توقف فروش آیفون ۶ و ۶ پلاس در چین به دلیل زیر پا‌گذاشتن پتنت طراحی

شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۰
مطالعه 2 دقیقه
شنیده‌ها حکایت از این دارد که اپل در چین برای فروش آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس خود به مشکل برخورده، چراکه دفتر حفظ حقوق معنوی پکن تشخیص داده که گوشی‌های هوشمند نسل پیش اپل حقوق پتنت ثبت شده برای یک محصول دیگر را که Baili 100c نام دارد، زیر پا گذاشته است. با زومیت همراه باشید.
تبلیغات

دفتر حفظ حقوق معنوی در چین به اپل دستور داده تا فروش آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس خود را در این شهر متوقف کند. براساس اطلاعات ارائه شده، به نظر می‌رسد آیفون‌های نسل پیشین اپل پتنت ثبت شده برای یک گوشی هوشمند با نام  Baili 100c را زیر پا گذاشته است. گمانه‌ها حکایت از این دارد که به موجب همین موضوع، اپل فروش آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس خود را بصورت کامل در پکن متوقف خواهد کرد. البته کاپرتیونیی‌ها درصدد ارجاع پرونده‌ی دعاوی خود به مراجع بالاتر هستند تا همچنان آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس خود را در بازار پکن نگه دارند.

براساس گزارش منتشر شده توسط دفتر حفظ حقوق معنوی پکن، آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس این کمپانی از نظر ظاهری، شباهت‌هایی را با گوشی هوشمند 100C کمپانی Shenzen Baili دارد. هرچند این موضوع فقط در مورد شهر پکن، پایتخت کشور چین مطرح شده، اما شاید اپل در شهرهای دیگر چین نیز با چنین مشکلی روبرو شده و رفته رفته شهرهای بزرگ چین با تکیه بر تصمیم گرفته شده در پکن، آیفون را از بازار خود بیرون کنند. پکن دارای بیش از ۲۱ میلیون نفر جمعیت است و این تصمیم می‌تواند تاثیر بسیار منفی‌تر در کشور چین داشته باشد.

دقیقا یک ماه پیش اپل حق انحصاری استفاده از نام آیفون را در کشور چین در پرونده‌ای دعاوی با یک کمپانی تولید کننده‌ی محصولات چرمی از دست داد. اپل برنامه‌های متعددی را برای حضور گسترده‌تر در بازار چین در سر می‌پروراند، بطوریکه گشایش فروشگاه‌های جدید از جمله‌ی این برنامه‌ها است، اما با تصمیم اپل برای ورود جدی‌تر به بازار چین، مشکلات عدیده‌ای گریبان‌گیر این کمپانی شده است.

البته اپل به این موضوع اشاره کرده که هنوز فروش محصولات خود را متوقف نکرده و در نظر دارد تا پرونده‌ی خود را به مراجع بالاتری ببرد. باید دید که سرنوشت اپل در یکی از بزرگ‌ترین بازار‌های موجود برای عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند به چه ترتیب رقم خواهد خورد؟

تبلیغات
داغ‌ترین مطالب روز

نظرات

تبلیغات