فردی با شکایت از اپل به دلیل سرقت پتنت طراحی آیفون، درخواست ۱۰ میلیارد دلار غرامت دارد

فردی با شکایت از اپل به دلیل سرقت پتنت طراحی آیفون، درخواست ۱۰ میلیارد دلار غرامت دارد

پتنت ترول نامی است که به کمپانی‌ها و افرادی اطلاق می‌شود که با استفاده از پتنت‌هایی که در اختیار دارند، در پی کسب درآمد از طریق شکایت به علت استفاده از پتنت مورد نظر در محصولات یک کمپانی شناخته شده هستند. پس از مطرح شدن انواع شکایات علیه کمپانی‌های مختلف، توماس راس از فلوریدا، با مطرح کردن شکایتی بر علیه اپل به علت پتنتی که وی در سال ۱۹۹۲ ثبت کرده، درخواست دریافت ۱۰ میلیارد دلار خسارت از اپل دارد. با زومیت همراه باشید.

در سال‌های اخیر شاهد ماجرای‌های مختلفی در رابطه با موضوع پتنت ترول‌ها بوده‌ایم. این موضوع به اندازه‌ای جالب و پولساز است که بعضا برخی کمپانی‌ها با هدف خرید و در اختیار گرفتن پتنت‌ها و سپس مطرح کردن شکایت علیه کمپانی‌هایی که از این فناوری‌ها در محصولات خود استفاده کرده‌‌اند، درآمدزایی می‌کنند. به گزارش تلگراف، یک مرد اهل فلوریدا نیز به پیروی از همین روش، اپل را متهم به زیرپاگذاشتن پتنتی کرده که وی در سال ۱۹۹۲ میلادی به ثبت رسانده است. براساس اطلاعات ارائه شده، توماس راس، درخواست دریافت غرامتی ۱۰ میلیارد دلاری را دارد.

همانطور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، وی طرح یک گجت را با عنوان Electronic Reading Device ثبت کرده است که به ادعا خود اپل با کپی برداری از طرح وی، اقدام به طراحی و توسعه‌ی آیفون کرده است. البته باید به این موضوع اشاره کرد که توماس راس به دلیل عدم پرداخت حق ثبت این پتنت، نتوانسته پتنت خود را ثبت کند.

در دادخواست وی به این موضوع اشاره شده که راس اولین فردی بود که گجتی را با ترکیب کاربری به عنوان یک ابزار ارتباطی و مدیاپلیر، طراحی کرده است، اما بعدها این ایده‌ها توسط اپل به سرقت رفته و در گجت‌هایی نظیر آیفون، آیپد، آیپاد و سایر گجت‌های معرفی شده توسط این کمپانی مورد استفاده قرار گرفته است.

همانطور که اشاره کردیم، راس درخواست غرامتی ۱۰ میلیارد دلاری را ارائه کرده، اما این تنها درخواست مالی وی نیست، بلکه توماس راس علاوه بر ۱۰ میلیارد دلار مورد نظر، ۱.۵ درصد از مبلغ فروش ابزار‌های بعدی مبتنی بر iOS را نیز مطرح کرده است.

البته باید ایده‌ی آینده‌ نگرانه‌ی راس را نیز مورد تشویق قرار داد، چراکه وی آنتن مخابراتی را نیز در گجت خود تعبیه کرده است.

منبع 9to5mac
  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده