سیگیت 6500 کارمند خود را اخراج می کند

سیگیت 6500 کارمند خود را اخراج می کند

سیگیت یکی از معتبرترین شرکت‌های فعال در زمینه‌ی تولید تجهیزات ذخیره‌سازی است. این شرکت به تازگی اعلام کرده قصد دارد حدود ۱۴ درصد از کارمندان خود در سرتاسر دنیا که رقمی نزدیک به ۶۵۰۰ نفر خواهد بود را اخراج کند. گفته می شود این فرآیند اخراج تا پایان سال مالی ۲۰۱۷ این شرکت به طور کامل اجرا خواهد شد. در ادامه با زومیت همراه باشید.

Seagate Technology به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان تجهیزات ذخیره‌سازی، به تازگی اعلام کرده که قصد دارد حدود ۶۵۰۰ نفر یعنی ۱۴ درصد از کارکنان خود در سرتاسر دنیا را اخراج کند. این شرکت پیش از این در ماه ژوئن اعلام کرده بود که حدود ۱۶۰۰ نفر یا ۳ درصد از کارکنان خود را تا پایان ماه سپتامبر تعدیل خواهد کرد، اما اطلاعیه‌ی جدید این شرکت نشان می‌دهد که این کمپانی نیاز به کاهش هزینه‌ها را بیش از پیش حس می‌کند و تعداد بسیار بیشتری از کارکنان این شرکت، قربانی این کاهش هزینه‌ها خواهند شد.

سیگیت به دلیل کاهش میزان فروش در بازار کامپیوترهای شخصی و نبرد تنگاتنگ هارد درایوها با حافظه‌های فلش، تصمیم به کاهش نیروی خود گرفته است. البته این شرکت در پایان سال مالی اخیر خود منتهی به ماه ژوئن، با افزایش درخواست برای هارد درایوها روبرو بود و بر این اساس نمی‌توان کاهش فروش را علت این تعدیل نیرو دانست.

سیگیت درآمد ۲.۶۵ میلیارد دلاری را برای سه ماهه‌ی آخر سال مالی ۲۰۱۶ پیش‌بینی کرده است. این شرکت انتظار دارد تا به آمار فروش ۳۷ میلیون هارد درایو برای این سه‌ماهه برسد. این تعداد برابر با ۶۲ هگزابایت خواهد بود که میانگین ۱.۷ ترابایت برای هر درایو ذخیره‌سازی و میانگین قیمت ۶۷ دلار را برای هر دستگاه نشان می‌دهد. این تعدیل نیرو تا پایان سال مالی ۲۰۱۷ به طور کامل اجرا خواهد شد و اکثر نیروهای تعدیل شده نیز مربوط به بخش تولید هستند. اکثر فرآیند تولید این شرکت در آسیا اتفاق می‌افتد اما واحدهای تولیدی در اروپا و ایالات متحده‌ی آمریکا نیز برای این شرکت مشغول به فعالیت هستند.

کاهش استقبال از بازار کامپیوترهای شخصی روند نگران کننده‌ای داشته که شرکت‌های زیادی را مجبور به کاهش تولید و تعدیل نیرو کرده است. این بازار در سال جاری با کاهش ۴.۵ درصدی نسبت به سال گذشته مواجه بوده است. البته پیش‌بینی‌ها رقم ۷.۴ درصد را گزارش کرده بودند که به خاطر افزایش فروش در بازار ایالات متحده‌ی آمریکا، این رقم کاهش یافت.

منبع pcworld
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده