیز آمار ۴۸ درصدی ارتقاء به iOS 8 در کمتر از یک ماه داده شد. اگر به خاطر داشته باشید سال گذشته اپل در فاصله‌ی زمانی شبیه به این همین خبر از ارتقاء ۶۴ درصدی کاربران به iOS 7 را داده بود. دلیل کاهش تمایل کاربران برای ارتقاء به iOS 8 وجود باگ‌ها و مشکلات متنوعی است که در نسخه‌های فعلی آن وجود دارد. انتظار می‌رود در بسته‌‌ی بروز رسانی هفته‌ی آینده این سیستم‌عامل، مشکلات رفع شده و کاربران بیشتری نسبت به ارتقاء دستگاه‌های خود به iOS 8.1 اقدام کنند.

مدیر بازاریابی اپل در کنفرانس امروز این شرکت که در حال برگزاری است، بار دیگر به مقایسه‌ی iOS و اندروید پرداخت و گفت، ۹۴ درصد کاربران، ابزارهای موبایل اپلی خود را به iOS 7 و iOS 8 ارتقا داده‌اند، اما تنها ۷۹ درصد از کاربران اندروید به کیت‌کت یا آبنبات پاستیلی بروز شده‌اند. او همچنین اشاره کرد که ۴۹ درصد کاربران به iOS 8 بروز شده‌اند و این در حالی است که تنها ۲۵ درصد کاربران به اندروید کیت‌کت بروز رسانی کرده‌اند. البته او به فاصله‌ی زمانی ۳۱۳ روزه از معرفی اندروید کیت‌کت و حدود ۲۶ روز از معرفی iOS 8 هم اشاره‌ کرد!

تیم‌کوک در کنفرانس امروز اپل به فروش خارق‌العاده‌ی ۲۲۵ میلیون دستگاه آیپد از اولین روز عرضه‌ی این تبلت‌ها با افتخار یاد کرد. مدیرعامل اپل همچنین به وجود ۶۷۵ هزار اپلیکیشن سازگار با آیپد اشاره کرد. جالب است بدانید که سال گذشته ۴۷۵ هزار اپلیکیشن سازگار با صفحه‌نمایش بزرگ آیپد در فروشگاه اپلیکیشن‌های iOS وجود داشت.

مطالب مشابه

نظرات