پلیس لندن به استفاده از پهپادها برای دستگیری سارقان موتور سوار می اندیشد

پلیس لندن به استفاده از پهپادها برای دستگیری سارقان موتور سوار می اندیشد

با پیشرفت تکنولوژی، پرنده‌های هدایت‌پذیر کوچکی تولید شدند که روز به روز بر محبوبیتشان در نزد کاربران افزوده می‌شود. از پهپادها برای عکاسی هوایی استفاده می‌شود، اما پلیس لندن نیز به تازگی اعلام کرده است که از این پس، از پهپادهای کوچک برای تعقیب و دستگیری دزدان موتورسوار پایتخت استفاده می‌کند.

به تازگی طرحی برای جلوگیری از افزایش دزدی موتورسوارها در سطح خیابان‌های لندن شده است که به موجب آن، پلیس می‌تواند از پهپادهای کوچک برای تعقیب سارقان موتورسوار استفاده کند. در جلیه‌ای که اخیرا بین پلیس و کمیته ی جرایم لندن صورت گرفته، معاون کمیسر کریگ مک‌کی گفته است استفاده از پهپادها، راه امن‌تری برای تعقیب باندهای سارق موتورسوار است.

به گزارش Evening Standard، نیروهای پلیس لندن به شدت در حال تلاش برای یافتن راه مقابله با افزایش سرقت‌های سواره هستند. این معضل در مناطق اسلینگتون و کمدن شدیدتر است. در ۱۲ ماه گذشته، بیش از ۳۰۰۰ سارق تلفن همراه دستگیر شده‌اند که بسیاری از آن‌ها به ارتباط با گروه‌های سرقت موتوری اعتراف کرده اند.

Drone

این جلسه‌ پس از قتل هنری هیکس ۱۸ ساله برگزار شد. هنری جوانی بود که در یک تعقیب و گریز، با سرعت بالا تصادف کرد و جان سپرد. این جوان که مظنون نبود، به طرز مشکوکی از توقف برای پلیس خودداری کرد و سعی در فرار از دست نیروهای پلیس در منطقه‌ی اسلینگتون داشت. این تعقیب و گریز که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، یک بالگرد را هم به سطح شهر کشاند. حال پلیس لندن قصد دارد به منظور کاهش احتمال وقوع مجدد چنین حوادث تلخی، پس از بررسی گزینه‌ها و تاکتیک‌های خود، به این نتیجه رسیده است که احتمالا استفاده از پهپادها بهترین راه کنترل سارقان موتورسوار در سطح خیابان‌های پایتخت است.

پلیس متروپولیتن لندن در این مورد گفته است:

البته هنوز احتمال استفاده از این پرنده‌های هدایت‌پذیر در تعقیب سارقان سوار بر وسایل نقلیه‌ی دوچرخ و چهارچرخ برای کاهش نرخ ارتکاب جرایم قطعی نیست. این موضوع در سطح ملی و توسط ستاد فرماندهی ملی پلیس و مرکز علوم و فناوری کاربردی کشور در حال بحث و بررسی است.

پهپادها با موفق شدن در عملیات‌های بسیار، کاربردی بودن خود را به پلیس ثابت کرده‌اند. پلیس پیش‌تر از این پرنده‌های هدایت‌پذیر برای تحقیق و بررسی‌های مختلف و نظارت بر تجمعات اعتراض‌آمیز استفاده کرده است و نتیجه ی کار کاملا رضایت‌بخش بوده است. از سویی دیگر، استفاده از پهپادها برای تعقیب سارقان، می‌تواند نیاز پلیس به بالگردها را کاهش داده و موجب کاهش چشمگیر هزینه‌های این نهاد شود. پهپادها به راحتی قادر به ردیابی و تعقیب مظنونان بالقوه و مجرمان هستند. آن‌ها حتی می‌توانند هدایت نیروهای زمینی پلیس به سمت مخفیگاه خلافکاران را بر عهده بگیرند.

منبع engadget
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده