اپل مرکز توسعه فناوری در حیدرآباد هند راه‌اندازی می‌کند

اپل مرکز توسعه فناوری در حیدرآباد هند راه‌اندازی می‌کند

حیدرآباد یکی از شهر‌های بزرگ و البته قلب تپنده‌ی فناوری اطلاعات هندوستان محسوب می‌شود. این شهر میزبان مراکز تحقیق و توسعه‌ی شرکت‌های بزرگی چون مایکروسافت، گوگل و اینفوسیس بوده و به تازگی اپل برنامه‌ی خود برای ساخت مرکز توسعه‌ی فناوری در حیدرآباد را اعلام کرده است. با زومیت همراه باشید.

بر پایه‌ی گزارش‌های منتشر شده، اپل به دنبال ساخت یک مرکز توسعه‌‌ی فناوری در شهر حیدرآباد است. این مرکز با سرمایه‌ای بالغ بر ۲۵ میلیون دلار افتتاح خواهد شد که پیش‌بینی می‌شود نزدیک به ۴۵۰۰ موقعیت شغلی برای مردم آن منطقه به ارمغان می‌آورد. این مرکز در پایان ماه ژوئن کار خود را آغاز می‌کند و اولین ماموریت آن کمک به توسعه‌ی اپلیکیشن‌ نقشه‌ی اپل است.

اپل پیش از این یک مرکز پشتیبانی در شهر بنگلور باز کرده بود که به دلیل عملکرد نامطلوب تصمیم به بستن آن گرفت. اما این بار اپل با برنامه‌ی مشخص‌تری وارد هند و شهر حیدرآباد شده تا از تمام ظرفیت‌های این شهر استفاده کند.

یکی از مقامات هندی در این مورد بیان می‌کند:

تصمیم اپل برای حضور در فضای فناوری هند قابل تقدیر است. این شرکت از بین تمامی شهر‌های مهم اروپایی و آسیایی حیدرآباد را برای توسعه‌ی نرم‌افزار‌های خود انتخاب کرده، این کار حیدرآباد را به قلب فناوری هند تبدیل خواهد کرد. شرکت‌های مهمی در این شهر حضور دارند و به عنوان مثال مایکروسافت مهم‌ترین محصول خود سیستم عامل جدید ویندوز ۱۰ را در این شهر توسعه داد.

در همین راستا نیز مایکروسافت و گوگل هر کدام برنامه‌های جداگانه‌ای برای حضور بیشتر و قوی‌تر در فضای فناوری هند در سر دارند. ساتیا نادلا از برنامه‌ی مایکروسافت برای توسعه‌ی مرکز تحقیقات خود در هند صحبت می‌کند تا بعد از آمریکا و انگلستان، هندوستان به سومین مرکز اصلی فعالیت استارت‌آپ‌ها تبدیل شود. از طرف دیگر ساندرا پیچای به دنبال ساخت بزرگ‌ترین مرکز گوگل در خارج از آمریکا و جنوب آسیا است.

 در ماه مارس سال گذشته فروش محصولات اپل در هند از مرز یک میلیارد دلار گذشت و این شرکت را مجاب به تاسیس فروشگاه‌های بیشتر در شهرهای مختلف هند کرد.

اگرچه اپل از مرکز حیدرآباد به عنوان اولین مرکز توسعه‌ی فناوری این شرکت در خارج از مرز‌های آمریکا نام ‌می‌برد، با این حال اپل مراکز مهمی در شهر‌های مهم جهان به نام خود دارد. دفتر ایرلند اپل مسئولیت مدیریت زنجیره‌ی تامین این شرکت، امور مالی و مدیریت امور مشتریان را بر عهده دارد. همچنین اپل به تازگی از برنامه‌ی خود برای تاسیس مرکز توسعه‌ی اپلیکیشن‌های iOS در شهر ناپل ایتالیا پرده برداشته است.

 کمریج در انگلستان، شانگهای در چین، لانگتن در تایوان و یوکوهاما در ژاپن از دیگر شهر‌های مهمی هستند که میزبان اپل برای کارهای تحقیق و توسعه هستند. همچنین شایعات زیادی در مورد تاسیس دفتر جدید این شرکت در شهر اتاوای کانادا وجود دارد.

مرکز کمبریج اپل

اپل اکثر فرآیند‌های طراحی و ساخت محصولات خود را در داخل خاک آمریکا انجام می‌دهد. مقر اصلی این شرکت در ایالت کالیفرنیا و ناحیه‌ی کوپرتینو ساخته شده است و مراکز مهم دیگری در شهر‌های مختلف این ایالت دارد. کارخانه‌ی تولید چیپ‌های گرافیکی اپل در ایالت فلوریدا و مرکز عملیات‌های این شرکت نیز در شهر آستین ایالت تگزاس قرار دارند.  

  دیدگاه
کاراکتر باقی مانده